ZHP Łuków: Zuchowy Turniej Sportowy
Dodano: 2020-11-28Zdjęć w galerii 12

Zuchy z Hufca ZHP Łuków wzięły udział w Zuchowym Turnieju Sportowym. W tym roku, ze względu na pandemię, zawody odbywały się w ich szkołach.

Wybrano starostę siemiatyckiego i...
Dodano: 2020-11-28Zdjęć w galerii 15

Marek Bobel dotychczasowy wicestarosta został wybrany Starostą Powiatu Siemiatyckiego. Nowy Zarząd Powiatu wybrano na sesji w piątek, 27 listopada. Wybory te należało przeprowadzić po tym, jak trzy tygodnie temu (5 listopada) zmarł dotychczasowy starosta, a jednocześnie radny Jan Zalewski. Wygaszenie jego mandatu oznaczało rozwiązanie całego zarządu powiatu.

Święto patronalne Apostolatu Maryjnego
Dodano: 2020-11-27Zdjęć w galerii 42

Święto patronalne przeżywa 27 listopada Apostolat Maryjny działający przy katedrze siedleckiej. Przypada ono w 190. rocznicę objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré.

OZE w gminie Stara Kornica
Dodano: 2020-11-26Zdjęć w galerii 13

W gminie Stara Kornica zakończył się montaż instalacji na odnawialne źródła energii. 25 listopada w Starej Kornicy, która była liderem projektu zostały podpisane protokoły z wykonawcą związane z zakończeniem tego zadania.

Coraz mniej czasu, by uratować...
Dodano: 2020-11-26Zdjęć w galerii 11

Przed miesiącem poznaliśmy braci - bliźniaków z Hajnówki, Kubusia i Dawida Suchodołę. Dawid jest zdrowym, rozbrykanym chłopcem. Kubuś choruje na SMA. Wymaga stałej opieki, leczenia, rehabilitacji, a szansą na lepsze życie jest bardzo droga terapia genowa.

Łukowscy sztangiści na zawodach w...
Dodano: 2020-11-26Zdjęć w galerii 21

Łukowscy sztangiści z dwóch łukowskich klubów: Olimpijczyka Łuków i ŁKS Orlęta Łuków wywalczyli cztery złote i jeden srebrny medal. Zdobyli je podczas XVI Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej w Podnoszeniu Ciężarów.

Msza Święta w intencji...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 13

„Biskup Ignacy był mocno stąpającym po ziemi człowiekiem zawierzenia Panu Bogu zarówno swojego życia jak i posługi pasterskiej i tych wszystkich, którym przewodził w wierze realizując misje Kościoła jako biskup”- mówił ks. dr Mariusz Świder. Postulator procesu beatyfikacyjnego przewodniczył 25 listopada w południe Mszy Świętej w siedleckiej katedrze.

Uroczystości pogrzebowe ks. kanonika...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 56

22 listopada zmarł ks. kan. Kazimierz Zdunek. Przez 7 lat był proboszczem i kolejnych 9 lat rezydentem parafii Trzebieszów. Przeżył 79 lat w tym 56 lat w kapłaństwie. Na uroczystości pogrzebowe, które odbyły się 25 listopada w Trzebieszowie przybyło 52 kapłanów. Mszy św. w intencji zmarłego kapłana przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Parafia Podwyższenia Krzyża...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 127

24 listopada 1920 roku ordynariusz Diecezji Podlaskiej biskup Henryk Przeździecki wydał dekret, na mocy którego powstała w Łukowie druga parafia. Była to parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. 100 lat po tym wydarzeniu parafianie wzięli udział w inauguracji jubileuszowych uroczystości.

„Być jak Ignacy” –...
Dodano: 2020-11-25Zdjęć w galerii 7

Od 26 października funkcjonowanie szkół zostało czasowo ograniczone. Nie znaczy to jednak, że uczniowie mają ograniczony dostęp do zdobywania wiedzy. W szkole podstawowej w Wiśniewie oprócz lekcji prowadzonych na platformie Teams, prowadzone są w takiej formie także zajęcia pozalekcyjne. W taki sposób pracuje szkolne koło naukowe Odkrywcy. W październiku uczniowie z klasy szóstej pod opieką pani Magdaleny Jurzyk przystąpili do kolejnej edycji programu naukowego „Być jak Ignacy”.

Konkurs tkacki, rozstrzygnięty!
Dodano: 2020-11-24Zdjęć w galerii 20

Perebory, narzuty, dywaniki oraz torebki czy poduszki, wszystko wykonane tradycyjną metodą tkacką na krosnach. To prace nadesłane w tym roku na XI Przygraniczny Konkurs Tkacki „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.

Liga Halowej Piłki Nożnej w...
Dodano: 2020-11-24Zdjęć w galerii 12

Osiem drużyn I ligi i osiem drużyn II ligi zainaugurowało tegoroczną edycję Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Rozgrywki ruszyły w miniony weekend. W tym roku drużyny grają bez obecności kibiców.