• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Iwona Poreda

Czytelnictwo w Garwolinie z każdym rokiem rośnie, o czym świadczy ilość wypożyczanych z Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej woluminów oraz odwiedzin placówki w celu skorzystania z pozycji książkowych. Wpływ na to ma również bieżące uzupełnianie księgozbioru w nowości wydawnicze.

Cezary Tudek

Miasto Garwolin znalazło się w gronie najdynamiczniej rozwijających się miejscowości na Mazowszu w kategorii gmin miejskich. Wręczenie dyplomów najlepiej rozwiniętym i najbardziej gospodarnym gminom miało miejsce podczas konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju społeczno- gospodarczego jednostek samorządu terytorialnego, która odbyła się 15 marca w Otrębusach.

Miroslawa Miszkurka

Mazowieckie Kuratorium Oświaty negatywnie zaopiniowało wstępne uchwały gminy dotyczące systemu oświaty po wprowadzeniu reformy. Efektem tego będzie konieczność zatrudnienia od września w trzech wiejskich szkołach nauczycieli do nowych klas siódmych, a za rok kolejnych do klas ósmych. Natomiast po wygaszeniu gimnazjów, nauczyciele będą zwalniani.

Michal Pazdan SOS

To była wyjątkowa wizyta i wyjątkowy trening. Michał Pazdan reprezentant Polski w piłce nożnej 17 marca odwiedził Wioskę Dziecięcą SOS w Siedlcach. Spotkał się z jej podopiecznymi i wziął udział w meczu piłki nożnej.

Maciej Mendecki

Dziś, 17 marca uczniowie z łukowskich szkół spotkają się w Zespole Szkół nr 3, gdzie wykłady i zajęcia warsztatowe poprowadzą dla nich wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie spotkają się z paleontologami, geologami, geofizykami i geografami. Będą rozmawiać o tym co kryje Kra Jurajska oraz sprawdzić co kryje się pod szkolnym boiskiem.

Turniej

W Miastkowie Kościelnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”, w których udział brały trzy publiczne szkoły podstawowe.

liga

Uczniowie z garwolińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 okazali się bezkonkurencyjni w rywalizacji o miano najlepszego kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych w VI Powiatowej Lidze Przedmiotowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.

Witold Chwastyniak

Witold Chwastyniak

Mateusz Januszewski

Mateusz Januszewski