Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków ogłoszono właśnie po raz drugi przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Konferencja

- To będzie nasz regionalny ośrodek impulsu do rozwoju piłki nożnej w Polsce- powiedział poseł Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej dotyczącej przyznania powiatowi garwolińskiemu dotacji w wysokości 1,25 mln zł na zadaszenie boiska sportowego w Miętnem. Rządowym dofinansowaniem objętych zostało 12 obiektów w Polsce na łączną kwotę ponad 19 mln zł.

Lukasz Bogusz

Samorząd gminy realizuje wiele inwestycji, lecz priorytetem jest poprawa infrastruktury drogowej. Każdego roku wykonywane są kolejne zadania w tym zakresie, na które gmina z powodzeniem pozyskuje dotacje z różnych źródeł finansowania zewnętrznego.

MIEDZYRZEC

Na niedzielę 17 maja w przeddzień setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim był zaplanowany koncert zatytułowany „Międzyrzec dziękuje Ojcu Świętemu”.

Iwona Kurowska

Po dwudziestu pięciu latach funkcjonowania, od 1 września z mapy powiatowych placówek szkolnictwa specjalnego zniknie szkoła podstawowa działająca przy Ośrodku Pomocy Dziecku w Izdebnie. W lutym tego roku Rada Powiatu Garwolińskiego podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji szkoły, a w ostatnich dniach Mazowiecki Kurator Oświaty wyraził na to zgodę.

biblioteka

Już wkrótce będzie można wypożyczyć książkę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Huszlewie. W związku z pandemią koronawirusa obowiązują jednak nowe zasady funkcjonowania. Czytelnicy nie mogą sami wybierać książek z półek i korzystać z czytelni.

gaz

W Płudach koło Trzebieszowa rozpoczęła się budowa sieci gazowej. Zostanie wykonany ciąg główny i ponad trzydzieści przyłączy.

odznaczenie

Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczony został Zespół Wrzos z Kąkolewnicy, a także kierownik zespołu Józefa Iwanowska i kierownik muzyczny Sławomir Woch. O nadanie odznaki honorowej wystąpiła Anna Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica.

wspolpraca

Pięć gmin z trzech powiatów podpisało list intencyjny o wzajemnej współpracy celem opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Miasta Międzyrzec Podlaski oraz Gmin: Trzebieszów, Drelów, Kąkolewnica, Międzyrzec Podlaski na lata 2020 - 2030.