Sławatycze: Msza św. rezurekcyjna
Dodano: 2019-04-23Zdjęć w galerii 88

W Niedzielę Wielkanocną w Sławatyczach sprawowana była msza św. rezurekcyjna, w której licznie uczestniczyli parafianie.

Żelechów: nowi ministranci i lektorzy
Dodano: 2019-04-23Zdjęć w galerii 39

Podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej w żelechowskiej parafii Zwiastowania NMP przyjęci zostali do Liturgicznej Służby Ołtarza nowi ministranci i lektorzy.

Msza Święta Rezurekcyjna w...
Dodano: 2019-04-21Zdjęć w galerii 107

- Mamy prawdziwy Skarb, cieszmy się z Niego i strzeżmy Go, naszym Skarbem jest Zmartwychwstały Chrystus – mówił w homilii podczas Mszy Świętej Rezurekcyjnej w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli, proboszcz ks. Henryk Polak. Dzieląc się swoim doświadczeniem z wieloletniej posługi w polskich placówkach wojskowych w zachodniej Europie opowiadał o zanikającej tak wierze, o kościołach zamykanych, przekształcanych w księgarnie czy kawiarnie.

Pewna nadzieja naszego zmartwychwstania
Dodano: 2019-04-21Zdjęć w galerii 27

Jezus nie zmartwychwstał po to, byśmy podziwiali Jego boską moc, ale byśmy mogli związać z Nim nasze życie i również dostąpić chwały zmartwychwstania – powiedział biskup Kazimierz Gurda w homilii podczas mszy świętej po procesji rezurekcyjnej.

Wigilia Paschalna w siedleckiej katedrze
Dodano: 2019-04-21Zdjęć w galerii 69

Stworzenie świata, żydowska Pascha i Zmartwychwstanie Chrystusa to najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia, powiedział Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda w homilii podczas Wigilii Paschalnej w katedrze siedleckiej.

Siemiatycze: Wigilia Paschalna w...
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 90

Po całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę 20 kwietnia wieczorem, w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach sprawowano Mszę Świętą Wigilii Paschalnej.

Wielki Piątek w parafii pw....
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 32

19 kwietnia w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, wierni zgromadzili się na liturgii Wielkiego Piątku, składającej się z liturgii słowa, adoracji krzyża i Komunii Świętej.

Wielki Czwartek we włodawskiej parafii
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 61

18 kwietnia Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Triduum Paschalne. Msza św. w tym dniu w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie miała charakter bardzo uroczysty. Była dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego.

Radzyń Podlaski: Święcenie...
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 52

Tradycyjne święcenie pokarmów odbyło się dziś, 20 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Święcenie pokarmów w Siemiatyczach
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 46

Wielka Sobota to dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Przy Grobach w kościołach trwa adoracja, a wierni przynoszą do poświęcenia pokarmy przeznaczone na stół wielkanocny.

Liturgia Męki Pańskiej w...
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 21

W Wielki Piątek w siedleckiej katedrze biskup Kazimierz Gurda przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej. W homilii biskup siedlecki mówił, że Jezus otrzymał od Ojca misję ukazania miłości Boga do człowieka.

Adoracja Krzyża w parafii pw. św....
Dodano: 2019-04-20Zdjęć w galerii 75

W parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach w Wielki Piątek wierni przez cały dzień adorowali Najświętszy Sakrament. O godz. 18.00 rozpoczęto Liturgię Męki Pańskiej. W Nabożeństwie Pasyjnym uczestniczyli ks. Henryk Polak – proboszcz parafii, ks. Jan Koc, ks. Tadeusz Kocuk, ks. Krzysztof Nagórny, ks. Bartosz Margański, obecny był alumn drohiczyńskiego Seminarium Rafał Oleksiuk, karmelitanka s. Benigna. Licznie obecna była służba liturgiczna i chór parafialny wraz z organistą Sebastianem Skrzypkowskim.