R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2021-05-11 07:06:54 Artykuł czytany 50 razy


Zdarzenia drogowe, podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w ośmiu szkołach, pożar sadzy w kominie, kotłowni- to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


3 maja po godzinie 7:00 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który opuścił pojazd o własnych siłach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Tego samego dnia przed 16:00 kolejne zdarzenie drogowe na S17, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach, nie odnosząc obrażeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

5 maja przed godziną 12:00 strażacy zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Górzno, gdzie samochód dostawczy znalazł się w pozycji na boku. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Po godzinie 19:00 wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Kaleń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

6 maja w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęło osiem zgłoszeń o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynkach szkół na terenie powiatu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas działań policji.

7 maja po 20:00 strażacy wyjeżdżali do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w Ostrożeniu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na zgromadzony w kotłowni materiał palny. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożary sadzy były też 8 maja w Samorządkach, gdzie działania straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP i 9 maja w Życzynie.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Marcin Romanowski o Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości
2021-06-18 14:14:18 Kategoria:

Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Marcinem Romanowskim - wiceministrem sprawiedliwości.

więcej »
foto

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku...
2021-06-18 12:11:28 Kategoria:

Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji zaprasza do wzięcia udziału w ogólnodostępnej konferencji lokalnej w Siedlcach pt.„Funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości...

więcej »
foto

Kredyt gotówkowy – o czym należy pamiętać przy jego...
2021-06-16 08:04:20 Kategoria:

Nie wszystkie sytuacje, które spotykają nas w życiu, można przewidzieć. Potrzeba nagłej i kosztownej rehabilitacji dziecka, zakup drogich leków, naprawa samochodu...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

25-lecie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
2021-06-09 14:29:29 Kategoria:

Czy współcześni lekarze przywróciliby słuch Ludvigowi van Beethovenowi? Jak w Polsce i na świecie rozwija się leczenie chorób słuchu? Jak dbać o profilaktykę i...

więcej »


Garwolin

w lewoCzerwiec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19

GARWOLIN, 19.06 16:00

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego

więcej »
20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje