Lidia Sopel Sereja

Gospodarka wodno- ściekowa jest zadaniem własnym gminy, zatem to na samorządzie spoczywa odpowiedzialność za realizację zadań w tym zakresie. Od siedmiu lat w Łaskarzewie są z tym poważne problemy i sytuacja staje się być bez wyjścia. W przypadku dalszego braku wspólnych działań organów gminy w tym zakresie, w mieście może być ustanowiony zarząd komisaryczny.

Wojciech Sobolewski

Blisko 100 osób bierze udział w V Sztafecie Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Biegacze wyruszyli przed godziną 8.00 z Placu Narutowicza w Łukowie. Przed nimi 64 kilometry. Około godziny 15.00 dotrą do Sokołowa Podlaskiego.

OSP Wierzejki

Jubileuszowe uroczystości związane z 90. rocznicą utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzejkach koło Trzebieszowa odbyły się w minioną sobotę 20 maja.

WITOROZ

W Witorożu koło Drelowa odbyła się akcja poszukiwania pamiątek po parafii unickiej. Ponad 20- osobowa grupa poszukiwaczy miała do dyspozycji koparkę i wykrywacze do metalu. Głównym celem poszukiwań były dzwony unickie. Dzwonów nie udało się znaleźć, ale zostały odkryte inne pamiątki historyczne…

kazanie_bp_Gurda

20 lat Akcji Katolickiej w Białej Podlaskiej. W sobotę, 20 maja odbyły się uroczystości związane z Diecezjalnym Dniem Akcji Katolickiej i 20-leciem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą różańcową w intencji rozwoju Akcji Katolickiej w diecezji siedleckiej oraz w intencji zmarłych członków AK. Mszę świętą koncelebrował i wygłosił homilię Biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda.

Jubileusz

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Pilczynie w gminie Łaskarzew połączony był z gminnym świętem strażaków. Z tej okazji jednostka otrzymała nowy sztandar, a kilkudziesięciu druhów uhonorowano medalami zasługi dla pożarnictwa. Podobne medale otrzymały jednostki OSP z Dąbrowy i Woli Łaskarzewskiej.

LESNA PODLASKA

21 maja w Leśnej Podlaskiej odbył się już XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej. W tegorocznej edycji festiwalu wystąpiło 20 wykonawców - solistów, zespołów i chórów.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 19 maja

Ponad milion 300 tysięcy osób otrzymało decyzję o płatnościach bezpośrednich za ubiegły rok. Resort rolnictwa zapewnia, że wszystkie płatności znajdą się na kontach rolników w ustawowym terminie - do końca czerwca. O rolniczych dopłatach mówiono też na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

MICHAL CHROMINSKI

Prezes MKP Pogoń Siedlce Michał Chromiński był w piątek, 19 maja gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Tematem rozmowy była sytuacja klubu po niezbyt udanej rundzie wiosennej i plany na przyszłość. W rozmowie pojawiły się również wątki finansowe związane z bieżącym funkcjonowaniem klubu.