Garwolin

Zapisy do programu Młode Horyzonty

Kultura Śr. 22.05.2024 08:43:46
22
maj 2024

Już po raz czwarty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza szkoły i placówki oświatowe do udziału w edukacyjnym projekcie filmowym Młode Horyzonty. Zmieniła się jego nazwa, ale idea pozostaje ta sama. Przez 7 miesięcy odbywają się projekcje filmów w kinie, które poprzedza prelekcja. Dyskusję o obejrzanym obrazie pogłębić można w szkole podczas godzin wychowawczych, korzystając z gotowych materiałów. Program trwa od października do kwietnia. Zapisy na rok szkolny 2024/2025 ruszyły 20 maja.

Program Młode Horyzonty to kontynuacja wcześniejszego programu znanego pod nazwą Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. CSiK zachęca lokalne placówki oświatowe do wzięcia udziału w tych spotkaniach. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło około 700 uczniów. - Proponujemy cykle filmowe dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków aż po szkoły średnie - mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka projektu.

Jakie cykle i jak się zapisać?


Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagodzy mogą bezpłatnie popierać materiały dydaktyczne (karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne) do pracy z uczniami po obejrzeniu filmu. Centrum Sportu i Kultury w tym roku oferuje następujące cykle:

przedszkole – Chodzę do kina
szkoła podstawowa 1-3 – Filmowi bohaterowie
szkoła podstawowa 4-6 – Świat filmu,
szkoła podstawowa 7-8 – Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty,
szkoła ponadpodstawowa – Ważne tematy.

Już dziś organizatorzy zachęcają do zapisów.  Program przygotowany jest dla każdego poziomu nauczania.

Co daje program?

Udział w Młodych Horyzontach wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do dalszych rozmów. Seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Nabór do programu 2024/2025 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego. Wszelkich informacji w sprawie Młodych Horyzontów udziela Barbara Kupczyk-Mikulska, mail: bmikulska@csik.garwolin.pl, tel. 25 682 20 51.inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.