ks. Piotr Kroczek

Biskupi zebrani na trzydniowym 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim wysłuchali dziś, 7 czerwca informacji o dotychczasowej działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych. Pełniący tę funkcję ks. dr Piotr Kroczek powiedział Radiu Podlasie, że dane w Kościele katolickim od wieków są dobrze chronione. Jako przykład podał księgi parafialne czy metrykalne. Unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych i polska ustawa, w niewielkim stopniu dotyczą Kościołów i związków wyznaniowych. Prawa te szanują ich dotychczasowe systemy zbierania i ochrony danych.

marsz godnosci

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Edukacyjno-Wychowawczych, a także szkoły, przedszkola, motocykliści, policja, strażacy, kapłani i siostry zakonne wzięli udział w drugim Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu.

Janusz Koziol

Remonty ośrodków zdrowia, wymiana sprzętu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz przeniesienie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – to plany, które w najbliższym czasie zamierza zrealizować dyrekcja łukowskiego szpitala. Ponownie powraca też temat budowy lądowiska.

wlosy

30 uczennic i nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górznie zdecydowali się ściąć o minimum 25 cm swoje, pielęgnowane od dawna włosy, by pomóc osobom chorym na raka. Z ich włosów wykonane zostaną peruki dla rówieśników, którzy są w trakcie chemoterapii. Akcja „Daj włos” przeprowadzona została w szkole z inicjatywy dwóch nauczycielek i współpracy z Fundacją Rak'n'roll.

Bp Kazimierz Gurda

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda był dzisiaj gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim rozpoczynających się centralnych obchodów rocznicy utworzenia Diecezji Siedleckiej.

Marek Chcialowski

Powiat garwoliński stawia na inwestowanie w oświatę. Każdego roku przeznaczane są pokaźne środki na remonty placówek i wyposażanie ich w nowoczesne sprzęty i pomoce dydaktyczne. Podobnie jest i w tym roku, a na zbliżające się wakacje władze samorządowe powiatu zaplanowały wiele istotnych prac do wykonania.

RELIKWIE

Relikwie krwi bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostały 5 czerwca uroczyście wprowadzone do garwolińskiej parafii Przemienienia Pańskiego. Aktu wprowadzenia dokonał biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej Piotr Sawczuk. Tego też dnia 11 księży obchodziło jubileusz 10-lecia kapłaństwa.

Zenon Stefanowski

Gmina Kłoczew znalazła się w gronie czterdziestu gmin w Polsce, gdzie realizowany jest pilotażowy projekt modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. W ramach projektu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia i warsztaty dla blisko 200 dorosłych mieszkańców gminy. Reaktywowana jest też działalność kłoczewskiego chóru.

Adam Struzik

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Samorządowiec mówił o pieniądzach unijnych, jakie mogą trafić do polskiego budżetu w kolejnej perspektywie finansowej.