Waldemar Sabak

Wiosna, to dla samorządu gminy Górzno czas na rozpoczęcie inwestycyjnego sezonu. Ogłaszane są przetargi na realizację założonych w planie inwestycyjnym zadań, między innymi na budowę przedszkola w Górznie, modernizację dwóch dróg i zagospodarowanie centrum stolicy gminy.

Mariusz Kiczynski

Nadleśnictwo Chotyłów znajdujące się w powiecie bialskim ma nowoczesny sprzęt, dzięki któremu potrafi bardzo szybko wykryć pożar i dotrzeć na miejsce, jeszcze przez przyjazdem straży pożarnej.

lekcja historii

Dziś, 29 marca w sali widowiskowej Kina „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się otwarte spotkanie poświęcone Ludobójstwu Polaków na Wołyniu w latach 1939-1945. Głównym prelegentem był dr Leon Popek z IPN w Lublinie.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów rozpoczęły się procedury inwestycyjne związane z termomodernizacją trzech obiektów użyteczności publicznej, w tym siedziby władz samorządowych. Koszt przedsięwzięcia, to ponad 1,9 mln zł, ale 80% tej kwoty dofinansowane zostanie środkami unijnymi.

komendant Ryszard Szklarz

Jak już informowaliśmy, wśród zadań inwestycyjnych zaplanowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, znalazła się termomodernizacja budynku łukowskiej komendy. Co ważne, pod tym hasłem, kryje się nie tylko wymiana okien i remont elewacji. Będzie też generalny remont również wewnątrz budynku.

Albina Lubian

Wkrótce samorząd miasta i gminy Pilawa rozpocznie realizację trzeciego etapu projektu pod nazwą „Rozwój infrastruktury sportowej w gminie Pilawa”. Po oddanym niedawno do użytku kolorowym placu zabaw, rozpocznie się budowa pierwszego w powiecie garwolińskim specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych.

Tadeusz Brzozowski

Dziś, 29 marca odbędzie się w Łukowie sesja Rady Powiatu Łukowskiego. Radni zajmą się m.in. uchwałą w sprawie zatwierdzenia nowej sieci szkół ponadgimnazjalnych oraz wprowadzeniem zmian w budżecie powiatu.

burmistrz Dariusz Szustek

Władze Łukowa przystąpiły do realizacji planów zawartych w koncepcji modernizacji Bazy Sportowo – Rekreacyjno – Wypoczynkowej nad Krzną. Pierwszym elementem jest rozpoczęta właśnie budowa dwóch boisk treningowych i dwóch kortów tenisowych. Jest też już zapowiedź kolejnych działań: budowy bulwaru nad Krzną.

Marek Chcialowski

Od 1 lipca na terenie Wilgi stacjonować będzie podstawowy zespół ratownictwa medycznego, który obszarem działania obejmie nadwiślańskie gminy Wilga i Maciejowice. Będzie to czwarty zespół ratownictwa medycznego na terenie powiatu garwolińskiego, ale jedyny pozostający w gotowości tylko przez 12 godzin na dobę.