Miroslaw Walicki

Drogowcy przystąpili do realizacji zaplanowanych na ten rok zadań związanych z poprawą stanu powiatowej infrastruktury drogowej. W trakcie realizacji są trzy odcinki dróg, ale niebawem rozpoczną się trzy duże inwestycje, na które samorząd powiatowy otrzymał ponad sześć milionów dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia ze starostą powiatu garwolińskiego Mirosławem Walickim.

Ks Slawomir Kapitan

Ks. kan. Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej został mianowany 16 kwietnia biskupem pomocniczym Diecezji Siedleckiej. Z ogłoszonej decyzji przez Stolicę Apostolską cieszy się kolega kursowy ks. kan. Sławomir Kapitan, proboszcz parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach. Obaj 11 czerwca 1988 roku przyjęli święcenia kapłańskie.

ks pralat Edmund Szarek

ks Stanislaw Szymus

ks pralat Ryszard Andruszczak

ks kan Stanislaw Malek

Ksiądz Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz siedleckiej parafii katedralnej, został mianowany przez Ojca świętego Franciszka biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej. Jak tę nominację przyjęto w dekanatach garwolińskim i łaskarzewskim?

Mariusz Osiak

Do Urzędu Gminy Łuków nadeszły informacje z Ministerstwa Finansów o wysokości subwencji oraz udziale w podatku dochodowym od osób fizycznych. To informacje mówiące o tym, jakie kwoty wpłyną do budżetu gminy z budżetu państwa. I jak mówi nam wójt Mariusz Osiak, nie jest aż tak źle, jak się obawiano.

Bp Kazimierz Gurda

Przez wiele miesięcy, od czerwca ubiegłego roku – po mianowaniu Księdza Biskupa Piotra Sawczuka Biskupem diecezjalnym w Drohiczynie – Kościół Siedlecki modlił się o nowego biskupa pomocniczego. Nasze modlitwy zostały wysłuchane” - powiedział Radiu Podlasie Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda

Ks kan Grzegorz Suchodolski

Ks. kan. Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.