Listopadowa jesień....
Dodano: 2019-11-16Zdjęć w galerii 10

Tak soczysta zieleń kojarzy się tylko z wiosną. Okazuje się jednak, że także w listopadzie możemy nią cieszyć oko dodatkowo w zestawieniu z rdzawym kolorem drzew... Przekonuje o tym Agnieszka Bolewska - Iwaniuk, która sobotnie popołudnie spędziła w okolicach miejscowości Czaje w województwie podlaskim.

Wspomnienie Matki Bożej...
Dodano: 2019-11-16Zdjęć w galerii 27

16 listopada Kościół czci Matkę Bożą Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia. Jedyna w Diecezji Drohiczyńskiej parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej znajduje się w Czajach. Uroczystą Mszę Świętą odpustową celebrował ks. Mariusz Boguszewski reprezentujący Papieskie Dzieło "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".

Uczniowie podążali Śladami Bohaterów
Dodano: 2019-11-16Zdjęć w galerii 11

Od kilku lat białostocki odział Instytutu Pamięci Narodowej organizuje wyjazdy edukacyjne „Śladami Bohaterów”, w których udział biorą uczniowie i nauczyciele z województwa podlaskiego. W nawiązaniu do 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino tegoroczny wyjazd prowadził szlakiem polskich cmentarzy wojennych we Włoszech.

Łuków: tablica pamięci...
Dodano: 2019-11-16Zdjęć w galerii 31

Po czterech latach starań na froncie budynku Prokuratury Rejonowej w Łukowie odsłonięto tablicę poświęconą kapitanowi Stefanowi Lemieszkowi pseudonim „Alf”, komendantowi WiN Obwodu Łuków. Odsłonięcia dokonali burmistrz Piotr Płudowski, członek Komitetu Społecznego oraz bratanek kapitana, Andrzej Lemieszek.

Zakończenie 22. Międzynarodowego...
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 51

16 listopada w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach odbędzie się uroczyste zakończenie 22. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”. Swoje prace zaprezentuje 17 artystów z Polski, Niemiec, Słowacji, Litwy, Grecji Ukrainy, o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie.

Rusza akcja samorządu województwa
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 10

Prawie 9 tys. dzieci z subregionu siedleckiego weźmie w tym roku szkolnym udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Zakończył się też pilotażowy program szkoleń na Torze Modlin. Z subregionu siedleckiego brało w nim udział 70 osób powyżej 55. roku życia oraz 54 w wieku 18-24 lata. Dane na ten temat przedstawiono dziś, 15 listopada w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Sztangista Marcin Dołęga...
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 50

W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie gościł w czwartek, 14 listopada Marcin Dołęga, pochodzący z Łukowa sztangista, brązowy medalista olimpijski, kilkukrotny Mistrz Świata i Europy w podnoszeniu ciężarów.

Piątoklasiści z Sokołowa Podl. w KRP
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 42

W czwartek, 14 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Ostrów Lubelski: Gminne obchody 101....
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 33

Koncert patriotyczny, polowa Msza święta w intencji Ojczyzny, otwarcie i poświęcenie Skweru św. Krzyża i XVII-wiecznej Kapliczki – to tylko część gminnych obchodów związanych z rocznicą odzyskania niepodległości. Uroczystości odbyły się 11 listopada w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim.

Nowa pracownia językowa w SP nr 1 w...
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 17

20 profesjonalnych stanowisk, nowe laptopy, zestawy słuchawkowe z mikrofonami oraz stały dostęp internetu – zyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Pracownię językową utworzoną dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Mazowieckiego i miasta Węgrów oficjalnie otwarto w czwartek, 14 listopada.

Reprezentacja siemiatyckiego LO...
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 23

Dziewczęta z siemiatyckiego liceum, 13 listopada rozegrały pierwszy mecz w ramach rozgrywek szkolnej wojewódzkiej I Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego w siatkówce dziewcząt. Zawodniczki pewnie wygrały na własnym boisku.

Powiat garwoliński: ubrania bojowe...
Dodano: 2019-11-15Zdjęć w galerii 11

Wsparcie dla strażaków to inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo ludzi oraz środowiska. Pamięta o tym samorząd powiatu garwolińskiego i mazowiecki WFOŚiGW, systematycznie wspierając zakupy wozów bojowych, sprzętu ratowniczego i środków ochrony osobistej.