Waldemar Sabak

W gminie trwają inwestycje drogowe, przygotowywany jest teren pod budowę Otwartych Stref Aktywności. Trwa też proces opracowywania projektu budowy sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno- Kolonia oraz Reducinie i Mierżączce. Problem jest natomiast z przetargiem na budowę świetlicy wiejskiej w Łąkach.

Wojciech Kudelski

- Przypadek zranienia minie nożem przez bandytę i potem cały ciąg zdarzeń, które uratowały mi życie, potwierdza zasadę, że tam gdzie wybucha zło, obfituje też dobro. Bóg, po tym wydawałoby się śmiertelnym ciosie, dał mi szansę na uratowanie stawiając w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu dobrych i fachowych ludzi - pisze w liście do naszej redakcji Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec.

homilia - Biskup Kazimierz Gurda

- W swojej posłudze nie zapomniał o druhach, strażakach. Zabiegał o ich duchowy rozwój w każdej parafii, w której był - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas uroczystości pogrzebowych śp. ks. Adama Buczka. Dziś, 11 kwietnia w parafii Zbuczyn pożegnano wieloletniego kapłana, kapelana honorowego strażaków Diecezji Siedleckiej. Eucharystię koncelebrowali: biskup pomocniczy Piotr Sawczuk i ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz miejscowej parafii.

Ks. kan. Stanisław Chodzko

Ks. kan. Stanisław Chodźko wspomina śp. ks. Adam Buczka

Przedstawiciel rodziny zmarlego

Przedstawiciel rodziny zmarłego wspomina śp. ks. Adama Buczka

Ks. Jaroslaw Rekawek

Ks. Jarosław Rękawek wspomina ks. Adama Buczka

ks. kan. Jerzy Grochowski

Ks. Kan. Jerzy Grochowski wspomina ks. Adama Buczka

Ks. kan. Andrzej Biernat

Ks. kan. Andrzej Biernat o śp. ks. Adamie Buczku

tomograf

Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim uruchomi pracownię tomografii komputerowej. 11 kwietnia dyrektor szpitala Wiesław Zaniewicz podpisał umowę z wykonawcą firmą GE Medical Systems Polska Sp. z.o.o.