Na międzyrzeckich jeziorkach już lato.

W minioną sobotę, 13 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach rozpoczął się tegoroczny sezon. Ruszyło strzeżone miejskie kąpielisko.

Uroczysko Baran

Mieszkańcy, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele rządu uczcili pamięć pomordowanych na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy. Mszy św. przewodniczył ks. infułat dr Jan Sikorski z Warszawy.

Krzysztof Iwaniuk

Przy okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego, dużo się mówi o potrzebie reformy finansowania JST. Głównym problemem dla wielu samorządów również w naszym regionie, jest sposób finansowania oświaty.

Uroczysko Baran

W niedzielę (14 czerwca ) na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy odbędą się uroczystości religijno – patriotyczne.

Kwadrans o Wsi i Rolnictwie z 12 czerwca 2020 r

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oprócz nieruchomości rolnych, dysponuje ofertą gruntów nierolnych. Są one wykorzystywane są głównie jako tereny inwestycyjne. O tym w audycji mówi zastępca dyrektora generalnego KOWR Sebastian Pieńkowski. Rozmówca Radia Podlasie zauważył, że sprzedaż grunty z przeznaczeniem na konkretna inwestycję zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

KONFERENCJA

Ponad 71 mln zł otrzymał powiat garwoliński w ramach tarczy finansowej. Z tej formy pomocy państwa skorzystało 538 firm zatrudniających przeszło 3,3 tys. pracowników. Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej rozdysponowano 39 mln zł. Do końca roku w Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, na co powiat dostał milion złotych.

Premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim mówił o planach jakie dla naszego regionu ma polski Rząd. Komentował również trwającą kampanię wyborczą.

Jaroslaw Gowin w Kakolewnicy

W środę, 10 czerwca były Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Kąkolewnicy. Polityk uczcił pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz ludzi uznanych przez nową władzę za wrogów komunistycznego systemu władzy.

Wieslaw Mazurek

Gmina Radzyń Podlaski finalizuje trwające inwestycje. Niebawem zakończą się prace nad budową szkoły w Branicy Radzyńskiej. Ostatnio wyłoniono firmy, które zajmą się wyposażeniem sali gimnastycznej i kuchni.