Jerzy Rebek o pensji

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane ze swoim wynagrodzeniem. Jak powiedział, w utrzymaniu jego poziomu, mimo nakazanej przez Sejm obniżki nie ma nic niezgodnego z prawem.

MAREK CHCIALOWSKI

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Piłsudskiego i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie oraz żelechowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zdawalność tegorocznych matur jest wyższa niż w kraju i na Mazowszu. W pozostałych czterech placówkach wskaźniki te są nieznacznie niższe i porównywalne do ubiegłorocznych.

WALDEMAR SABAK

W gminie Górzno nie ma inwestycyjnych wakacji. Dobiega końca budowa nowego przedszkola wraz ze żłobkiem, które rozpocznie funkcjonowanie 1 września tego roku. Rozwiązany został też problem z powołaniem dyrektora przedszkola. W placówkach oświatowych prowadzone są natomiast bieżące remonty.

Henryk Brodowski

Do zapewnienia seniorom z terenu gminy Siedlce bezpłatnej komunikacji publicznej powrócił w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi Henryk Brodowski. Samorządowiec podkreślił, że to nie tylko ukłon w stronę emerytów, ale i środowiska naturalnego.

Ryszard Brodziak

Ponad pół miliona złotych wyodrębnili w tegorocznym budżecie radni gminy Maciejowice na fundusz sołecki. W jego ramach w 36 sołectwach realizowane były lub są różne miejscowe inicjatywy, które polepszają codzienne życie mieszkańców.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował postawę Jarosława Puściona. Chodzi o wprowadzone przez przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego ograniczenia w prowadzeniu dyskusji w czasie sesji samorządowych.

Jadwiga Mankowska

Dane demograficzne są rozbieżne z danymi uzyskanymi podczas rekrutacji dzieci do przedszkoli. To między innymi sprawia, że aktualnie w garwolińskich placówkach przedszkolnych zabraknie miejsca dla 44 dzieci. Miasto musi jednak zapewnić wszystkim chętnym realizowanie obowiązku przedszkolnego.

pogoda na lipiec

Mamy lato, chociaż ostatnie dni przypominały jesienną aurę. Na szczęście, to tylko kilkudniowe ochłodzenie. Przed nami kolejne upalne dni z burzami, intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

malowidla

Dwa przystanki w gminie Olszanka zostały pomalowane pod okiem artystów absolwentów Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malowidła wykonali uczniowie szkoły podstawowej w ramach warsztatów artystycznych realizowanego projektu „Miejsca szczególne”. Teraz przystanki w Korczówce i Olszance są ozdobą tych miejscowości.