KOLKA ROZANCOWE

- Uważam, że inny jest świat z kółkami różańcowymi, z tymi ludźmi, którzy się modlą. To jest potężny szturm do Boga - uważa dekanalna zelatorka kół różańcowych Dekanatu Garwolińskiego, gdzie w 59 takich kołach modli się 1037 osób.

WYPADEK

26 maja przed godziną 20.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Młynarskiej w Międzyrzecu Podlaskim do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Samochód osobowy zderzył się z busem osobowym relacji Siedlce – Międzyrzec. W zdarzeniu uczestniczyło sześć osób.

Mariusz Dobijanski

Wokół zgłoszonego przez Prezydenta Siedlec pomysłu przejęcia organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu toczyła się dzisiejsza (26 maja) rozmowa w audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był siedlecki radny Mariusz Dobijański.

waly

Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja kolejnego, czterokilometrowego odcinka nadwiślańskich wałów w gminie Maciejowice. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu kwotą ponad 16 mln zł zadania wartości 21 mln zł. Do tej pory modernizacja obwałowań Wisły w tym rejonie kosztowała około 40 mln zł.

Marek Chcialowski

Prawie 2 km nowej nawierzchni drogi powiatowej z chodnikiem i odwodnieniem terenu wykonane zostanie w Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin. Powiat garwoliński otrzymał na to zadanie 1,5 mln zł dofinansowania z budżetu państwa, a roboty przeprowadzone zostaną w okresie wakacyjnym i wczesnej jesieni.

Jerzy Garucki

Na temat problemów producentów trzody chlewnej objętych czerwoną strefą ASF, sytuacji w sadach po wiosennych przymrozkach i gminnych podatków mówił dzisiejszy gość Radia Podlasie. Na pytania Marcina Jabłkowskiego odpowiadał dzisiaj (25 maja) wójt gminy Platerów Jerzy Garucki.

Jerzy Jaron

Natalia Ślińska, Michał Zieliński i Dominik Rogala z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym zostali tegorocznymi mistrzami matematyki, wyłonionymi w IV Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-III.

Waldemar Sabak

W połowie czerwca oficjalne oddanie do użytku największej w powiecie garwolińskim hali sportowej, która wybudowana została przez samorząd gminy Górzno. 24 maja podpisana została umowa na budowę kolejnej, dużej inwestycji realizowanej w gminie, a mianowicie przedszkola i żłobka.

60 lat OSP Tuliłów