IV Wycieczka Rowerowa do Brześcia...
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 20

Po sukcesie, jaki odniósł czerwcowy rajd rowerowy do Brześcia postanowiono zorganizować kolejną - czwartą - jego edycję pod sprawdzonym już hasłem: ,,W Poszukiwaniu Wspólnej Historii”. Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu organizacji rowerowej ZaVielaBrest, z którą Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu współpracuje od kilku lat. Są to młodzi, wykształceni ludzie, dzięki którym wszyscy uczestnicy bezpiecznie poruszają się po 350 tysięcznym Brześciu.

Stadler wykona pociągi dla PKP za...
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 35

Dwanaście nowych pociągów wyprodukuje Stadler Polska dla spółki PKP Intercity. W podpisaniu umowy na kwotę 1,05 mld złotych uczestniczyli dziś, 21 sierpnia w Siedlcach m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową i Wschodnią w firmie Stadler Christian Spichger. To jedno z największych zamówień dla PKP, które będzie realizował zakład produkcyjny mieszczący się w Siedlcach.

Stalder wykona pociągi dla PKP za...
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 33

Dwanaście nowych pociągów wyprodukuje Stadler Polska dla spółki PKP Intercity. W podpisaniu umowy na kwotę 1,05 mld złotych uczestniczyli dziś, 21 sierpnia w Siedlcach m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową i Wschodnią w firmie Stadler Christian Spichger. To jedno z największych zamówień dla PKP, które będzie realizował zakład produkcyjny mieszczący się w Siedlcach.

Trojanów: spotkanie z ministrem
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 10

Przy wypełnionej po brzegi sali świetlicy wiejskiej w Trojanowie, odbyło się spotkanie szefa resortu środowiska z mieszkańcami gminy. Minister Kowalczyk zapewnił, że zawsze starał się wspierać lokalny samorząd.

Święto plonów w gminie Kłoczew
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 188

Tegoroczne dożynki gminy Kłoczew, które 18 sierpnia zgromadziły na boisku w Starym Zadybiu niemal tysiąc osób, były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba z dwudziestu sołectw oraz dorobek kulturalny gminy.

Plener malarski Drohiczyn 2019
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 63

W dniach od 5 do 12 sierpnia miał miejsce plener plastyczny DROHICZYN 2019, w którym wzięli udział sokołowscy twórcy związani z Grupą Plastyczną „W Drodze” działającą przy Sokołowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Joanny Błońskiej.

Powiat garwoliński: powołani...
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 29

Czworgu dyrektorom placówek oświatowych prowadzonych przez powiat garwoliński wręczono akty powołania na te stanowiska, a 9 nauczycieli otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Powiat garwoliński: fundusz i...
Dodano: 2019-08-21Zdjęć w galerii 91

Prawie milion złotych dofinansowania do zakupu samochodów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego otrzymało z WFOŚiGW w Warszawie czternaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz trzy samorządy z powiatu garwolińskiego i dwa z mińskiego. 20 sierpnia w Urzędzie Gminy w Górznie, w obecności ministra środowiska podpisano stosowne umowy w tej sprawie.

Dożynki Gminno - Parafialne w Ulanie...
Dodano: 2019-08-20Zdjęć w galerii 154

Jest czas pracy i jest czas świętowania. W Ulanie-Majoracie to radosne świętowanie miało miejsce w minioną niedzielę 18 sierpnia, gdzie zorganizowano Gminno-Parafialne Dożynki.

Dożynki Gminno - Parafialne w Ulan -...
Dodano: 2019-08-20Zdjęć w galerii 144

Jest czas pracy i jest czas świętowania. W Ulanie-Majoracie to radosne świętowanie miało miejsce w miniona niedzielę 18 sierpnia, gdzie zorganizowano Gminno-Parafialne Dożynki.

Górzno: dziękowali za rolniczy trud...
Dodano: 2019-08-20Zdjęć w galerii 110

Mieszkańcy gminy Górzno spotkali się w niedzielę, 18 sierpnia, by składać Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. To radosne świętowanie połączone było z piknikiem rodzinnym, któremu przyświecało hasło „Kultura, Tradycja, Integracja, Rozwój”.

Górzno: dziękowali za rolniczy trud
Dodano: 2019-08-20Zdjęć w galerii 110

Mieszkańcy gminy Górzno spotkali się w niedzielę, 18 sierpnia, by składać Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. To radosne świętowanie połączone było z piknikiem rodzinnym, któremu przyświecało hasło „Kultura, Tradycja, Integracja, Rozwój”.