wspomnienia

29 września, Łuków „należy” do absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Przyjechali oni na Zlot Absolwentów oraz na obchody 100-lecia powstania szkoły. Udział w Zlocie weźmie blisko tysiąc osób.

Wieslaw Gaska

Ołtarz główny w zabytkowym kościółku w Borowiu będzie odrestaurowany. Gmina otrzymała 50 tys. dotacji od samorządu województwa na przeprowadzenie prac konserwatorskich. Na samą renowację neobarokowego ołtarza potrzeba jeszcze ponad 100 tys. zł, by powrócił do pierwotnej kolorystyki, zgodnie z zamysłem autorskim jego twórców. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Wiesława Gąskę.

weteran

27 września w Solinkach w gminie Konstantynów uczczono pamięć 30 mieszkańców tej miejscowości, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w 1943 roku. Była to zemsta ze strony okupantów za zatrzymanie niemieckiego pociągu z amunicją.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że rozpoczęły się wypłaty odszkodowań dla rolników poszkodowanych w tegorocznej suszy. Dziennie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca po kilka milionów złotych odszkodowań. Dodał, że rozszerzono szacowanie strat w związku z suszą o kolejne rośliny - ziemniaki i kukurydzę.

album

Niezwykły album wydany na Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Zawiera unikalne teksty, dokumenty i zdjęcia obrazujące bardzo bogatą historię Diecezji Siedleckiej.

Marzanna Tymoszuk

W niedzielę, 30 września w parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie rozpoczną się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Podczas ośmiodniowych misji homilie będą głosić ks. Piotr Paćkowski i ks. Grzegorz Stolarski.

tato i corka

Łukowski Klub Ojca i Inicjatywa Tato.Net zorganizowały w Łukowie kolejną edycję warsztatów. Tym razem było to spotkanie ojców i ich córek, odbywające się pod hasłem „Tato & Córka – Nowe spojrzenie”.

misje

W parafii Zbuczyn, z okazji 600-lecia istnienia wspólnoty, trwają Misje Ewangelizacyjne. Prowadzą je ks. Jarosław Oponowicz i ks. Krzysztof Skwierczyński. Dziś, 26 września kapłani mówili o Słowie Bożym i Eucharystii. Wierni, przed Mszą św. poznali również zarys historyczny parafii.

Janusz Koziol

Radni powiatu łukowskiego spotkali się na sesji, na której w niespełna pół godziny, podjęli m.in. uchwałę ważną dla przyszłości szpitala. Dotyczy ona wsparcia finansowego przy realizacji zadania pod nazwą „Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”. Chodzi o zakup nowego sprzętu na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz na blok operacyjny.