Spotkanie z księżmi przewodnikami...
Dodano: 2020-06-04Zdjęć w galerii 20

Pomimo panującej sytuacji, tegoroczna 40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę odbędzie się, jednak w nieco zmienionej formie. Będzie to Pielgrzymka sztafetowa. Hasłem tegorocznej jubileuszowej Pielgrzymki sa słowa: „Maryja Niewiastą Eucharystii”. 3 czerwca w Centrum Charytatywno-Duszpasterskiego w Siedlcach odbyło się spotkanie z księżmi przewodnikami. Spotkanie poprowadził kierownik Pielgrzymki ks. Paweł Bielecki.

Siemiatycki szpital ma nowy kolonoskop
Dodano: 2020-06-04Zdjęć w galerii 12

Kolonoskopia, to jedno z podstawowych badań stosowanych w diagnostyce i terapii schorzeń jelita grubego. Jakość badania zależy od wielu czynników, umiejętności lekarza, zdyscyplinowania pacjenta, prawidłowego przygotowania do badania, oczywiście zależy też od jakości używanego sprzętu. Od dziś szpital w Siemiatyczach ma nowy kolonoskop.

Zawołani po imieniu w Sterdyni
Dodano: 2020-06-04Zdjęć w galerii 30

W Sterdyni na skwerze Tadeusza Kościuszki trwa uroczystość odsłonięcia pamiątkowego kamienia poświęconego 11 mieszkańcom Paulinowa i Starego Ratyńca, którzy podczas II wojny światowej pomagali Żydom. Karmili ich i ukrywali na terenie swoich gospodarstw.

Prace przy świetlicy wiejskiej w...
Dodano: 2020-06-04Zdjęć w galerii 11

Kolejny czyn społeczny w Helenowie, informują mieszkańcy tej miejscowości w Gminie Wiśniew. Niedawno została oddana do użytku nowa świetlica wiejska, a teraz mieszkańcy zagospodarowują teren wokół tego obiektu.

Wznowienie spotkań grup...
Dodano: 2020-06-04Zdjęć w galerii 14

Pojawiają się nowe informacje na stornie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej diecezji siedleckiej. Ksiądz Tomasz Koprianiuk informuje o wznowieniu spotkań poszczególnych grup działających na terenie diecezji siedleckiej.

Trwają zaawansowane prace w...
Dodano: 2020-06-03Zdjęć w galerii 17

W zabytkowym XVII-wiecznym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach trwają prace remontowo – konserwatorskie.

Lisek odwiedził dzieci
Dodano: 2020-06-03Zdjęć w galerii 10

Przez dwa dni Wesoły Busik z Liskiem oraz pracownikami Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach odwiedził wszystkie miejscowości w gminie Terespol. W ten wyjątkowy sposób świętowano Dzień Dziecka.

Gmina Garwolin: przedszkole na miarę...
Dodano: 2020-06-03Zdjęć w galerii 28

Na finiszu jest kolejna duża inwestycja oświatowa realizowana przez samorząd gminy Garwolin. Od września w przebudowanym, nowoczesnym przedszkolu w Woli Rębkowskiej znajdzie miejsce dodatkowo 50 dzieci i będzie ich razem 200. Do dyspozycji będą miały nowe, funkcjonalne sale oraz zakupiony w ramach projektu unijnego m.in. specjalistyczny, kompleksowy sprzęt multimedialny i... ponad 1200 szt. nowych zabawek i pomocy dydaktycznych.

Rowerowa wyprawa do Sanktuarium...
Dodano: 2020-06-02Zdjęć w galerii 52

Rowerowa wyprawa do Ostrożan, to sposób na pielgrzymowanie, a przy okazji możliwość spędzenia czasu z przyrodą i samym sobą. Relację z trasy Siemiatycze – Ostrożany udokumentowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Prognoza pogody na czerwiec
Dodano: 2020-06-02Zdjęć w galerii 13

Przed nami najdłuższe dni w roku. Pierwsza dekada czerwca będzie umiarkowanie ciepła z pogodą w kratkę. Kolejne dni coraz cieplejsze, a nawet upalne.

Dzień Dziecka w Łosicach
Dodano: 2020-06-02Zdjęć w galerii 85

1 czerwca w Łosicach zorganizowano Dzień Dziecka. Na najmłodszych w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka czekało wiele atrakcji.

OSiR Łuków: konkurs z okazji Dnia...
Dodano: 2020-06-02Zdjęć w galerii 101

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zaprosił najmłodszych od udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka. Zadaniem uczestników było nadesłanie zdjęcia pokazującego jak uprawiają oni swoją ulubioną dyscyplinę sportu. Na profil OSiR nadesłano 111 zdjęć.