bieg katynski

Uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół z Siemiatycz i okolic z Czartajewa, Milejczyc, Mielnika i wielu innych placówek oświatowych wzięli udział w 3. Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Organizowane od trzech lat wydarzenie w tym roku z uwagi na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przybrało biało – czerwone barwy. Bieg odbył się 12 kwietnia, a z jego uczestnikami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Tomasz Majczyna

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Oko garwolińskich kamer miejskich nakryło niektórych sprawców takich czynów i sprawy zostały skierowane na policję.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do protestów mieszkańców Łochowa przeciwko budowie wiaduktu oraz proponowanej trasie przebiegu obwodnicy miasta. Wyraził zdziwienie postawą samorządu miejskiego, który, jego zdaniem, nie staje na wysokości zadania.

Makarowka

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się 11 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Makarówce. W olimpiadzie wzięło udział 41 pań z gminy Huszlew. Tego samego dnia odbył się także Gminny konkurs kulinarny pod hasłem „Potrawy z królika ”.

remont

W Radzyniu Podlaskim wyremontują zabytkową kaplicę cmentarną pw. św. Anny. Remont pochłonie ponad 440 tysięcy złotych. Parafia Trójcy Świętej będzie starać się o środki zewnętrzne. Jak powiedział Radiu Podlasie proboszcz, ksiądz Andrzej Kieliszek, kaplica jest w złym stanie. Rozpadają się schody a we wnętrzu pojawiło się zawilgocenie i zagrzybienie.

certyfikat

Minister Zdrowia przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim status szpitala akredytowanego. 11 kwietnia w imieniu ministra certyfikat przekazał Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Karol Tarkowski.

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie wydarzenia związane z nagrodami przyznanymi sobie przez rządzących krajem. Odniósł się także do pomysłów obniżenia wynagrodzenia samorządowców.

Łaskarzew: troska o Alejki czy chęć zaszkodzenia burmistrz?

W jednym z lokalnych łaskarzewskich portali ukazała się informacja podpisana przez radnego, jakoby na wniosek burmistrz miasta, w części objętego opieką konserwatorską parku miejskiego Alejki, miał powstać parking. Była to nie sprawdzona informacja, która według burmistrz miała ją zdyskredytować w oczach mieszkaców.

MISTRZ PIORA

We wtorek, 10 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”.