R E K L A M ALUBARTÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

XIII Turnus obozów organizowanych dla stypendystów w Firleju
2021-09-24 15:21:25 Artykuł czytany 115 razy


W Firleju odbywał się XIII turnus obozów organizowanych dla stypendystów. „Dom Zawierzenia” - Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Lubelskiej odwiedziło w dniach 31 lipca - 5 sierpnia, 45 uczniów z diecezji lubelskiej i siedleckiej. Celem przybycia na Lubelszczyznę była wspólna formacja pod hasłem „Jestem, pamiętam, czuwam”. Relację z tego wydarzenia przygotowała Karolina Mućka – stypendystka FDNT z diecezji siedleckiej.


Kierownikiem stypendystów w ośrodku była s. Jadwiga Kaczmarzyk, zaś duchową opiekę nad uczestnikami obozu sprawował ks. Rafał Kamiński. Formacja w Duchu nauczania Św. Jana Pawła II była uzupełniana o codzienne konferencje, Eucharystię, adorację i kwadrans z patronem stypendystów - św. Janem Pawłem II.

Podczas obozu nie było czasu na nudę. Miały miejsce wspólne tańce, śpiewy i prace w grupach, dzięki czemu stypendyści integrowali się ze sobą. Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, bo takim mianem określa się stypendystów, zawitał na cały dzień do Lublina zwiedzając Państwowe Muzeum na Majdanku, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Zamek w Lublinie i Stare Miasto.

Do Firleja przybyli goście z TVP3 Lublin, pracownicy biura Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: Pani Marzena Sawuła - menadżer ds. Dnia Papieskiego, ks. Łukasz Nycz odpowiedzialny za formację stypendystów i organizację obozów oraz Pani Anna Marszałek - asystentka zarządu. Stypendystom złożył wizytę Biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej - ks. Adam Bab. W odwiedziny przyjechali także ks. Marcin Modrzejewski - koordynator stypendystów z diecezji lubelskiej oraz ks. Paweł Kindracki - koordynator stypendystów z diecezji siedleckiej.

Coroczne obozy organizowane dla stypendystów dopełniają program formacyjny i są doskonałą okazją do wzajemnego spotkania się uczniów pochodzących z różnych regionów Polski.Zobacz
GALERIĘ ZDJĘĆ

MJa [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Śladami Unitów Podlaskich”
2021-09-30 12:20:33 Kategoria:

Od 4 do 8 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie emitowany cykl pięciu audycji poświęconych szkołom znajdujących się na terenie diecezji siedleckiej,...

więcej »


foto

NOWA PRZYCHODNIA RODZINNA W GMINIE SIEDLCE
2021-10-05 11:17:05 Kategoria:

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. rozszerzyło ofertę opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce oraz regionu. W październiku rozpoczęła działalność...

więcej »

Lubartów

w lewoPaźdzernik 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje