Mariusz Osiak

Radni z gminy Łuków podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w budżecie, które pozwolą na podpisanie w najbliższym czasie umowy z Urzędem Marszałkowskim na realizację inwestycji pod nazwą budowa Leśnego Zespołu Rekreacyjno – Edukacyjnego „Amonit” w Klimkach. Na to zadanie gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 850 tys. zł.

Marzena Swieczak

Na wniosek organizacji pozarządowych, burmistrz miasta Garwolina utworzyła Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, która jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym. W jej skład wchodzą przedstawiciele Magistratu, rady miasta i siedemnastu organizacji pozarządowych. O nowym organie opiniodawczo - doradczym miasta, z burmistrz Marzeną Świeczak rozmawia Waldemar Jaroń.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywała, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo istotne dla Polaków. Jak mówiła, chodzi o zbudowanie silnej reprezentacji, która będzie potrafiła realnie wpływać na losy naszej części Świata.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował wypowiedzi posła Marcina Duszka dotyczące sytuacji w szpitalu powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Zarzucił parlamentarzyście kłamstwa i działanie na szkodę placówki.

Tablica

Marian Jaworski, Maria Świtalska, Wanda Bekierska i Czesław Chytrowski, to reprezentanci tych, którzy w okresie II wojny światowej chronili dzieci i młodzież Garwolina od zgubnych skutków wojny, ucząc ich na tajnych kompletach oraz wychowując w konspiracyjnym harcerstwie Szarych Szeregów. 24 lutego odsłonięto tablicę ich pamięci.

Bozena Kwiatkowska

Po kilku latach oczekiwań, zabytkowy rynek w Parysowie poddany zostanie rewitalizacji. Za ponad 2,8 mln zł przebudowana zostanie płyta rynku, powstanie ulica, chodniki, pasaż przed kościołem. Część bruku zastąpiona zostanie kostką brukową rzymską, a targowisko przeniesione będzie w inne miejsce.

audycja rolnicza

Będzie platformą dialogu między przedstawicielami władz, organizacjami rolniczymi i naukowcami. Prezydent Andrzej Duda zainaugurował Porozumienie Rolnicze. Pierwsze spotkanie tej inicjatywy, nad którą prezydent objął patronat odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że rolnicy podczas kolejnych spotkań będą wprowadzać nowe rozwiązania i ulepszać istniejące.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie komentował miejsce w jakim obecnie znajduje się polska służba zdrowia. Mówił także o perspektywach poprawy sytuacji i zmianie dyrektora w szpitalu w Sokołowie Podlaskim.

Komendanci

- Jesteście jedną z najlepszych jednostek garnizonu mazowieckiego- mówił zastępca komendanta wojewódzkiego policji podczas uroczystej zbiórki na której pożegnano odchodzących na emeryturę komendantów garwolińskiej jednostki insp. Iwonę Czarnocką i mł. insp. Krzysztofa Kędziorka. -Mamy zawieszoną bardzo wysoko poprzeczkę- podkreślał nowy komendant insp. Sławomir Rek. Relacja Waldemara Jaronia