R E K L A M A
Nasze klimaty

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Działaność Turczanek cz.2
2020-02-27 11:33:01 Artykuł czytany 108 razy


W wirze różnorodnych przedsięwzięć, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Turcu znalazły właśnie czas na nadesłanie materiałów w formie pewnego rodzaju raportu, którego drugą część prezentujemy poniżej. Przed świętami, 13 grudnia,  panie  wraz z dziećmi wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Kobiałkach. Wykonane podczas zajęć ozdoby świąteczne zostały zaprezentowane na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Stoczku Łukowskim. Panie przxygotowały  również pyszne ciasta i pierniki , które wszystkim smakowały i. zniknęły bardzo szybko.


Tuż przed Wigilią, 21 grudnia Koło  zorganizowało spotkanie wigilijne w swojej świetlicy. Licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście podzielili się wspólnie opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do stołu na wspólną kolację wigilijną. Turczanki cieszy, że ten wyjątkowy czas świąteczny kolejny raz mogły spędzić razem. "Dla każdego mamy zawsze otwarte drzwi." - mówią panie z KGW w Turcu.
2 lutego, w niedzielne popołudnie w turczańskiej świetlicy odbyło się wyjątkowe spotkanie najmłodszych i najstarszych mieszkańców. Dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków na piękne przedstawienie, które same przygotowały. Wierszyki, piosenki i taniec w ich wykonaniu wywołały mnóstwo uśmiechów oraz wzruszeń u zaproszonych gości. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektor Gminnej Biblioteki. Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ważne dla Turczanek święto. Korzystając z okazji spotkania się w tak licznym gronie mieszkańców, panie chciały uczcić pierwszy rok działalności swojego Koła Gospodyń.
"Dołożymy wszelkich starań aby kontynuować naszą działalność w co najmniej takim tempie i z takim zaangażowaniem jak dotychczas." - deklarują z zapałem.

Podtrzymując dawne tradycje, 20 lutego świętowały Tłusty Czwartek. Wspólny czas przy smażeniu pączków i faworków, zaowocował pysznymi słodkościami. Wysiłek się opłacał, tradycyjny pączek to smak dzieciństwa, a panie chciały aby dzieci i wnuki też go znały i zapamiętały.
W międzyczasie Turczanki starają się pomagać potrzebującym, aktualnie prowadzą zbiórkę nakrętek plastikowych dla chorej dziewczynki. Powoli przygotowują się do Wielkanocy, szykują materiały do ozdób wielkanocnych i palm. Planują dalsze zagospodarowanie terenu przy świetlicy. Marzeniem na najbliższą przyszłość jest utworzenie roślinegoy zakątka, placu zabaw, siłowni i altany. Panie są przekonane, że wspólnymi siłami uda im się te marzenia zamienić w rzeczywistość. W dalszej perspektywie panie snuja plany o Pikniku Rodzinnym, warsztatach rękodzielniczych, udziale w dożynkach. Na pewno zaangażują się w obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka czy Dnia Ojca.
"Wiemy już, że takie międzypokoleniowe spotkania są potrzebne, dzięki integracji i współdziałaniu naprawdę możemy więcej. Działania naszej Przewodniczącej Justyny Sudowskiej zostały docenione poprzez nominację jej na Człowieka Roku 2019 Ziemi Łukowskiej. Głosowanie wciąż trwa, trzymamy kciuki, wiemy że ta nominacja to również uznanie dla całego Koła i osób z nią współdziałających, a Justyna jest motorem napędowym dla naszej działalności." - podsumowują Turczanki.
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

foto

„Etno Polska, czyli dlaczego warto?”
2019-10-10 14:16:00 Kategoria:

„Praca w zespole to prawdziwa przyjemność i przygoda, która zaważyła na naszej artystycznej wrażliwości i ukształtowała nasz styl życia” – mówi jedna z...

więcej »
foto

Projekt Podlaskie Muzykowanie 2019
2019-10-03 14:57:50 Kategoria:

7 teledysków, 7 zespołów ludowych, 7 przepięknych ludowych pieśni, mnóstwo zaangażowanych osób i jeden projekt "Podlaskie muzykowanie 2019" w ramach programu EtnoPolska...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

6 kwietnia, audycje poniedziałkowe Wielkiego Tygodnia
2020-04-05 18:11:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza na poniedziałkowe audycje:

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób posługujących się językiem Makaton

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Męski Różaniec w ograniczonym składzie

więcej »

GARWOLIN, 04.04

Jarmark Wielkanocny w Pilawie

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Niedziela Palmowa: Transmisja Mszy św. i Drogi Krzyżowej

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.04

ŁOK: łyk kawy z Sonią Michalczuk

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

RADZYŃ, 24.04

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2020

więcej »
25 26
27 28 29 30

Najnowsze Informacje

foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »