WIGILIA

Przed nami czas świętowania. Już za kilka godzin usiądziemy, w większości wspólnie z rodzinami do wigilijnego stołu. Jak mówią statystyki Polacy coraz częściej spędzają Boże Narodzenie z dala od domu. Unikają w ten sposób wcześniejszego sprzątania, gotowania i stania w długich kolejkach sklepowych. Czy mieszkańcy naszego regionu podążają za tym trendem? Czy może są jednak tradycjonalistami? - sprawdzał to Kamil Skorupski.

Wojciech Hackiewicz

Ks. Wojciech Hackiewicz o świętowaniu Bożego Narodzenia

Ks Andrzej Sochal

Życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim naszym Słuchaczom, Czytelnikom, Przyjaciołom i najwierniejszym Fanom, składa w imieniu Redakcji Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl - Dyrektor rozgłośni, ks. kan. Andrzej Sochal.

Biskup Piotr Sawczuk

Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy

Bp Tadeusz Pikus

W życzeniach adresowanych do słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie i diecezjan biskup drohiczyński Tadeusz Pikus zwraca uwagę na dwie rocznice przypadające w nadchodzącym 2019 roku. Podkreśla 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Drohiczynie.

OLSZANKA

21 grudnia w szkole w Olszance odbyło się spotkanie przedświąteczne. Były życzenia, opłatek, kolędy. Życzenia złożył Grzegorz Pajnowski - wójt gminy Olszanka.

Grzegorz Pajnowski

Polsko-Tajlandzka Grupa Kapitałowa chce na terenie gminy Olszanka wybudować fermę kur niosek. W Dawidach odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora z mieszkańcami w tej sprawie. Ferma miałaby powstać w okolicy wsi Klimy. Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski powiedział Radiu Podlasie, że nie będzie podejmował sprzecznych decyzji z wolą mieszkańców.

KOLYSANKA

W tegorocznej edycji konkursu zadanie postawione uczestnikom okazało się zbyt trudne. Podstawowa kategoria konkursowa, czyli skomponowanie muzyki i wykonanie utworu z wykorzystaniem podanego tekstu kolędy radiowej nie została spełniona przez żadnego ze zgłoszonych uczestników konkursu. Każdy z kilkunastu nadesłanych utworów był w pełni dziełem autorskim uczestnika lub grupy uczestników, a więc też nie mieścił się w kategorii wykonania mało znanej istniejącej już kolędy. W tej sytuacji Komisja Konkursowa postanowiła przyznać jedynie wyróżnienie. Otrzymuje je Janusz Eleryk za utwór"Kołysanka".