• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

BUDZET

28 grudnia radni gminy Kąkolewnica przyjęli budżet na 2017 rok. Po stronie dochodów jest to kwota ponad 32 mln. złotych. Zdecydowana większość radnych głosowało za przyjęciem uchwały budżetowej. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu . Tylko radny z Brzozowicy Dużej Wacław Sójka był przeciwny.

burmistrz Dariusz Szustek

Do łukowskich radnych trafiło pismo z zarządu firmy, która planuje wybudowanie w łukowskiej podstrefie ekonomicznej wytwórni pasz. Jest to prośba o to, aby zakończyć protesty.

MIASTKOW

Inwestycyjnym priorytetem samorządu gminy Miastków Kościelny będzie w przyszłym roku rozpoczęcie rozbudowy gminnej oczyszczalni ścieków i budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami w czterech miejscowościach. Zadania te w cyklu trzyletnim pochłoną ponad 10 mln zł.

Zakochana w futbolu

Czy zastanawialiście się kiedyś ile jesteście w stanie poświęcić dla swojej pasji? Dzisiaj chcemy wam przedstawić pewną młodą osobę, która dla swojej pasji poświęca nieprzespane noce, podróże przez pół Polski z kilkoma przesiadkami, a czasami też marznie i moknie… To będzie historia o kimś kto najbardziej na świecie kocha piłkę nożną! Kto to taki? Paulina Janocha – siedlczanka zakochana w futbolu, a szczególnie w klubach z Mielca i Siedlec. Paulina nawet swoją pracę licencjacką postanowiła poświęci tematyce piłkarskiej, a dokładniej mówiąc językowi piłkarskiej szatni. Ciekawe? Zdecydowanie!

Nadwykonania

Garwoliński publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przekroczył tegoroczną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o ponad 3,2 mln zł. Tyle bowiem wynoszą nadwykonania, czyli świadczenia wykonane ponad limit zakontraktowanych. Czy szpital będzie musiał ograniczyć przyjęcia pacjentów?

KONCERT

Dziesiąty jubileuszowy koncert kolęd odbył się 26 grudnia w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki zaśpiewała schola dziecięco-młodzieżowa parafii św. Mikołaja, którą prowadzi organista Zdzisław Frydrychowski.

Audyt

Rada Powiatu Garwolińskiego wybrała firmę do przeprowadzenia audytu finansowego SP ZOZ za 2016 rok. Dyrektor placówki leczniczej uważa, że w przypadku akurat tego wyboru mogą być naruszone zasady obiektywizmu, ponieważ badanie przeprowadzać będzie była główna księgowa zakładu skonfliktowana z SP ZOZ. "Obawy dyrektora nie stanowią formalno-prawnej podstawy do odrzucenia oferty" - napisano w opinii prawnej.

PACZKA

Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe wspólnie z Katolickim Radiem Podlasie, portalem podlasie24.pl i przedsiębiorstwem „Synergio” przygotowały akcję pomocową pod nazwą „Ciepłe Święta”. 25 samotnych osób otrzymało przed świętami porcję węgla. Wśród obdarowanych osób są m.in. dwie panie Maria Caban i Stanisława Kozos z Trzebieszowa.

DYREKTOR ANDRZEJ SOCHAL

Życzenia Bożonarodzeniowe Dyrektora Katolickiego Radia Podlasie - Boże Narodzenie 2016 r.