ZAKLAD

W nietypowej lekcji uczestniczyli pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 12 w Siedlcach. Placówkę odwiedzili funkcjonariusze Służby Więziennej z Siedlec wraz z psem tropiącym. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań i brali udział w doświadczeniach przygotowanych przez mundurowych. Posłuchaj reportażu Kamila Skorupskiego:

ZS w Olszance

Kończy się rok szkolny 2016/2017. Do Zespołu Szkół w Olszance uczęszcza około 150 uczniów. 21 czerwca, 34 uczniów III klas gimnazjalnych odebrało świadectwa ukończenia szkoły.

Grzegorz Skwierczynski

Kiedyś działacz społeczny i samorządowiec, potem parlamentarzysta, a obecnie doradca od budowania wizerunku politycznego – Grzegorz Skwierczyński był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowej audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła szans, jakie stoją przed naszym regionem w związku z silną reprezentacją w Rządzie i Parlamencie oraz możliwości zaistnienia na lokalnej scenie samorządowej.

Jerzy Jaron

Władze samorządowe gminy Miastków Kościelny dużą wagę przywiązują do budowy i modernizacji dróg przebiegających przez teren gminy. Obecnie trwają przygotowania do napraw dwóch odcinków dróg, które przyczynią się między innymi do poprawy bezpieczeństwa dowożonych do szkoły dzieci i komunikacji w gminie.

Janusz Koziol

Zgodnie z kalendarzem samorządowym czerwiec to miesiąc, w którym odbywają się sesje absolutoryjne. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast oraz zarządy powiatów i województw występują o udzielenie absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. W powiecie łukowskim, tradycyjna coroczna sesja absolutoryjna odbyła się w środę 21 czerwca.

Wieslaw Gaska

Radni jednogłośnie skwitowali wójta gminy Borowie za realizację ubiegłorocznego budżetu, który był zrównoważony i wynosił po stronie dochodów i wydatków niewiele ponad 24 mln zł. Powstała nadwyżka budżetowa w wysokości 2,7 mln zł, którą spowodowało opóźnienie przez wykonawcę realizacji dużej inwestycji w siedmiu wioskach.

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 16 czerwca. Audycja pod redakcją Andrzeja Ilczuka jest emitowana przez KRP w piątek o 13.40

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowej (21 czerwca) audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Tematem rozmowy była sytuacja budżetowa miasta, starania o pozyskanie dotacji na renowację Pałacu Potockich, a także przygotowania do akcji letniej.

Cezary Tudek

Blisko pół tysiąca uczniów i ponad pół setki nauczycieli z dwóch garwolińskich Zespołów Szkół nr 1 i 5 uczestniczyć będzie w projekcie edukacyjnym „Mogę wszystko”. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 933 tys. zł, ale 866 tys. zł dołoży Europejski Fundusz Społeczny. Reszta to wkład miasta, który polegać będzie na udostępnieniu sal do prowadzenia zajęć.