• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Ryszard Gajewski

Stosunkiem głosów 40 do 23 członkowie i Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem” w Węgrowie odwołał Ryszarda Gajewskiego z funkcji prezesa. Zmiany na stanowisku wprowadzono po 10 latach, a powodem takich decyzji ma być rzekoma utrata zaufania do dotychczasowego prezesa.

Jerzy Myszkowski

Temat odwołania Piotra Karasia z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce zdominował czwartkowe wydanie audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie – Jerzy Myszkowski.

RYSZARD BRODZIAK

Takie stanowisko przekazane zostało w odpowiedzi na pismo Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie. Samorząd twierdzi, że potrzeby w tym kierunku są w gminie zaspokojone i nie ma potrzeby budowy nowych mieszkań.

wspomnienie

66 kapłanów i wielu wiernych uczestniczyło we Mszy Świętej pogrzebowej śp. ks. kanonika Józefa Oleszczuka. Eucharystii w kościele Trójcy Świętej w Terespolu przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Katarzyna Sejbuk

8 lutego, czyli Tłusty Czwartek, to chyba najsłodszy dzień roku, a pączki smakują tego dnia najlepiej. Pani Katarzyna Sejbuk z Siemiatycz lubi gotować, piec i smażyć. Z przyjemnością gotuje dla rodziny, sąsiadów i znajomych. W jej rodzinnym domu pączki robiła babcia, potem mama, przepis przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów radnego Krzysztofa Tymoszuka odnośnie zadłużania powiatu. Jak powiedział, proponowana przez władze powiatu pożyczka w wysokości 10 milionów złotych spowoduje wzrost zadłużenia o około 6 milionów.

Marek Chcialowski

Posesja Powiatowego Urzędu Pracy została sprzedana w ub. roku, a miasto Garwolin odkupiło część budynku zajmowanego przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Co z innymi lokalami i budynkami zajmowanymi przed przeprowadzką do nowej siedziby przez wydziały i jednostki podległe?

Bartosz Leszczuk

Bartosz Leszczuk wykazywał się nieprzeciętną sprawnością i szybkością. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął 5 lat temu w Szkole Podstawowej w Huszlewie.

Harachwosty

2 lutego w Harachwostach koło Huszlewa została oficjalnie oddana do użytku zmodernizowana droga powiatowa na odcinku Mostów - Krzywośnity. Modernizacja 4 km odcinka drogi zamknęła się kwotą 5,5 miliona złotych.