• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

EKOLOGIA

Gmina Żelechów jako jedyna w powiecie garwolińskim kontynuuje, rozpoczętą w ubiegłym roku wymianę starych pieców węglowych i gazowych na nowe, wysokosprawne piece gazowe. Przedsięwzięcie to realizowane jest ze wsparciem środkami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Gorzno inwestycje

Dobiega końca budowa największej hali sportowej w powiecie garwolińskim, która wznoszona jest w Górznie. Pełną parą idą prace związane z rozbudową szkoły w Uninie o pomieszczenia przedszkola, która zakończona zostanie do końca lipca, a w marcu planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę przedszkola w Górznie.

KORNICA

21 lutego Radni Gminy Stara Kornica przyjęli uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych do nowego ustroju szkolnego. Od pierwszego września w Gminie Stara Kornica będą cztery ośmioklasowe szkoły podstawowe. W jednej z nich będzie się uczyło w ośmiu klasach nieco ponad 20 uczniów.

Marcin Broniszewski

Marcin Broniszewski - trener Pogoni Siedlce

Oswiata

Reforma edukacji nie spowoduje większych zmian w systemie oświaty. Z gminnej mapy placówek szkolnych znikną gimnazja, a pozostałe szkoły będą ośmioklasowe. Przynajmniej w pierwszych latach po wprowadzeniu reformy, nie przewidywane są większe roszady kadrowe. rgan prowadzący gminne szkoły zrobił wstępną analizę zatrudnienia, z której wynika, że w 2017 roku na 90 proc. nie przewiduje się zwolnień całkowitych, ale o szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Izabelą Miętus- inspektor do spraw oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Garwolin.

Adam Kulik

Adam Kulik

wojt Mariusz Osiak

Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków został uniewinniony w sprawie dotyczącej budowy drogi w Gołąbkach. Postępowanie sądowe w tej sprawie trwało ponad cztery lata. Wyrok jest prawomocny. Rozmowa z Wójtem Mariuszem Osiakiem

Oswiata

Cztery zespoły szkół i trzy małe szkoły podstawowe, a w każdej placówce oddział przedszkolny. Po wprowadzeniu reformy edukacji będą tylko szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi. Placówki dla których organem prowadzącym jest gmina Trojanów, nie odczują zbytnio reformy. Jak gmina przygotowana jest do reformy? O to Waldemar Jaroń zapytał Jacka Ryszkowskiego- przewodniczącego Rady Gminy Trojanów.

Emilia Sikorska

Emilia Sikorska to rodowita siedlczanka i stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce. Od wielu lat zajmuje się modą i fotografią. Organizowała liczne wystawy fotografii i pokazy mody na terenie Siedlec. 17 lutego w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się pokaz mody, podczas którego młoda projektancka zaprezentowała kolekcję "Architektura Mody" inspirowaną architekturą Siedlec.