Łuków: adwentowy rekord
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 16

1440 kilogramów żywności udało się zebrać wolontariuszom, którzy włączyli się w zbiórkę ogłoszoną przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W akcji udział brało 71 osób. Zebrane dary będą rozdawane już w czwartek 14 grudnia w punkcie charytatywnym przy parafii Przemienienia Pańskiego.

Powiatowy Przegląd Grup Teatralnych
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 47

O tym, że teatr bawi, uczy i jednoczy mogli przekonać się uczestnicy Pierwszego Powiatowego Przeglądu Grup Teatralnych Szkół Podstawowych powiatu łosickiego, który odbył się 11 grudnia w Zespole Szkolno- Wychowawczym w Huszlewie.

Ćwiczenia strażaków w Błogoszczy
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 21

11 grudnia w miejscowości Błogoszcz w gminie Siedlce odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego przy założonych utrudnionych warunkach atmosferycznych - niska temperatura, obfite opady śniegu stwarzające utrudnienie w dotarciu do miejsca zdarzenia.

Łuków: Święto Patronalne Ruchu...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 108

9 grudnia do parafii p.w. Matki Kościoła w Łukowie z całej diecezji siedleckiej przybyli kapłani, rodziny Domowego Kościoła, dorośli, młodzież i dzieci, by wziąć udział w Dniu Patronalnym Ruchu Światło - Życie. Było to związane z trzema wydarzeniami: Świętem Patronalnym, które przypada 8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, obchodzonym rokiem formacyjnym „Sługa Niepokalanej” związanym z czcigodnym sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim i 10. rocznicą śmierci śp. ks. Marka Boruca, wieloletniego moderatora diecezjalnego Ruchu Światło - Życie.

Spotkanie przedświąteczne...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 75

Blisko siedemdziesiąt osób przybyło 12 grudnia do Drohiczyna, aby po raz trzeci, na zaproszenie ks. bpa Tadeusza Pikusa, wziąć udział w przedświątecznym spotkaniu.

Dojrzałość okresem jest złotym...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 56

Pięć Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Siedlec, Łosic, Zbuczyna, Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa wzięło udział w projekcie Fundacji Donum "Dojrzałość okresem jest złotym". 11 grudnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie tego przedsiewzięcia.

Międzynarodowe zajęcia w...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 37

Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie to placówka, w której uczą się dzieci i młodzież mieszkające na co dzień w Ośrodku dla Cudzoziemców. W szkole działa Zespół ds. Dzieci Obcojęzycznych, który ostatnio zaprosił wszystkich uczniów do udziału w integracyjnym spotkaniu pod hasłem: „To już umiem”.

Srebro dla Wilgi Garwolin w...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 54

Po raz drugi w historii Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza drużyna Wilgi Garwolin zagrała w finale. W jubileuszowej edycji turnieju piłkarze z rocznika 2005 zajęli drugie miejsce. Tegorocznymi zwycięzcami zostali zawodnicy Stali Mielec, a trzecie miejsce zajęła Pogoń Siedlce.

Łuków: „Marzycielska Poczta”
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 27

Już po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie maraton pisania listów „Marzycielska Poczta”. W tym roku uczniowie pisali listy do Martynki, Lenki i Wiktorii. W sumie napisano 73 listy.

Sokołów Podl.: Mikołajkowe...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 33

7 grudnia uczniowie klas II-III B SPDP i II-III C SPDP wzięli udział w mikołajkowym spotkaniu integracyjnym z gimnazjalistami należącymi do koła „Caritas”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim.

Biała Podlaska: Miasto przystrojone...
Dodano: 2017-12-13Zdjęć w galerii 13

Jak co roku w Białej Podlaskiej pojawiły się dekoracje z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W najważniejszych miejscach w mieście bialczanie mogą podziwiać kolorowe, nowe iluminacje świetlne.

Przedświąteczne spotkanie seniorów
Dodano: 2017-12-12Zdjęć w galerii 80

Dużo zdrowia – takie życzenia najczęściej można było usłyszeć podczas przedświątecznego spotkania seniorów, które we wtorek, 12 grudnia odbyło się w Siemiatyczach.