Krzysztof Adamowicz

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił potrzebę wsparcia rolników poszkodowanych przez Afrykański Pomór Świń. Gość audycji O Tym Się Mówi powiedział, że jednorazowe odszkodowania nie rozwiązują problemu.

Komendant

Policjanci z garwolińskiej jednostki mają powody do zadowolenia, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. W roku ubiegłym wykrywalność przestępstw w siedmiu najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa kategoriach była o 12,5 proc. wyższa niż w 2016 roku. W kilku spektakularnych akcjach wykryto ponad 8 kg narkotyków i zlikwidowano pięć upraw konopi, założono 552 niebieskie karty. Więcej ciekawych informacji w rozmowie Waldemara Jaronia z mł. insp. Iwoną Czarnocką- komendant powiatową policji w Garwolinie.

WSPOMNIENIE

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, 65 kapłanów oraz wielu wiernych m.in. z parafii Zembry, Sarnaki i Górki uczestniczyło we Mszy św. pogrzebowej śp. ks. prałata Zdzisława Borkowskiego.

Liga Przedmiotowa

Uczniowie z żelechowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli pierwsze miejsca w rywalizacji o miano najlepszego kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych w VII Powiatowej Lidze Przedmiotowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.

Gmina Borki

W gminie Radzyń Podlaski powstanie Ośrodek Kultury i Sportu. Ten samorząd jako jedyny w powiecie radzyńskim funkcjonował do tej pory bez takiej instytucji. Urząd postanowił to zmienić, i tak podczas ostatniej sesji Rady Gminy 15 marca radni jednogłośnie uchwalili powstanie Ośrodka.

PREMIERA

„Dzień Sądu” - to tytuł dramatu Jerzego Zawieyskiego, który postanowiła wystawić grupa teatralna z parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie. Premiera już jutro, w niedzielę 18 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Robert Gmitruczuk

Z problemem ASF starają się walczyć władze województwa lubelskiego. O tym jak władze województwa starają się wspierać rolników oraz co robią w sprawie zwalczania ASF mówi wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk

Stanislaw Puch

Blisko 50 wystawców pojawiło się na Targach Pracy i Edukacji w Łukowie. Spotkanie przedstawicieli różnych szkół oraz pracodawców z uczniami i osobami poszukującymi pracy, odbyło się dziś, w piątek 16 marca.

SZACHY

Mieszkają w miejscowości Sosnowe w gminie Kotuń, na co dzień chodzą do Zespołu Szkół w Bojmiu. Krzysztof (10 lat) i Dawid (8 lat) Dobosiewiczowie pasjonują się grą w szachy. Miłość do gry w szachy zaszczepił w nich ojciec. Chłopcy pomimo młodego wieku mają już za sobą sukcesy w Mistrzostwach Polski i Europy. O zamiłowaniu do tej „królewskiej gry” rozmawiał z nimi Kamil Skorupski