Marcin Broniszewski

Marcin Broniszewski - trener Pogoni Siedlce

Oswiata

Reforma edukacji nie spowoduje większych zmian w systemie oświaty. Z gminnej mapy placówek szkolnych znikną gimnazja, a pozostałe szkoły będą ośmioklasowe. Przynajmniej w pierwszych latach po wprowadzeniu reformy, nie przewidywane są większe roszady kadrowe. rgan prowadzący gminne szkoły zrobił wstępną analizę zatrudnienia, z której wynika, że w 2017 roku na 90 proc. nie przewiduje się zwolnień całkowitych, ale o szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Izabelą Miętus- inspektor do spraw oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Garwolin.

Adam Kulik

Adam Kulik

wojt Mariusz Osiak

Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków został uniewinniony w sprawie dotyczącej budowy drogi w Gołąbkach. Postępowanie sądowe w tej sprawie trwało ponad cztery lata. Wyrok jest prawomocny. Rozmowa z Wójtem Mariuszem Osiakiem

Oswiata

Cztery zespoły szkół i trzy małe szkoły podstawowe, a w każdej placówce oddział przedszkolny. Po wprowadzeniu reformy edukacji będą tylko szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi. Placówki dla których organem prowadzącym jest gmina Trojanów, nie odczują zbytnio reformy. Jak gmina przygotowana jest do reformy? O to Waldemar Jaroń zapytał Jacka Ryszkowskiego- przewodniczącego Rady Gminy Trojanów.

Emilia Sikorska

Emilia Sikorska to rodowita siedlczanka i stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce. Od wielu lat zajmuje się modą i fotografią. Organizowała liczne wystawy fotografii i pokazy mody na terenie Siedlec. 17 lutego w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się pokaz mody, podczas którego młoda projektancka zaprezentowała kolekcję "Architektura Mody" inspirowaną architekturą Siedlec.

DJ_Wika

DJ Wika w Siedlcach

DJ WIKA

DJ WIKA w Siedlcach

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka z 17 lutego. Na sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi mówiono o szkodach w rolnictwie. Wiceminister Jacek Bogucki przedstawił posłom informację na temat zmiany sposobu szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w przyrodzie. Poinformował posłów, że ujednolicono protokoły zawierające ocenę szkód i postępowanie komisji szacujących szkody, zmieniono też sposób ich szacowania w sadach.