DOM_LUDOWY

W Białej k. Radzynia Podlaskiego znajduje się Dom Ludowy. To miejsce, w którym nowe życie zyskały dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie domów i artefakty przekazane przez mieszkańców związane z historią wsi. Tu spotykają się członkinie Stowarzyszenia "Koło Regionalne". Opiekują się Domem Ludowym i jego zbiorami, organizują tu różne spotkania dla mieszkańców, ale także tworzą zespół śpiewaczy. Dom Ludowy w Białej odwiedził Andrzej Ilczuk:

Biskup_Dydycz

12 stycznia w Sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala, której gospodarzem był Dariusz Stefaniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska. Bp Antoni Pacyfik Dydycz złożył podziękowania i gratulacje na ręce Prezydenta za wszystkie inicjatywy realizowane w mieście. Ks. Biskup mówił o tym jak ważny jest dom.

remont

Siedem odcinków dróg zamierza w tym roku wyremontować gmina Wodynie. Jej wójt Wojciech Klepacki powiedział Radiu Podlasie, że zostaną wyremontowane drogi gminne i dwie ulice w Wodyniach.

zadluzeni

Rośnie zadłużenie mieszkańców lokali komunalnych w Garwolinie i wynosi już ponad pół miliona złotych. Największe generują lokatorzy, którzy zalegają z zapłatą ponad trzy miesiące. Windykacja należności nie zawsze odnosi skutki, lecz w ostatnich dniach miasto znalazło sposób, by pomóc dłużnikom w spłacie zobowiązań.

Wojciech Sumlinski

Spotkania z autorami książek nie są w Siedlcach niczym rzadkim ani wyjątkowym, ale zazwyczaj są to imprezy gromadzące po kilkadziesiąt osób. W środę (11 stycznia) odbyło się jednak spotkanie, które przyciągnęło ich kilkaset. Komu udało się zgromadzić taki tłum?

straz

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwoli w gminie Miastków Kościelny otrzymała od samorządu gminy samochód ratowniczo-gaśniczy marki DAF. Zastąpił on wysłużonego Stara, a w niedalekiej przyszłości może będzie służył do działań bojowych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, bo jednostka czyni starania, by zostać włączoną do tego systemu.

PISZCZAC

7 stycznia czteroosobowa rodzina z Kościeniewicz w powiecie bialskim w pożarze straciła dorobek całego życia. Małżeństwo z dwójką małych dzieci zostało bez dachu nad głową, budynek spłonął właściwie doszczętnie. Dzięki ludziom dobrej woli rodzina otrzymała doraźną pomoc. Przekazano im m.in. odzież, koce czy pościel. Teraz rodzina potrzebuje wsparcia przy odbudowie domu. Wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski opowiedział Radiu Podlasie i portalowi podlasie24.pl o poszkodowanej rodzinie z Kościeniewicz. Samorządowiec jest pod ogromnym wrażeniem tego jak ludzie organizują pomoc poszkodowanym.

Miroslawa Miszkurka

Rewitalizacja żelechowskiego ratusza została inwestycją 2016 roku w centralno- wschodniej Polsce. Tak zadecydowali słuchacze Katolickiego Radia Podlasie i czytelnicy Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24, którzy oddali swoje głosy właśnie na tą inwestycję w plebiscycie TOP Regionu 2016. Ponadto burmistrz Żelechowa wpisana została do Złotej Księgi Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Audycja rolnicza - 5 stycznia

Jest nowy Główny Lekarz Weterynarii. W związku ze złożoną przez dotychczasowego głównego lekarza weterynarii Włodzimierza Skorupskiego rezygnacją z zajmowanego stanowiska premier Beata Szydło powołała Pawła Niemczuka na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii.