TECZA

Jubileusz „Tęczy” W 2003 roku w Brzozowicy Małej koło Kąkolewnicy powstał zespół ludowy Tęcza. Zespół śpiewa różne piosenki - ludowe, religijne, patriotyczne.

Mariusz Orzelowski

Członkowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości docenili moje doświadczenie samorządowe i administracyjne powierzając mi kandydowanie na wójta gminy Siedlce – powiedział w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim Mariusz Orzełowski. Gość audycji O Tym Się Mówi odniósł się do słów obecnego wójta Henryka Brodowskiego, który w wątpliwość poddał jego kompetencje do piastowania tego stanowiska.

jubileusz

Z udziałem ministra ochrony środowiska Henryka Kowalczyka i wielu innych osobistości, w Podebłociu w gminie Trojanów świętowano jubileusz 100- lecia powstania szkoły podstawowej. Była to też okazja do oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które służyć będzie nie tylko społeczności szkolnej. Minister Kowalczyk zapewnił, że dalej będzie wspierał rozwój gminy Trojanów.

stypendia

Podczas Miejskiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego, która odbyła się 7 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim 109-ciu uczniów międzyrzeckich szkół odebrało nagrody finansowe Burmistrza Miasta.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polski rząd nie godzi się na zmniejszenie środków na rolnictwo w unijnym budżecie – mówił wczoraj, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek w rozmowie z Radiem Podlasie niechętnie mówił o pogarszających się relacjach z burmistrzem Jerzym Rębkiem. Przyznał jednak, że sytuacja bardzo się zmieniła.

Karol Ciolek

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie alarmują, że ich dzieci kończą lekcje zbyt późno. Dyrektor tłumaczy, że dwie zmiany to konieczność: wszystkich klas jest 43, a sal lekcyjnych tylko 28. Ale zapowiada również, że od poniedziałku 10 września plan zostanie zmieniony.

zaproszenie

W najbliższą sobotę 8 września odbędzie się w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie Dzień Skupienia Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Temat przewodni spotkania to „Boży Pokój”. Konferencję wygłosi ksiądz Łukasz Kałaska.

Bozena Kwiatkowska

Na oświatowej mapie gminy Parysów powstała nowa placówka, którą jest punkt przedszkolny w Woli Starogrodzkiej. Oficjalne otwarcie przedszkola miało miejsce podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Tym samym wszystkie dzieci objęte obowiązkiem wychowania przedszkolnego mają zapewnione miejsca w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę.