Jak sie czyta

Uczniowie międzyrzeckich szkół włączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania na rekord „Jak nie czytam, jak czytam”.

Krzysztof Iwaniuk

Wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk był dzisiaj (5-go czerwca) gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła zamieszania wokół udzielenia absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, wycofania reformy samorządowej, nowego prawa wodnego i współpracy z Chinami.

JUBILEUSZ

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem fetowała 95- lecie istnienia i w prezencie otrzymała od władz gminy Garwolin średni samochód pożarniczy. Oddano też oficjalnie do użytku zmodernizowaną świetlicę wiejską, w której swoją siedzibę będą mieli także strażacy.

Waldemar Sabak

Gmina Górzno otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zebranie i unieszkodliwienie niebezpiecznych pokryć dachowych. W tym roku zniknie kolejnych 84 ton azbestu z dachów mieszkańców gminy.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Kiedy rolnicy i sadownicy mogą spodziewać się pomocy, która zrekompensuje straty spowodowane przymrozkami? Na ostatnim majowym posiedzeniu Sejmu pytał o to ministra rolnictwa poseł. Mirosław Maliszewski Przymrozki uszkodziły uprawy rolne, sady i warzywa. Stad należy się liczyć z wyższymi cenami produktów.

Iwona Poreda

W powiecie garwolińskim funkcjonuje 27 bibliotek publicznych, które dysponują niemal czterystoma tysiącami woluminów. Z tego bogatego księgozbioru korzysta co czwarty mieszkaniec liczącego ponad sto tysięcy powiatu, aktywnych czytelników jest tylko 15 tys. Średnio na jednego czytelnika przypada 25,6 woluminów.

ks. Sylwester Anusiewicz

We wtorek 6 czerwca w łukowskim szpitalu odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której do szpitalnianej kaplicy wprowadzone zostaną relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas uroczystości odbędzie się również poświęcenie sztandaru NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze.

ks. Pawel Bielecki

W nocy z 16 na 17 czerwca Pratulin stanie się nadbużańską „Fatimą”. Tej nocy odbędzie się tam Jerycho Młodych. Wszyscy chętni z Rejonu Łukowskiego, obejmującego dwa dekanaty łukowskie oraz dekanat adamowski, już mogą zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

strefa na zdrowie

28 maja Siemiatyczach odbyła się kolejna odsłona akcji organizowanej przez firmę Polpharma przy współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej pod nazwą „Strefa na zdrowie”. Namiot firmy Polpharma stanął na terenie parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez cały dzień, oprócz wykonania bezpłatnych badań można było także skorzystać z porad lekarzy okulistów i kardiologów.