HURAGAN

W miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został turniej piłki siatkowej II ligi mężczyzn grupy drugiej o 9 miejsce.

Dariusz Szustek

Po ponad 7 latach Marcin Mateńko przestaje pełnić funkcję zastępcy burmistrza Łukowa. Został odwołany dziś, 9 kwietnia. Stało się to zaraz po tym, jak Rada Nadzorcza PUIK powołała go na stanowisko prezesa tej miejskiej spółki.

ks Krzysztof Kisielewicz

25-lecie istnienia świętowała 8 kwietnia parafia Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Jubileusz został połączony z uroczystościami odpustowymi przypadającymi na Niedzielę Miłosierdzia.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski w rozmowie z Marcinem Jabłkowski odnosił się do propozycji urzędowego ograniczenia pensji organom wykonawczym samorządów. Po zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego część środowisk samorządowych wyraziła zdecydowany sprzeciw.

uroczystosc

Wiosną 1940 roku przeszło 20 tysięcy Polaków, w tym ponad 80 z ziemi garwolińskiej, na mocy decyzji władz sowieckich zostało zamordowanych w Charkowie, Katyniu, Twerze i Miednoje. 8 kwietnia w Żelechowie uczczono 78. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. tragedii smoleńskiej, którym nadano powiatowy wymiar.

Waldemar Sabak

Pomnik 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstanie w centrum Górzna. W ten sposób samorząd gminy chce upamiętnić doniosłość tego wydarzenia. Monument stanie naprzeciwko siedziby władz gminy, w pobliżu jedynego w powiecie garwolińskim obelisku poświęconego tragedii smoleńskiej.

Bieg z Jajem

W sobotę 7 kwietnia w Międzyrzecu odbył się pierwszy Bieg z „Jajem”. Trasa biegu na dystansie 5 i 10 km przebiegała wokół „Międzyrzeckich Jeziorek”.

Robert Golaszewski

W sobotę, 7 kwietnia DK nr 62 na odcinku przebiegającym w mieście Łochów została na kilka godzin zablokowana. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK 62 . Opcja budowy wiaduktu była opcją preferowaną przez inwestora. Jeżeli zaś chodzi o sam protest, to jak powiedział włodarz Łochowa – mieszkańcy mają prawo protestować.

Miroslaw Pliszka

W sobotę, 7 kwietnia DK nr 62 na odcinku przebiegającym w mieście Łochów została na kilka godzin zablokowana. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK 62 . Więcej o proteście opowiedział nam przewodniczący akcji protestacyjnej w Łochowie Mirosław Pliszka – mieszkaniec Łochowa.