rada - zmiany

Radnego Sławomira Charczuka, który zrzekł się mandatu radnego zastąpił Dariusz Matejek. Uroczyste wręczenie zaświadczenia o wyborze radnego połączone ze ślubowaniem odbyło się podczas ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się w miniony piątek 30 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokim.

Piotr Pludowski

Łukowski radny Robert Dołęga pyta dlaczego wzrosły wydatki na wynagrodzenia w magistracie oraz w jednostkach podległych urzędowi. Pytanie stawia po analizie dokumentów, z których wynika, że w porównaniu z 2018 rokiem, w roku 2019 wydatki te wzrosły o blisko 2 miliony złotych.

Bartosz Tarachulski

Trener Pogoni Siedlce Bartosz Tarachulski podsumował pucharowy mecz przeciwko Radomiakowi Radom.

Zenon Stefanowski

22 zadania na drogach gminnych zrealizował w tym roku samorząd gminy Kłoczew. Na poprawę infrastruktury drogowej wydatkowano 4 mln zł, w tym środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina partycypuje też w poprawę stanu dróg powiatowych na terenie gminy, które są w bardzo złym stanie.

Prognoza listopad

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie. Swoją kolejną amatorską prognozę przygotował Waldemar Naumiuk z Łosic

cmentarz

2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kilka dni temu cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim odwiedził Sławomir Karczewski. Jego przewodnikami byli Adam Szulik i Andrzej Kurenda członkowie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu.

Dariusz Szustek

„Jest trudno, ale sobie radzimy” - takimi słowami starosta Dariusz Szustek ocenia obecną sytuację w łukowskim szpitalu. Mówi to po tym, jak w miniony piątek on i radni powiatowi wysłuchali informacji przedstawionej przez dyrektora łukowskiego SP ZOZ.

Albina Lubian

To jedna z większych inwestycji realizowanych w ostatnich latach, na którą pilawski samorząd pozyskał wsparcie z Unii Europejskiej w wysokości niemal 6,7 mln zł. Koszt budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP oszacowano na prawie 8,5 mln zł.

woz strazacki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostowie koło Huszlewa zakupiła nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów. Samochód kosztował 824 tysiące złotych.