Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polacy kochają konie, a historia koni nierozerwalnie związana jest z historią Polski – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas czterdziestego, jubileuszowego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. W tym roku, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ten pokaz po raz pierwszy odbywał się w Warszawie na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu.

Janusz Izbicki

17 sierpnia, w wieku 72 lat zmarł Janusz Izbicki, założyciel oraz kierownik artystyczny Zespołu Tańca Ludowego „Biawena”. Przez wiele lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Na swoim koncie miał organizację wielu imprez o zasięgu lokalnym i międzynarodowym. Najważniejszą z nich był Międzynarodowy Podlaski Jarmark Folkloru.

Karol Tchorzewski

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec w zbliżających się wyborach samorządowych Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sytuacji miasta i obaw części mieszkańców o zadłużenie samorządu.

most

Rządowy program „Mosty dla regionów” przewiduje budowę przeprawy mostowej na Wiśle pomiędzy Maciejowicami a Kozienicami. Most ma budować samorząd, a państwo dofinansuje inwestycje w 80%. Według starosty garwolińskiego, to hasło, które może być nie zrealizowane, a wójt gminy Maciejowice dodaje, że zadanie przekracza możliwości samorządu gminnego.

turniej

W każdą niedzielę sierpnia, w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy Kotuń odbywa się Międzysołecki Turniej Sportowo Rekreacyjny „Ponad podziałami”. 12 sierpnia zawody rozegrano w Sionnej.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk skomentował w rozmowie z Radiem Podlasie pogłoski o ograniczeniu mieszkańcom Międzyrzeca Podlaskiego dostępu do nocnych usług farmaceutycznych. Jak podaje lokalna prasa, aptekarze nie chcą prowadzić swojej działalności w godzinach nocnych, ponieważ im się to nie kalkuluje.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w audycji O Tym Się Mówi zapowiedział, że będzie zwalczał wszelkie próby przekształcenia tegorocznych dożynek w wiece polityczne.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował działania rządzących Państwem, które doprowadziły do, jego zdaniem, upadku polskiej tradycji hodowli konia arabskiego. Gość audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że tak źle jeszcze nie było.

uroczystosc

Kilkuset mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego wzięło udział w obchodach 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Rocznicowe świętowanie połączone było z przypadającym na dzień 15 sierpnia Dniem Wojska Polskiego i obchodzonym po raz 18. w Garwolinie Świętem Czynu Chłopskiego. W Kościele obchodzono natomiast święto Wniebowzięcia NMP.