W A R T O P O S Ł U C H A Ć 101,7fm / 106,0 fm

Na antenie KRP

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Katolickie Radio Podlasie ma 30 lat
2022-07-08 18:24:00 Artykuł czytany 726 razy


Największa rozgłośnia w środkowej części wschodniej Polski - Katolickie Radio Podlasie z Siedlec - obchodzi 9 lipca 30 - lecie nadawania swojego programu. Sygnał rozgłośni diecezji siedleckiej popłynął w eter 7 lipca 1992 r. o godzinie 12:45, oficjalne uruchomienie stacji odbyło się dwa dni później. Siedziba radia od początku istnienia mieści się przy ul. Bp. I. Świrskiego 56. Dyrektorem rozgłośni obecnie jest ksiądz Marek Bieńkowski. Radio nadaje na obszarze pomiędzy Białymstokiem, Warszawą i Lublinem, z głównego nadajnika w Chotyczach k. Łosic 101,7 FM oraz od 2011 roku z nadajnika w Górznie 106,0 FM.


Rozgłośnia ma charakter lokalny. Kilkunastu reporterów w całym regionie zbiera informacje, co sprawia, że radio stało się regionalnym centrum informacyjnym. Reporterzy pracują m.in. w Siedlcach,  Białej Podlaskiej, Siemiatyczach, Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Węgrowie, Łosicach. Od 2010 roku funkcjonuje Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl. Radio posiada również swoją stronę internetową radiopodlasie.pl, na której umieszczane są wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania rozgłośni. Od kilku lat funkcjonuje także w tej grupie medialnej Diecezjalna telewizja FARO.TV, która na swym kanale w serwisie YouTube transmituje lub relacjonuje ważne wydarzenia mające miejsce w diecezji siedleckiej.

Zasięg

Katolickie Radio Podlasie nadaje od 1992 roku na częstotliwości 101,7 MHz. Będąc radiem diecezjalnym, stara się jednocześnie, jako największa rozgłośnia lokalna w środkowo – wschodniej Polsce, być jak najbliżej codziennych spraw mieszkańców regionu. Stąd obok modlitwy i katechezy można w programie znaleźć stałe bloki informacyjne, audycje o tematyce społecznej, ekonomicznej i kulturalnej. Program nadawany jest przez cała dobę.

Radio Podlasie jest rozgłośnią katolicką o największym w Polsce zasięgu lokalnym. Studio centralne mieści się w Siedlcach, a w większych miastach, m.in. w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Łukowie, Garwolinie, Siemiatyczach działają redakcje terenowe.

Przez 30 lat udało się rozgłośni wypracować własny, oryginalny styl kontaktu ze słuchaczami, który sprawia, że jest ona nie tylko największym, ale także najczęściej wybieranym przez odbiorców medium lokalnym na terenie byłych województw bialskopodlaskiego i siedleckiego.

Program

Radio Podlasie emituje codziennie ze studia centralnego w Siedlcach, 17 godzin programu informacyjno-muzycznego, przeznaczonego dla słuchaczy w różnych grupach wiekowych. W programie - oprócz misji wynikającej z katolickiego charakteru rozgłośni - dominuje przede wszystkim tematyka lokalna. Radio Podlasie posiada nowoczesny newsroom, który produkuje codziennie 22 serwisy krajowe i lokalne, regionalny serwis sportowy, oraz dwa bloki informacyjno-publicystyczno - muzyczne „Dzień dobry Podlasie” i „Przystanek Podlasie”.

Najstarszą audycją nadawaną niezmiennie o tej samej porze w radiostacji jest audycja dla dzieci "Bajeczki z Niebieskiej Książeczki". Od 30 - stu lat nadawana jest o 19.30.

Nowy dzień w Radiu zawsze rozpoczynają Godzinki i Msza św. z homilią dla słuchaczy, w południe Anioł Pański, o godzinie 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego a kończy różaniec odmawiany wraz z intencjami nadesłanymi z całego regionu. Modlitwa przeplatana jest programami informacyjnymi, reportażami, rozmowami. Najpopularniejsze audycje radia to: „Radioranek” , „Dzień dobry Podlasie”, „Popołudnik”  i „Przystanek Podlasie”, wieczorne audycje: Czarno na białym, Świat ludzkich uczuć, Drogami młodości i czwartkowa Audycja Trzeźwiejących Alkoholików, poranny wywiad „O tym się mówi”, a także weekendowe: „Na scenie i estradzie”, „Muzyczne pejzaże”, „Muzyczna retrospekcja”,  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, „Katolik w świecie”, „Kultura na fali” i niedzielny Koncert Życzeń.

Wóz transmisyjny

Kontakt z regionem zapewnia także wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.  Dzięki temu możliwe są transmisje uroczystości, studia plenerowe czy wywiady na żywo z imprez organizowanych w różnych miejscach naszego regionu. Na stałe już wpisała się obecność dziennikarzy radiowych i wozu transmisyjnego na trasie Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasna Górę. Z pątniczego szlaku transmitowane są Msze św., Apel Jasnogórski, audycje wieczorne oraz rozmowy z pątnikami.

Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie

Słuchacze Katolickiego Radia Podlasie skupieni są w kilkudziesięciu Kołach Przyjaciół rozgłośni działających przy parafiach w diecezjach siedleckiej i drohiczyńskiej. Koła przyjaciół wspierają rozgłośnią modlitwą i ofiarami. – To najwierniejsza grupa słuchaczy radia i dla nich powstało specjalne pasmo w ramówce KRP – po Koronce do Miłosierdzia Bożego ok. godziny 15.30 rozpoczyna się kilkunastominutowa audycja „W naszej radiowej rodzinie” dedykowana i skierowana do członków Kół KRP.

Uroczystości

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się na początku września. Ale to nie wszystko. W kolejnych miesiącach będziemy także starali się pamiętać o naszych przyjaciołach i słuchaczach i organizować dla Was spotkania, podczas których dziękować będziemy za wparcie.


Więcej zdjęć >> TUTAJ <<

Redakcjawykop

Komentarze

  • Marek
    2022-07-09 20:34:36

    arrow

    Gratulacje! Życia wiecznego Wam życzę.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

foto

O czym warto pamiętać przy zmianie pracy na nową?
2022-09-23 16:23:52 Kategoria:

Zmiana pracy do przełomowa chwila, do której warto się przygotować. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu znalezienie nowego stanowiska nie będzie problematyczne, przez co...

więcej »
foto

Trwa rejestracja na VI Festiwal Katolickiej Nauki...
2022-09-23 11:15:39 Kategoria:

Trwa rejestracja na Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, jedno z najważniejszych wydarzeń społecznych w Polsce. Tegoroczna VI edycja odbędzie się już 27-28 września w...

więcej »
foto

Co to znaczy kurtka softshell?
2022-09-22 08:53:28 Kategoria:

Kurtka softshellowa to rodzaj kurtki, która chroni przed wiatrem i deszczem, ale pozwala również na noszenie pod nią innych rodzajów odzieży wierzchniej. Główną cechą...

więcej »
foto

Jak oszczędzić na zakupach spożywczych?
2022-09-21 12:12:17 Kategoria:

Obecna inflacja, która nie zawsze idzie w parze ze wzrostem wynagrodzeń, powoduje, że coraz częściej szukamy oszczędności. Ponieważ zakupy spożywcze są wielką...

więcej »
foto

Jak namierzyć telefon? To banalnie proste
2022-09-15 14:48:00 Kategoria:

Wydaje się, że zgubiony czy skradziony telefon trzeba spisać z góry na straty. Okazuje się jednak, że mamy obecnie możliwość skorzystania z narzędzi, które pozwalają...

więcej »
foto

Modowe trendy na jesień 2022 - Gdzie ich szukać?
2022-09-15 11:54:56 Kategoria:

Jesień 2022 zbliża się wielkimi krokami, zatem to ostatni dzwonek, aby skompletować swoją garderobę. Niemniej jednak zanim wybierzemy się na zakupy, warto poszukać...

więcej »
foto

Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Pod tymi trzema tytułowymi słowami kryją się najważniejsze rzeczy, którymi Magiczne Ogrody dzielą się ze swymi gośćmi.

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoWrzesień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.09

Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Łuków: Obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

ŁOK: przesłuchania do Fabryki Piosenki

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.09

Siedlce: Święto Żelaznej Dywizji

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.09 - 04.09

Program obchodów Dni Siedlec

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.09

Biała Podlaska: Podsumowanie rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski

więcej »

ŁOSICE, 02.09

Narodowe czytanie w Łosicach

więcej »

WĘGRÓW, 02.09

Koncert zespołu Sierra Mante

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.09 13:00 - 03.08 10:00

Turniej Piłki Siatkowej w Siedlcach

więcej »
3

SOKOŁÓW, 03.09

Czytanie Narodowe w sokołowskiej bibliotece

więcej »

SOKOŁÓW, 03.09

Dwudniowe uroczystości ku czci Ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka

więcej »

ŁUKÓW, 03.09

Akcje krwiodawstwa w Gręzówce i Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.09

Narodowe Czytania na UPH

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.09 09:30

Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie /ZAPOWIEDŹ/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.09 12:00

Narodowe Czytanie z Sonią Bohosiewicz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.09 12:00

Narodowe Czytanie z Sonią Bohosiewicz

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Halina Frąckowiak i Piękni i Młodzi na Dożynkach Gminy Siedlce

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Parysów: święto rolniczego trudu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.09

Dożynki Gminy Wiśniew w Radomyśli

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.09

Festiwal w Mościbrodach - Z Polską Nutą

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Miastków Kościelny: święto rolniczego trudu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Rodzinny Piknik w siedleckiej Cafe Fryderyk

więcej »

ŁUKÓW, 04.09

Akcje krwiodawstwa w Gręzówce i Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Unin: doniosłe uroczystości patriotyczno- religijne

więcej »
5

MIĘDZYRZEC, 05.09

Narodowe Czytanie w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
6

MIĘDZYRZEC, 06.09

Msza Św. o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Charbela

więcej »
7 8

ŁUKÓW, 08.09 10:00

Diecezjalne Dożynki w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9

SIEMIATYCZE, 09.09

Festiwal Bajek w siemiatyckiej bibliotece

więcej »
10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.09

Biała Podlaska: Rodzinny piknik na terenie WORD

więcej »

ŁUKÓW, 10.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju i spotkanie on-line z Jackiem Kawalcem

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.09 11:15 - 10.09 21:00

Kodeń: Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów ZŁOTA RÓŻA

więcej »
11

SIEMIATYCZE, 11.09

Marsz dla Życia i Rodziny w Siemiatyczach

więcej »

ŁUKÓW, 11.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju i spotkanie on-line z Jackiem Kawalcem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.09

Siedlce: Organowe Siedlce 2022

więcej »

GARWOLIN, 11.09

Święto plonów i Gminy Borowie

więcej »

RADZYŃ, 11.09

Dożynki Gminy Radzyń Podlaski

więcej »

GARWOLIN, 11.09

Pilawa: w podzięce za trud rolników

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.09 12:00

83. rocznica bitwy pod Olszewem

więcej »
12 13 14 15

POWIAT SIEDLECKI, 15.09

Będą uczyć jak bezpiecznie przejeżdżać przez przejazd kolejowy

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.09

Łukowskie Spotkania Historyczne

więcej »

RADZYŃ, 16.09 18:00

XXXIX Dni Karola Lipińskiego

więcej »
17

POWIAT BIALSKI, 17.09

Wieczór z Maryją w Kodniu

więcej »

WĘGRÓW, 17.09

Europejskie Dni Dziedzictwa w Liwie

więcej »

ŁUKÓW, 17.09

ŁOK: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.09

Siedlce: III Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretka

więcej »

RADZYŃ, 17.09

„Areograf” w radzyńskiej galerii

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.09 09:00

Forum wychowawców w Siedlcach. TRANSMISJA W FARO.TV

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.09 10:00

Mrozy: Mazowiecka Sportowa Senioriada

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 17.09 15:00

Bartek Wrona i Norbi na Jesiennym Festiwalu Smaków

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.09

ŁOK: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 18.09

Turniej Piłki Nożnej w Suchożebrach

więcej »

MIĘDZYRZEC, 18.09

OSP Kożuszki ma 100 lat

więcej »

KRAJ, 18.09 11:00

Uroczystości odpustowe w Krakowie - Mogile

więcej »
19 20 21

ŁUKÓW, 21.09

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09 11:00

Sprzątanie lasu z Caritas Diecezji Siedleckiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09 18:00

Prezes PiS przyjedzie dziś do Siedlec

więcej »
22

WĘGRÓW, 22.09

Obchody 80. Rocznicy Zagłady Węgrowskich Żydów

więcej »
23

RADZYŃ, 23.09

Trwoga wojny – wystawa fotografii

więcej »

MIĘDZYRZEC, 23.09

Konferencja w Kożuszkach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.09

Diecezjalny Dzień Modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.09 17:00

Spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za komunikację w parafiach i wspólnotach diecezji siedleckiej

więcej »
24

POWIAT SIEDLECKI, 24.09

Nocna Pielgrzymka do Mokobód

więcej »

ŁUKÓW, 24.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

GARWOLIN, 24.09

Garwolin: piknik rodzinny na Zarzeczu

więcej »

GARWOLIN, 24.09 18:00

Akt równoległ” Teatru Capitol – darmowy spektakl w CSiK

więcej »
25

POWIAT BIALSKI, 25.09

Kodeński Wieczernik Akademicki

więcej »

MIĘDZYRZEC, 25.09

Jubileuszowy koncert scholi i chóru Veritatis w kościele św. Mikołaja

więcej »

ŁUKÓW, 25.09

Łuków: Kino Moralnego Spokoju

więcej »

POWIAT BIALSKI, 25.09 11:00

Kodeński Wieczernik Akademicki /ZAPROSZENIE/

więcej »
26

ŁOSICE, 26.09

Pobiegną z Łosic do Leśnej Podlaskiej

więcej »
27 28

SOKOŁÓW, 28.09

Koncert: Artur Dutkiewicz Trio

więcej »
29 30

GARWOLIN, 30.09

Wojownicy Maryi zapraszają

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.09

Trwa rekrutacja do Instytutu Teologicznego w Siedlcach

więcej »

Najnowsze Informacje