• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Marcin Pasik

- Uważam, że powinna zostać wprowadzona dwukadencyjność we władzach samorządowych – mówił Marcin Pasik w audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

Kwadrans 20 stycznia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 20 stycznia

Blue Rain

Blue Rain

SDS w Litewnikach

W grudniu rozpoczął działalność Środowiskowy Dom Samopomocy w Litewnikach Nowych w powiecie łosickim.

TWORCZYNI

Coraz częściej w naszym regionie można spotkać aktywnie działających seniorów. Dziś chcemy przedstawić Państwu jedną z takich osób.

INWESTYCJE

71 proc. wydatków budżetu miasta i gminy Pilawa pochłaniają utrzymanie oświaty i nakłady na opiekę społeczną oraz rodzinę. Razem daje to ponad 30 mln zł, przy 43,5 mln. budżecie gminy. Na tegoroczne inwestycje przeznaczono w granicach 5 mln zł, lecz gmina z powodzeniem sięga po środki zewnętrzne na realizację ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć.

DROGI

19 stycznia w siedzibie garwolińskiego starostwa podpisano umowy na przebudowę trzech dróg powiatowych o łącznej długości ponad 8 km. Inwestycje realizowane będą w okresie letnim ze wsparciem środkami unijnymi na odcinkach dróg Trojanów- Piotrówek- Podebłocie, Garwolin- Ruda Talubska- Łaskarzew- Polik- Maciejowice i Borowie- Wola Miastkowska- Miastków Kościelny.

dotacja

Radni Gminy Stara Kornica nie chcą skorzystać z dotacji na termomodernizację budynków Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy.

liga

Ruszyła VI edycja Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu garwolińskiego. Zainaugurowały ją zmagania uczniów z fizyki, które odbyły się 18 marca, a o prymat najlepszego w powiecie rywalizowało 28 uczniów. Założeniem ligi przedmiotowej jest „wyłapywanie” orłów z poszczególnych przedmiotów i osiąganie większych sukcesów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.