Ks. Mariusz Świder: W życiu...
Dodano: 2020-08-05Zdjęć w galerii 19

Pieszo, samochodem, rowerem, samotnie bądź w grupach - ludzie z całej Polski wyruszają na pielgrzymi szlak, aby dotrzeć na Jasną Górę. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, 40. Piesza Pielgrzymka Podlaska wyruszyła w bardzo okrojonym składzie. Ale jak pokazuje życie, ci którzy do tej pory wędrowali pieszo postanowili także indywidualnie spróbować swoich sił.

Caritas: Projekt – Czas na młodzież.
Dodano: 2020-08-05Zdjęć w galerii 18

Warsztaty kompetencyjne, kurs kwalifikacyjny i realizacja własnego projektu społecznego – to główne punkty ogólnopolskiego projektu „Czas na młodzież 2020”, skierowanego do osób w wieku 15-29 lat. Jego celem jest podniesienie kompetencji społecznych, by przygotować młodych do wolontariatu oraz zwiększyć ich szanse na rynku pracy. W projekcie bierze udział także Diecezja siedlecka.

Pielgrzymka duchowa w Kąkolewnicy
Dodano: 2020-08-05Zdjęć w galerii 38

Trwa 40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa jest to pielgrzymka sztafetowa. Na Jasną Górę wędrują tylko reprezentanci poszczególnych grup. Duchowi pielgrzymi codziennie modlą się w swoich parafialnych kościołach. We wtorek, 4 sierpnia wóz transmisyjny był w parafii Kąkolewnica. Modlitwom przewodniczył ks. kan. Janusz Sałaj proboszcz parafii.

W Wólce Nadbużnej odsłonięto...
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 43

Nazwiska 14 osób, mieszkańców Wólki Nadbużnej w gminie Siemiatycze, którzy w 1941 roku zostali rozstrzelani przez Niemców znalazły się na tablicy, którą odsłonięto w poniedziałek 3 sierpnia obok miejsca, gdzie w czasie wojny złożono ciała kilku ofiar. To efekt projektu „Nasza wieś, nasza historia” zrealizowanego przez nieformalną grupę mieszkańców wsi. Patronem projektu było stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania -Tygiel Doliny Bugu”.

40.PPP: delegacje grup dotarły do...
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 51

Mija piąty dzień 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Dziś, we wtorek 4 sierpnia reprezentanci grup z kolumny siedleckiej dotarli do Dęblina, a z grupy bialskiej do Żyrzyna. Jutro do pielgrzymki dołączą delegaci ostatniej z grup. Będzie to grupa 8 z Ryk.

Właściwości lecznicze dziewanny
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 9

Dziewanny są pospolitymi roślinami cenionymi w medycynie i kosmetologii. Po kwiat dziewanny sięgamy najczęściej w zapaleniu górnych dróg oddechowych, grypie, nieżycie gardła i oskrzeli. Dzięki zawartości śluzów, preparaty z dziewanny mają właściwości powlekające, chronią więc błony śluzowe przed bodźcami drażniącymi, wywołującymi kaszel. Ułatwiają odkrztuszanie, wykazują też nieznaczne działanie moczopędne i napotne. Kwiaty i liście stosowane zewnętrznie na skórę działają gojąco i przeciwzapalnie. Można ich używać w postaci okładów na oparzenia, stłuczenia, odleżyny, a także w nerwobólach.

40.PPP: pielgrzymi w drodze
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 30

Trwa jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę jest w drodze. Dziś reprezentanci grup z kolumny siedleckiej podążają do Dęblina, a z grupy bialskiej do Żyrzyna.

Z Żelechowa na pielgrzymi szlak
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 63

Reprezentacja żelechowskiego dekanatu i „piątka” z siedleckiej parafii Bożego Ciała, wyruszyły na pątniczy szlak. Ten etap pielgrzymkowej sztafety zakończy się w Dęblinie, gdzie dotrą 4 sierpnia.

Wola Gułowska: na szlak ruszyła...
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 87

Do 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dołączyła grupa 14C z dekanatu adamowskiego. Pielgrzymi, zanim wyruszyli w drogę, modlili się wspólnie na Mszy Świętej w Sanktuarium w Woli Gułowskiej.

Transmisja Pielgrzymki Duchowej z...
Dodano: 2020-08-04Zdjęć w galerii 13

Za nami drugi dzień transmisji Pielgrzymki Duchowej na antenie Katolickiego Radia Podlasie. 3 sierpnia wóz transmisyjny był obecny w parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach.

Pogoń już trenuje przed kolejnym...
Dodano: 2020-08-03Zdjęć w galerii 78

3 sierpnia Pogoń Siedlce rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu w II lidze. W zajęciach wzięło udział 22 zawodników.

Pogoda w sierpniu
Dodano: 2020-08-03Zdjęć w galerii 15

Przestały kukać kukułki, sejmikują bociany - za miesiąc odlecą na południe. To już półmetek lata. Sierpień będzie umiarkowanie ciepły, okresowo upalny – tak wynika z amatorskiej prognozy pogody, którą na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo-przyrodniczych przygotował Waldemar Naumiuk z Łosic.