Muzeum Regionalne w Łukowie: nagrody...
Dodano: 2018-02-23Zdjęć w galerii 10

Do Muzeum Regionalnego w Łukowie wróciły prace, które wypożyczone zostały na międzynarodową wystawę do Brześcia. Były to łukowskie choinki i ozdoby choinkowe, wykonane na konkurs ogłoszony przez łukowskie muzeum.

Miejskie schronisko przepełnione!...
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 20

Miejskie schronisko dla bezdomnych psów w Sokołowie Podlaskim jest coraz bardziej przepełnione. W boksach umieszczane są już po 2-3 zwierzaki. I mimo że schronisko z roku na rok funkcjonuje lepiej, to za problem przepełnienia odpowiadają ludzie, którzy porzucają swoich pupili. Inny problem, jak mówią wolontariusze - stanowi brak odpowiedzialności za rozmnażanie psów.

Protest w Łukowie. Związkowcy nie...
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 35

Dziś w Łukowie odbyła się kolejna akcja protestacyjna pracowników Domu Pomocy Społecznej z Ryżek. Wspierali ich związkowcy z Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” ze Świdnika i Katowic. Według szacunków policji była to grupa ponad 50 osób. Pikietowali przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

Ola Domańska na kanapie w Kinie...
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 17

Pierwsze kroki stawiała między innymi na scenie Domu Kultury w Garwolinie. I to właśnie tu 21 lutego spotkała się z widzami cyklu „Kino w szpilkach”. Były autografy, zdjęcia, wspomnienia i szczera rozmowa o blaskach i cieniach zawodu aktora. Aleksandra Domańska przyznała, że woli kanapę w Kinie „Wilga” od tej u Kuby Wojewódzkiego.

Zakochani poligloci z I Liceum
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 13

W ostatni dzień karnawału, klasa druga humanistyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła w Językowym Dniu Otwartym w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, który przebiegał pod hasłem przewodnim "Zakochany Poliglota".

Protest w Łukowie
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 9

W Łukowie rozpoczął się protest pracowników Domu Pomocy Społecznej z Ryżek. Protestujący domagają się podwyżek oraz zmian w systemie płac. Wsparcia podczas protestu mają im udzielić związkowcy ze Świdnika i z Katowic. Około godziny 12.30 protestujący mają wyruszyć z parkingu przy stadionie na ulicy Warszawskiej w stronę budynku Starostwa Powiatowego.

Moja Ojczyzna - Polszczyzna
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 39

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał międzyszkolnego konkursu językowego „Moja Ojczyzna – Polszczyzna”.


Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 15

„Impresje Podlaskie” - koncert o takim tytule odbył się w środę, 21 lutego w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie gospodarzy do SOK przybyli tancerze ZPiT „Podlasie” z AWF Biała Podlaska oraz muzycy z „Jazz Trio”. W ramach tego przedsięwzięcia nastąpiło współczesne połączenie folkloru z muzyką jazzową.

Żywe obrazy w wykonaniu uczniów...
Dodano: 2018-02-22Zdjęć w galerii 29

W nietypowy sposób fotografii i historii sztuki uczą się uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Zajęcia wiedzy o kulturze stwarzają uczniom możliwość przygotowywania wypowiedzi artystycznych w różnorodnych formach.

Wizyta łosickich uczniów w...
Dodano: 2018-02-21Zdjęć w galerii 29

14 lutego uczniowie klasy VIIA i III AG ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. Był to wyjazd do miejscowego przedsiębiorstwa, gdzie również mieści się Muzeum Historii i Tradycji.

Niedzielny wieczór z teatrem
Dodano: 2018-02-21Zdjęć w galerii 86

18 lutego, Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach wypełniła się wielbicielami kontaktu z żywym słowem. Tym razem było to spotkanie z literaturą angielskiego konwertyty C.S. Lewisa. Teatr Niezależnego Wieku zmierzył się z trudnym przekazem treści „Listów Starego diabła do młodego”.

Milanów: Eliminacje Gminne OTWP 2018
Dodano: 2018-02-21Zdjęć w galerii 20

20 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie odbyły się gminne Eliminacje OTWP 2018. W kolejnym już turnieju wiedzy pożarniczej, wzięły udział 23 osoby - 13 w kategorii szkoła podstawowa i 10 gimnazjalistów.