audycja rolnicza /16 grudnia/

Po zaliczkach przyszedł czas na płatności końcowe. Od początku miesiąca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę reszty środków w ramach dopłat dla rolników. Do wypłacenia jest jeszcze około 4,5 miliarda złotych. Z unijnych pieniędzy korzysta rocznie ponad milion trzysta tysięcy gospodarstw. Do czerwca w ramach dopłat bezpośrednich do polskich rolników trafi w sumie niemal 15 miliardów złotych.

spotkanie

Tradycją w gminie Maciejowice stały się bożonarodzeniowe spotkania przedstawicieli lokalnej społeczności nadwiślańskiej gminy z władzami różnych szczebli, ludźmi polityki, biznesu, kultury, księżmi. Jest to doskonała okazja do złożenia sobie życzeń, ale też podsumowania działalności samorządu gminy.

wojt Mariusz Osiak

16 grudnia w Urzędzie Gminy Łuków odbędzie się otwarcie ofert złożonych w konkursie na wybór firmy, która zajmie się w przyszłym roku odbiorem i transportem odpadów komunalnych. Dotychczasowa umowa z firmą, która wykonuje to zadanie, kończy się 31 grudnia.

burmistrz Dariusz Szustek

Wydatki na poziomie 110 milionów złotych. Dochody – 109 milionów. Inwestycje oszacowane w sumie na 12 milionów, z czego najdroższa ma być pierwsza część rewitalizacji zalewu Zimna Woda. To główne założenia przyszłorocznego budżetu, który przyjęli właśnie łukowscy radni.

OBRADY

Sprawiliście Państwo, że starosta wyjdzie dzisiaj z obrad o półtora miliona bogatszy - takimi słowami burmistrz Dariusz Szustek skomentował wynik głosowania w sprawie wyrażenia przez radnych zgody na przekazanie powiatowi 1,5 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na budowę trzeciego etapu tzw. małej obwodnicy Łukowa.

DROGI

W każdej niemal gminie powiatu garwolińskiego naprawiane będą najbardziej zniszczone odcinki dróg powiatowych. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zaplanowano prawie 12 mln zł, i jest to kwota w dotychczasowej historii powiatu rekordowa, jeżeli chodzi o wydatki majątkowe w jednym dziale.

Kurator Oswiaty Teresa Misiuk

Dyrektorzy szkół i samorządowcy z powiatu łukowskiego spotkali się z Kurator Oświaty Teresą Misiuk. Tematem spotkania, które odbyło się we wtorek 13 grudnia, były planowane zmiany w strukturach szkół.

BUDZET

Niemal 30 proc. przyszłorocznych wydatków gminy Borowie przeznaczonych zostanie na realizację zadań inwestycyjnych. Tak duży wskaźnik plasuje gminę w powiatowej, a może i wojewódzkiej czołówce. W opracowanym przez samorząd gminy projekcie budżetu na 2017 rok, dochody określono na ponad 21 mln zł, zaś wydatki na przeszło 22 mln zł.

Jaroslaw Pinkas

Wiceminister Zdrowia Jarosław Pinkas, przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, samorządowcy oraz przedstawiciele szpitali z województwa lubelskiego spotkali się w poniedziałek 12 grudnia w Łukowie. Odbyła się tu konferencja podsumowująca krajowy program „Koordynowanej Opieki nad kobietą w ciąży”.