kreatywne kobiety

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na Kreator Smaków. Impreza odbędzie się w niedzielę 11 czerwca na Palcu Solidarności i Wolności. Początek godzina 11.00. Ma być smacznie, zdrowo i do syta.

Mariusz Chudek

Tak to już niestety jest, że w każdej z naszych miejscowości są miejsca, gdzie można spotkać śpiące na ławkach czy też skwerach osoby. Powód jest jeden, określany oficjalnie jako nadmierne spożycie alkoholu. Takich widoków nie brakuje też w Łukowie. I tu postawiono publicznie pytanie: czy w mieście powinna powstać izba wytrzeźwień, aby takie osoby to tam właśnie były przewożone?

kleszcze

Coraz wyższa temperatura sprawia, że kleszcze mają lepsze warunki rozwojowe, więc potrzebują krwi. A i my sami więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu i w naturze. Jak się chronić przed kleszczami?

wilki

Wilków w naszym regionie jest coraz więcej m.in. w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego. Watahy wilków wielokrotnie udało się zauważyć myśliwym i pracownikom lasów państwowych.

Radoslaw Salata

Poligon wiedzy, kino sferyczne i laboratorium. W Borkach koło Radzynia powstaje Multimedialne Centrum Nauki. Będzie się mieścić w zabytkowym zespole pałacowym. Inwestycja powstaje na obszarze 40 hektarów, przylegających do pałacu.

Grazyna Salasinska

Jedyna w powiecie garwolińskim samorządowa szkoła średnia obchodzi w tym roku okrągły jubileusz istnienia. Pomimo początkowych trudności, od 20 lat łaskarzewskie liceum ogólnokształcące realizuje funkcję dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, a wielu absolwentów szkoły piastuje ważne funkcje w strukturach państwa.

Waldemar Danieluk

Kierownik Referatu Rolnego bialskiego Urzędu Gminy był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej (2. czerwca) audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Tematem rozmowy były plany powstania w Roskoszy fermy trzody chlewnej na kilka tysięcy zwierząt.

pogoda

Przed nami najdłuższe dni w roku. Czerwiec zapowiada się z niedoborem opadów deszczu. W pierwszej dekadzie wystąpią okresowe opady deszczu, lokalne burze, które mogą wyrządzić straty i uszkodzenia mienia.

seniorzy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach wraz z nauczycielami przygotowali dla seniorów bezpłatne warsztaty komputerowe. Uczestnicy zdobyli podstawowe umiejętności korzystania z ogólnodostępnych programów i witryn internetowych.