wlasnosc gruntow

14 użytkowników wieczystych budynków jednorodzinnych i około tysiąc mieszkańców budynków wielorodzinnych zlokalizowanych na terenie Garwolina, z dniem 1 stycznia tego roku stało się właścicielami gruntów pod swoimi mieszkaniami. Takie przekształcenie będzie płatne, ale nie są to zbyt duże kwoty.

Wieslaw Mazurek

Zmiana na stanowisku wicewójta gminy Radzyń Podlaski. Ireneusza Bogusza zastąpi Anna Grochoła - wiceprzewodnicząca Rady Gminy w poprzedniej kadencji. Będą potrzebne wybory uzupełniające.

Krzysztof Kryszczuk

Wójt gminy Wiśniew w rozmowie z Radiem Podlasie podsumowywał wydarzenia ubiegłego roku. Snuł również plany na przyszłość. Jak powiedział, jest optymistycznie nastawiony do wyzwań, które czekają jego samorząd.

Mariusz Osiak

Radni gminy Łuków zgodzili się na to, aby w budżecie znalazły się pieniądze na rozpoczęcie działań zmierzających do odtworzenia obozu partyzanckiego żołnierzy Armii Krajowej. Jak na razie przeznaczono 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji. Sama budowa będzie mogła rozpocząć się po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego gminy.

Waldemar Sabak

Plan dochodów i wydatków gminy na 2019 rok jest zrównoważony. Jeszcze w styczniu opracowany zostanie harmonogram poprawy infrastruktury drogowej na najbliższe pięć lat, a na przełomie stycznia i lutego powinien być wyłoniony wykonawca świetlicy wiejskiej w Łąkach, podobnie jak budowy otwartych stref aktywności.

Szczepan Niebrzegowski

Radzyński szpital zamknął rok 2018 z trzymilionową stratą. To pierwsza taka sytuacja od kilku lat w placówce, która pod względem finansowym wyróżniała się na tle innych w regionie. Powiat radzyński poręczył też SP ZOZ kredyt na kwotę 1 milion 706 tysięcy złotych.

Mariusz Osiak

Budowa żłobka i rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej – to jedne z głównych przyszłorocznych inwestycji, które będą realizowane w gminie Łuków. Radni przyjęli tam właśnie budżet, który po raz pierwszy po stronie wydatków przekroczył 100 milionów złotych.

Tomasz Malodobry

Jeszcze w styczniu ma być podpisana umowa na dzierżawę terenu pod budowę zakładu produkującego chrzan, w którym docelowo pracę znajdzie 50 osób. W planach jest lokalizacja na terenie gminy serwisu samochodowego Kia, firmy Alispol czy ośrodka wypoczynkowego dla młodzieży polonijnej nad jeziorem Oblin.

Adam Chodzinski

Były wiceprezydent Białej Podlaskiej w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zdziwienie i zaskoczenie obecnych władz miasta odnośnie zerwania umowy na budowę miejskiego stadionu. Adam Chodziński w audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że inwestycja była do zrealizowania.