Siedlce: spotkanie...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 50

Modlitwa i pokuta w intencji Ojczyzny to wielka siła. W samym tylko XX wieku można pokazać kilka przykładów na to, jak ruchy modlitewne zmieniały losy państw. Dlatego i my wychodzimy z modlitwą różańcową na ulice. Nie chodzi o to, by tylko oczekiwać od Matki Bożej, że Ona zrobi coś za nas, ale modląc się, samemu zacząć zmieniać kraj na lepsze – mówi Marcin Dybowski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. fot. Piotr Grabowski

Jasełka w Helenowie
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 24

22 stycznia w niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej w Helenowie k/ Wiśniewa odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.

Wieczór kolęd w Parafii...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 22

W niedzielę, 22 stycznia w kościele pw. Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach odbył się uroczysty koncert w wykonaniu Chóru Parafialnego, pod batutą dr hab. Kazimierza Bukata, promujący wydaną przed Świętami Bożego Narodzenia płytę pt. Zaśnij Dziecino.

Arie Opery i Operetki dla Babci i...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 32

21 stycznia w Bialskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert „Opera – moje życie”. Wieczór najpiękniejszych arii operowych i operetkowych miał miejsce w pierwszą rocznicę śmierci Bogusława Kaczyńskiego.

Spotkanie młodzieży w Siedlcach
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 48

Kolejne spotkanie młodzieży w ramach spotkań „WWW - wiara, wolność, wspólnota” odbyło 22 stycznia w Siedlcach. W programie nie zabrakło wspólnego kolędowania i chwili wyciszenia.

Wieczór patriotyczny w Łuzkach
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 40

15 stycznia w Domu Strażaka, we wsi Łuzki odbył się Wieczór Patriotyczny. Relację z tego wydarzenia przysłała do nas sołtys wsi Magdalena Paprocka.

„Wołyńskie Słowiki” i chór...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 15

22 stycznia parafia św. Anny w Wohyniu gościła Chór „Wołyń” i Zespół Pieśni i Tańca „Wołyńskie Słowiki” Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki w Łucku pod Prezesurą Niny Porembskiej. Goście zaprezentowali bogaty repertuar obejmujący polskie i ukraińskie kolędy, pieśni religijne, ludowe i patriotyczne.

Jazzowa uczta w SOK
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 13

20 stycznia w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w ramach festiwalu JAZZ Z WAMI wystąpili znakomici muzycy: Piotr Wyleżoł Trio oraz amerykański saksofonista Dayna Stephens.

Noworoczne spotkanie osadzonych z...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 35

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Mateusza Czubaka w sobotę 21 stycznia w Zakładzie Karnym w Siedlcach rozpoczęła spotkanie osadzonych z ich rodzinami.

Wstali z kanapy. Kolędowania ciąg...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 20

Papież Franciszek podczas pobytu w Polsce w ubiegłym roku mówił do młodzieży „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad”. Odpowiadając na wezwanie Ojca św. grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach odwiedza z kolędą placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, chorymi i starszymi.

Oddali cześć Powstańcom Styczniowym
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 24

W sobotni wieczór, 21 stycznia Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na „Styczniową Wigilię”. Spotkanie to odbyło się w Łukowskiej Kolegiacie i poświęcone było 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Zakończenie nowenny w Pratulinie -...
Dodano: 2017-01-23Zdjęć w galerii 19

W Sanktuarium w Pratulinie zakończyła się Nowenna przed liturgicznym wspomnieniem Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. Nowenna przebiegała pod hasłem „Przed Unitami Schylamy dziś czoła” . 22 stycznia, w dziewiątym dniu Nowenny, Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Gomółka.