KRUS

- Miniony rok podsumowaliśmy pozytywnie - mówi Marek Zając. Specjalista z Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Siedlcach powiedział Radiu Podlasie, że w regionie siedleckim ubiegłym roku, w porównaniu z rokiem 2015, spadła liczba wypadków w rolnictwie.

KONSTANTYNOW

„Słońce źródłem energii w gminie Konstantynów” to tytuł projektu, którego realizacja rozpocznie się w 2017 r. w gminie Konstantynów w powiecie bialskim.

rajd

W Łukowie i w Wiśniewie trwają ostatnie przygotowania do II Pieszego Rajdu Powstańczego im. ks. Stanisława Brzóski. Temu wydarzeniu patronuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24. Rajd odbędzie się nocą z 20 na 21 stycznia.

DRELOW UNICI

17 stycznia przypada rocznica Męczeństwa Unitów Drelowskich. To także Dzień Patronów drelowskiego gimnazjum. W tym roku w Drelowie obchodzono 143. rocznicę męczeństwa Unitów.

fundacja

Dokładnie dwa lata temu w Węgrowie powstała Fundacja By The Way. Jej celem było zaktywizowanie młodzieży i zachęcenie do działań na rzecz innych. Wydawałoby się, że w tak małym mieście jak Węgrów taki podmiot nie będzie miał racji bytu, a młodzież nie zechce włączyć się w proponowane projekty. Okazało się jednak, że młodzi węgrowianie odpowiedzieli na wezwanie fundacji. Więcej o Fundacji By The Way – jej założeniach, członkach i ich działaniach dowiedzą się Państwo z rozmowy jaką Natalia Bala-Gąsecka przeprowadziła z wiceprezesem Fundacji Rafałem Biernatem.

inwestycje

Nadszarpnięta zębem czasu elewacja budynku siedziby władz gminy Parysów, Gminnej Biblioteki Publicznej w stolicy gminy i szkoły w Woli Starogrodzkiej przejdą w tym roku termomodernizację i zmienią swoje oblicze. W tegorocznych planach inwestycyjnych samorządu są też inne, ważne przedsięwzięcia projektowe i liniowe.

Chwastyniak

Witold Chwastyniak - trener KPS Siedlce

Polanski

Maciej Polański - KPS Siedlce

DRELOW

17 stycznia przypada rocznica Męczeństwa Unitów Drelowskich. To także Dzień Patronów drelowskiego gimnazjum. W tym roku w Drelowie obchodzono 143. rocznicę męczeństwa Unitów.