Alicja Gaszewska

W poniedziałek, 11 grudnia uczniowie szkół licealnych w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w konkursie wiedzy na temat historii Polski, współczesnych stosunków międzynarodowych i protokołu dyplomatycznego. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Karczewski z I Liceum Ogólnokształcącego.

Marcin Matenko

Do Urzędu Miasta w Łukowie trafią miliony – mówi zastępca burmistrza Marcin Mateńko. Jak podkreśla to efekt ciężkiej pracy i pozytywnego rozstrzygnięcia konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

wolontariat

Od początku tego roku szkolnego prawo oświatowe wprowadziło nowy zapis, który umożliwia samorządowi uczniowskiemu, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, podejmowanie działań z zakresu wolontariatu. W jego ramach, w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem prowadzonych jest wiele akcji.Więcej w relacji Waldemara Jaronia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 8 grudnia

Będzie kolejna specustawa w sprawie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.. Chodzi głównie o dodatkowe możliwości zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Propozycje przygotował resort rolnictwa i rozwoju wsi.

Finał Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu

W tym roku w ramach akcji „Szlachetna Paczka” w Międzyrzecu Podlaskim i okolicy miasta paczki otrzymały 42 potrzebujące rodziny.

Waldemar Kraska

Na temat rekonstrukcji Rządu, pozycji Ministra Obrony Narodowej, prezydenckich projektów reformy sądownictwa i sytuacji sokołowskiej ochrony zrowia mówił poniedziałkowy gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Senator Waldemar Kraska (PiS) tłumaczył między innymi powody zmiany na stanowisku premiera.

ksiazka o Radzyniu Podlaskim

Dominika Leszczyńska dzięki półrocznemu stypendium twórczemu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje nad kolejną książką. Będzie to reportaż historyczny opowiadający o Radzyniu sprzed kilkudziesięciu lat, który powstaje w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców.

Janusz Koziol

Wracamy do tematu dotyczącego sytuacji w łukowskim szpitalu. Po tym, jak Zarząd Powiatu odwołał dyrektora Władysława Kobielskiego, przed nową dyrekcją postanowiono nowe zadania. Jak mówi nam starosta Janusz Kozioł, teraz najważniejsze jest poznanie faktycznej sytuacji finansowej szpitala. Według słów starosty, do tej pory takiej rzetelnej informacji nie było.

Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa toczyła się wokół tematów zmian w prawie wyborczym, a także zakazu handlu w niedziele.