Pierogi 2019

Gmina Kąkolewnica pierogami słynie. W minioną sobotę, 2 lutego już po raz siedemnasty w Kąkolewnicy odbyło się spotkanie karnawałowe połączone z degustacją pierogów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wykonały ponad 3 tys. pierogów.

modelarze

W gminie Borki odbyła się druga edycja konkursu modelarskiego „Rafałki”. Nazwa konkursu pochodzi od liter kodowych Dywizjonu 303 „RF”, którego założyciel i dowódca urodził się na terenie tej gminy.

FERIE W BIBLIOTECE

Księgarnie internetowe, audiobooki czy e - booki. Łatwość zdobycia książek nie ogranicza działalności Gminnych Bibliotek. Każda z nich ma stałe grono czytelników. Grażyna Skorupa kierownik Biblioteki w Wodyniach powiedziała Radiu Podlasie, że w zbiorach GBP w Wodyniach znajduje się ok. 13 tys. woluminów. W liczącej ok. 4400 mieszkańców Gminie Wodynie w ubiegłym roku tamtejsza Biblioteka zarejestrowała 426 czytelników.

Jerzy Rebek

Miasto Radzyń Podlaski chce przygotować strategię rozwoju elektromobilności. Burmistrz Jerzy Rębek planuje pozyskanie na ten cel dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Iwona Kurowska

Prawie 4800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zanotowano w powiecie garwolińskim, i jest to największa na terenie Mazowsza liczba kliknięć wskazujących miejsca potencjalnych zagrożeń. Ludzi najbardziej denerwuje przekroczenie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe parkowanie.

KAROLINA KRUK

Ma 15 lat. Mieszka w Mordach a uczy się w Szkole Podstawowej nr 2 w Łosich. Karolina Kruk od najmłodszych lat wykonuje i komponuje utwory w języku angielskim. Jej marzeniem był występ przed telewizyjnymi kamerami. Ostatnio udało jej się spełnić to marzenie, gdyż stała się uczestnikiem telewizyjnego, muzycznego show „The Voice Kids 2” w TVP 2. W wyniku przesłuchań w ciemno Karolina Kruk znalazła się w drużynie Cleo. Młodą wokalistkę będzie można zobaczyć i usłyszeć na antenie TVP2 już za tydzień 9 lutego w sobotnim odcinku programu „The Voice Kids 2”. Etap bitew pozwoli wyłonić ścisłych finalistów programu. czy Karolina znajdzie się w finale? Odpiwiedź na to pytanie już za tydzień, tymczasem Kamil Skorupski spotkał się z Karoliną i jej rodzicami i porozmawiał, o pasjach, miłości do muzyki i planach na najbliższy i bardziej odległy czas.

KURNIKI_5

Nie chcą kurników k. Łosic. Mariusz Kucewicz wyjaśniał, że są poczynione w tym kierunku kroki.

KURNIKI_4

Nie chcą kurników k. Łosic. Janusz Kobyliński, kierownik ARiMR w Łosicach mówił, że samorząd może wpływać na inwestycje związane z fermami kurzymi poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

KURNIKI_3

Nie chcą kurników k. Łosic. Organizatorzy i mieszkańcy zadawali również pytania samorządowcom. Odpowiadali na nie samorządowcy Katarzyna Klimiuk, starosta łosicki i Mariusz Kucewicz, burmistrz Łosic.