• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Wieslaw Gaska

Ponad 4,5 mln zł przeznaczy samorząd gminy Borowie z własnych środków na wybudowanie 16,5 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz ze 178 przyłączami w czterech miejscowościach. Po zakończeniu inwestycji w 2019 roku, gmina będzie w pełni skanalizowana.

Grzegorz Uss

Blisko 300 drzew zostanie wyciętych w rezerwacie Jata. Ich wycinka jest konieczna, bowiem zaatakował je kornik ostrozębny. Jak mówi nadleśniczy Grzegorz Uss, to działania ochronne, które mają zapobiec „zarażaniu” kolejnych drzew.

liderzy przedsiebiorczosci

19 marca w Parczewie podczas uroczystej Gali został podsumowany konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016”. Celem konkursu jest nagrodzenie form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Parczewskiego i wręczenie statuetek.

mjr Andrzej Chojnacki

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Garwolinie rozpoczyna się proces uzupełniania pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. Zbierane są informacje o osobach zainteresowanych służbą np. w kompanii, która niedługo utworzona zostanie w powiecie garwolińskim.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin realizowanych jest wiele dużych inwestycji liniowych, które są kontynuowane, bądź będą rozpoczynane w tym roku. Z mniejszych, ale równie ważnych zadań planowane jest m. in. pobudowanie kilku placów zabaw, rozpoczęcie budowy boiska lekkoatletycznego w Rudzie Talubskiej, dokończenie rozbudowy przedszkola w Woli Rębkowskiej, modernizacje dróg i inne.

Czuwanie Mlodych

"Bialskie Czuwania Młodych po światowych do światowych – Panama 2019" - pod takim hasłem odbyło się w piątek 17 marca w kościele WNMP w Białej Podlaskiej spotkanie młodzieży. Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Witerski – egzorcysta, którego młodzież zaprosiła na spotkanie.

prezes Jarosław Wrobel

Mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego, którzy chcą przyłączyć swoje domy do instalacji gazowych, mają znacznie ułatwione zadanie. Nie muszą już załatwiać spraw w Mińsku Mazowieckim. Mogą to zrobić w Gazowni w Łukowie, której oficjalne otwarcie odbyło się w piątek 17 marca.

Iwona Poreda

Czytelnictwo w Garwolinie z każdym rokiem rośnie, o czym świadczy ilość wypożyczanych z Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej woluminów oraz odwiedzin placówki w celu skorzystania z pozycji książkowych. Wpływ na to ma również bieżące uzupełnianie księgozbioru w nowości wydawnicze.

Cezary Tudek

Miasto Garwolin znalazło się w gronie najdynamiczniej rozwijających się miejscowości na Mazowszu w kategorii gmin miejskich. Wręczenie dyplomów najlepiej rozwiniętym i najbardziej gospodarnym gminom miało miejsce podczas konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju społeczno- gospodarczego jednostek samorządu terytorialnego, która odbyła się 15 marca w Otrębusach.