Jakub Jakubowski

Zdaniem radnego rady powiatu radzyńskiego Jakuba Jakubowskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych kończą lekcje zbyt późno. Podczas ostatniej sesji radny zgłaszał też, że rodzice skarżą się na zbyt częste zmiany planu. Te mają zachodzić praktycznie każdego dnia ze względu na „roszady kadrowe” w szkołach.

Iwona Kurowska

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspomoże finansowo budowę przeprawy mostowej na Wiśle łączącej powiaty garwoliński z kozienickim. Warunkiem jest dofinansowanie inwestycji przez rząd na poziomie 80 proc., wówczas województwo mazowieckie mogłoby pokryć znaczną część kosztów spoczywających na samorządach. Takie deklaracje zapadły podczas spotkania 2 października w Kozienicach. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Iwoną Kurowską- wicestarostą powiatu garwolińskiego, który jest liderem przedsięwzięcia.

Kraska - Dabrowski

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...O poprawki przy przebudowie rowu i pobocza obiecują zadbać również parlamentarzyści – mieszkaniec gminy Kosów Lacki, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Jan Slomiak

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Do przebudowy drogi dołożył zarówno powiat sokołowski jak i gmina Kosów Lacki, dlatego jak mówi burmistrz Jan Słomiak, inwestycja była kontrolowana na wielu etapach budowy. Wygląda jednak na to, że gdzieś popełniono błąd.

Anna Kopania

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Mówi mieszkanka wsi, radna Miasta i Gminy Kosów Lacki, Anna Kopania.

Marzena Swieczak

W najbliższą sobotę, 5 października o godziny 10:00 w Garwolinie odbędzie się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona”. Wydarzenie wyjątkowe, które zwraca uwagę na problemy współczesnych kobiet.

Siemiatycze

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś, 2 października w Siemiatyczach decyzję o przygotowaniu dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze wzdłuż drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką w kierunku Ciechanowca.

Jaroslaw Wygladala

Organizatorzy protestów przeciwko budowie na obrzeżach Garwolina zakładu regranulacji tworzyw sztucznych staną przed sądem. Za naruszenie dobrego imienia i renomy firmy, właściciel „Ekolidera” pozwał ich przed oblicze sądu, żądając przeprosin i wpłaty środków na cele charytatywne.

WSPOMNIENIE

W Solinkach, w gminie Konstantynów 27 września uczczono pamięć 30 mieszkańców miejscowości, którzy zostali schwytani i zamordowani przez hitlerowców w 1943 roku. Była to zemsta ze strony okupantów za zatrzymanie niemieckiego pociągu z amunicją. Całe zdarzenie przypomina pan Adam Celińsk, który miał zaledwie 16 lat gdy doszło do tej tragedii. Ze świadkiem tragicznych wydarzeń rozmawiał |Kamil Skorupski: