Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Łukowie. Spotkał się z mieszkańcami w parku. Mówił o tym jak ważne są takie miasta jak Łuków i zachęcał do udziału w drugiej turze wyborów.

apel

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie trwają prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstają m.in. parkingi i plac zabaw, a wkrótce ma rozpocząć się budowa elektrycznego wyciągu nart wodnych. Teren zalewu to dziś teren budowy, na który wstęp jest zabroniony.

Bozena Kwiatkowska

Samorząd pozyskał z różnych źródeł zewnętrznych znaczne dofinansowanie do realizacji zaplanowanych na ten rok inwestycji i to nie tylko infrastrukturalnych. Na finiszu jest rewitalizacja płyty rynku, a niebawem rozpocznie się budowa sieci kanalizacyjnej w Parysowie.

Mariusz Osiak

Radni Rady Gminy Łuków zgodzili się na przekazanie Starostwu Powiatowemu finansowego wsparcia. Ma być to kwota 30 tys. zł z przeznaczeniem na projekt przebudowy skrzyżowania w Turzych Rogach.

wizyta

Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbi w gminie Ryki jest wielopokoleniowym kołem liczącym 51 członkiń. Powstało w 1920 roku i od tamtej pory zajmuje się promowaniem tradycji ludowej i działaniami prospołecznymi. 6 lipca zainaugurowano obchody jubileuszu powstania koła, a uroczystości zaszczyciła swoją obecnością Agata Kornhauser-Duda.

Drogi

W ciągu niespełna dwóch ostatnich lat, powiat i gminy powiatu garwolińskiego pozyskały ponad czterdzieści milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych i tzw. funduszu klęskowego na budowę lub naprawę prawie czterdziestu kilometrów dróg.

Miroslaw Walicki

Środki na inwestycje popłynęły od rządu i samorządu Mazowsza. Wśród nich na dofinansowanie dokumentacji budowy mostu na rzece Wiśle, naprawę dróg w ramach FDS, powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy, zadaszenia boiska o sztucznej nawierzchni, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz inne.

Piotr Pludowski

Zaczęły się wakacje i rozpoczął się sezon na letniej pływalni „Delfin” w Łukowie. W tym roku obowiązują tam nowe zasady wprowadzone ze względu na stan epidemii. Warto też pamiętać o tym, że pływalnia jest jedynym w tym roku miejscem w Łukowie, gdzie można zażywać kąpieli.

Mateusz Morawiecki

Do budżetu gminy Łuków ma trafić blisko 3 miliony 200 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Symboliczne czeki na przyszłą dotację władze gminy odebrały m.in. od premiera Mateusza Morawieckiego.