• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Leszek Iwaniuk

Znamy przypadki, gdy posłowie i senatorowie pomagali pozyskać dodatkowe środki dla szpitala z Ministerstwa Zdrowia na poprawę jakości usług medycznych dla mieszkańców ze swoich okręgów wyborczych (…). Nic nie stoi na przeszkodzie aby i pan zachował się podobnie” - m.in. takie słowa kieruje starosta sokołowski Leszek Iwaniuk w odpowiedzi na wystąpienie senatora Waldemara Kraski podczas minionej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego.

Zolnierze Wykleci

Mszą św. w intencji ojczyzny i złożeniem wiązanek kwiatów pod obeliskiem żołnierzy Armii Krajowej uczczony został w Garwolinie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W obchodach, które zorganizowano w niedzielę, 26 lutego wzięli udział ci, którzy w ten sposób zamanifestowali swoją postawę patriotyczną i przywiązanie do tradycji niepodległościowych.

Centrum Kardiologii

- Podpisanie listu intencyjnego w sprawie przeniesienia praw i obowiązków Centrum Kardiologii w Józefowie na rzecz SP ZOZ w Garwolinie, to dopiero połowa sukcesu - twierdzi starosta garwoliński. - Musi też wyrazić na to zgodę wojewoda i NFZ, a przedtem powinno być przygotowanie dokumentacyjne - dodaje.

TYDZIEN

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – będą się modlić katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. W tych dniach potrwa jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. - Każdy dzień w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie poświęcony innej intencji za wstawiennictwem poszczególnych patronów – informuje Roman Jastrzębski, członek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Siedleckiej

ROLNICY

Nie w lipcu, ale we wrześniu pracę rozpocząć ma nowa agencja rolna. Tego chcą posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zgłosili poprawki do projektu ustawy powołującej Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i przepisów wprowadzających. Do sugestii przychyliła się sejmowa komisja rolnictwa. O tym można usłyszeć w najnowszym Kwadransie z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka.

Liceum

Sprawa utworzenia w Pilawie liceum ogólnokształcącego zdominowała obrady Rady Powiatu Garwolińskiego dnia 24 lutego. Burmistrz miasta i gminy Pilawa oraz część radnych powiatowych z tego okręgu przekonywali o potrzebie lokalizacji tam szkoły średniej, a dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat apelowali, by nie zmieniać dotychczasowej sieci szkół.

RAJD

I Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego organizuje 4 marca Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, Towarzystwem Przyrodniczo Historycznego Orlik i Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju. Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach: pieszy i rowerowy – mówi Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis.

Lidia Sopel Sereja

Miasto Łaskarzew zaciągnęło kredyt w wysokości 1,5 mln zł na zapłatę firmie Elmar zasądzonych przez sąd kosztów wybudowania stacji uzdatniania wody. To z kolei ograniczy realizację wielu potrzebnych miastu inwestycji, za co burmistrz obwinia niektóre działania „opozycji walczącej” mające wpływ na rozwój miasta. Padają bezceremonialne stwierdzenia.

KOMENTARZ

W czwartek, 23 lutego wójt gminy Sabnie poinformował, że rezygnuje z członkostwa w strukturach powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. To już kolejny samorządowiec, po wójcie gminy Ceranów Krzysztofie Młyńskim, który w ostatnim czasie zdecydował się na odejście z partii.