• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Jerzy Garucki

Na temat problemów producentów trzody chlewnej objętych czerwoną strefą ASF, sytuacji w sadach po wiosennych przymrozkach i gminnych podatków mówił dzisiejszy gość Radia Podlasie. Na pytania Marcina Jabłkowskiego odpowiadał dzisiaj (25 maja) wójt gminy Platerów Jerzy Garucki.

Jerzy Jaron

Natalia Ślińska, Michał Zieliński i Dominik Rogala z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym zostali tegorocznymi mistrzami matematyki, wyłonionymi w IV Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-III.

Waldemar Sabak

W połowie czerwca oficjalne oddanie do użytku największej w powiecie garwolińskim hali sportowej, która wybudowana została przez samorząd gminy Górzno. 24 maja podpisana została umowa na budowę kolejnej, dużej inwestycji realizowanej w gminie, a mianowicie przedszkola i żłobka.

60 lat OSP Tuliłów

burmistrz Dariusz Szustek

Firma ze Stalowej Woli wygrała przetarg i będzie wykonywać prace nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Cena jaką zaproponowała była najniższa. Pierwsza część rewitalizacji zalewu będzie kosztować budżet miasta 3,6 mln zł. We wtorek 23 maja zostały podpisane stosowne dokumenty, a wkrótce z firmą Budownictwo Wodne SP. Jawna ze Stalowej Woli zostanie podpisana szczegółowa umowa określająca m.in. harmonogram prac.

Biała Podl.: Studenci opanowali miasto

Maciejowice - oszczednosci

Budżet inwestycyjny gminy Maciejowice kurczy się. Przyczyną są zapisy wprowadzonej z początkiem roku w życie specustawy o centralizacji rozliczeń VAT, dzięki którym gmina będzie mogła odzyskać tylko trzecią cześć dotychczasowych rozliczeń. Samorząd szuka oszczędności w różnych sferach życia.

Stanislaw Kostyra

Inwestycyjnym priorytetem władz samorządowych Trojanowa jest modernizacja sieci dróg przebiegających przez gminę. Ich naprawa realizowana jest z funduszy gminy i pozyskanych z różnych źródeł zewnętrznych, a drogi powiatowe dofinansowywane są z budżetu gminy.

Marek Chcialowski

Starosta garwoliński Marek Chciałowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi”. W rozmowie pojawiły się kwestie wyciągania odpowiedzialności za wycinkę drzew przy szkole, obecności jednego z dyrektorów w pracy w stanie po spożyciu alkoholu i sytuacja lokalnego PKS.