Wojciech Kudelski

Wprowadzanie reformy oświaty, zadłużenie miasta i plany przyłączenia okolicznej gminy do Siedlec były głównymi tematami dzisiejszej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był Prezydent Wojciech Kudelski.

Bozena Kwiatkowska

Dwa konsorcja wygrały przetargi na realizację zadań inwestycyjnych w gminie Parysów, które polegać będą na termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej. Wartość projektu, to niespełna 2,4 mln zł, a termin realizacji jeszcze w tym roku. Ruszyły też przygotowania do inwestycji liniowej w centrum stolicy gminy.

Dariusz Szustek

25 kwietnia w Łukowie odbyła się sesja Rady Miasta. Jej głównym punktem była dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie nowych cen taryf za wodę i ścieki. Ostatecznie uchwała została przyjęta, co oznacza wprowadzenie wyższych stawek. Zdaniem burmistrza Dariusza Szustka są to „kosmetyczne podwyżki”.

Przeglad Piesni Wielkanocnych

II Przegląd Pieśni Wielkanocnych i o Papieżu Janie Pawle II odbył się w niedzielę, 23 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie. Wystąpiło kilkanaście zespołów ludowych.

Kaplica Milosierdzia

W niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie biskup siedlecki Kazimierz Gurda poświęcił kaplicę Miłosierdzia Bożego. Będzie ona przypominać całej parafii prawdę o Bożym Miłosierdziu.

Wiosna Gitarowa

Ponad 30 uczniów z 12 szkół muzycznych z województwa lubelskiego i mazowieckiego m.in. ze Szczebrzeszyna, Kraśnika, Lublina, Lubartowa i Puław wystąpiło w II Podlaskiej Wiośnie Gitarowej, która odbyła się w minioną sobotę 22 kwietnia w Szkole Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim.

starosta Janusz Koziol

Władze powiatu łukowskiego złożyły do Regionalnego Programu Operacyjnego wniosek na rozbudowę i modernizację Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Jest plan odbudowy dworu, w którym urodził się pisarz oraz m.in. zagospodarowanie parku i odnowienie Kopca w Okrzei.

Handel ludzmi

O problemie handlu ludźmi rozmawiali lokalni i ogólnopolscy eksperci w ramach konferencji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

Marcin Kolodziejczyk

Gmina Garwolin realizuje wiele inwestycji proekologicznych ze wsparciem środkami zewnętrznymi, jest też liderem w pozyskiwaniu funduszy na edukację ekologiczną. W szkołach podstawowych i gimnazjach organizowane są konkursy i przeglądy teatralne promujące ochronę środowiska i inne z tym związane działania.