R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

XII Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach i jubileusz 35-lecia zespołu Echo
2021-10-05 09:57:02 Artykuł czytany 251 razy


3 października w kaplicy p.w. św. Michała Archanioła w Przychodach odbyła się podwójna uroczystość. Zespoły ludowe z terenu gminy oraz zespoły zaprzyjaźnione wzięły udział w XII Przeglądzie Pieśni Maryjnej. Wydarzenie było połączone z Jubileuszem 35-lecia zespołu ludowego „Echo” z Przychód, który stał się także świetną okazją do wyrazów wdzięczności dla osób szczególnie zaangażowanych w życie zespołu.


O godz. 12:00 w kaplicy w Przychodach, odprawiona została msza święta w intencji zespołów ludowych, organizatorów wydarzenia i sponsorów. Pierwsza niedziela października była także pierwszym dniem misji ewangelizacyjnych, dlatego homilię wygłosił tego dnia misjonarz, ksiądz Jacek.

Bezpośrednio po mszy świętej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim Sylwia Hubica, przywitała zgromadzonych w kaplicy gości, mieszkańców i zaproszone zespoły ludowe. Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Radny Andrzej Frąckiewicz, sołtys wsi Przychody Marzanna Pękala, sołtys wsi Misie Stanisław Karwowski, sołtys wsi Halasy Adam Zaniewicz, Komendant Gminny OSP Józef Daniluk, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach Joanna Jędruchniewicz, zespoły ludowe z terenu gminy oraz spoza niej, a także lokalni mieszkańcy.

Podczas spotkania miało także miejsce wręczenie podziękowań dla osób, które w sposób szczególny angażują się w życie zespołu „Echo” z Przychód. Zespół ludowy nie funkcjonowałby bowiem, gdyby nie życzliwość osób gotowych do bezinteresownej pomocy, działania w imię dobra lokalnej wspólnoty, bez względu na różnice zdań. Za pomoc organizacyjną i osobisty wkład w funkcjonowanie zespołu „Echo” podziękowania oraz kwiaty otrzymały:

•    Pani Lucyna Grzeszyk
•    Pani Anna Grzeszyk
•    Pani Maria Jędruchniewicz
•    Pani Marzanna Pękala – sołtys wsi Przychody
•    Wiktoria Pękala
•    Pani Joanna Sójka
•    Pani Barbara Sójka

Podziękowania wręczyli Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz, Komendant Gminny OSP Józef Daniluk oraz kierowniczka zespołu „Echo” Pelagia Pawlikowska.

Z okazji pięknego jubileuszu 35-lecia działalności, zespół ludowy „Echo” z Przychód otrzymał także pamiątkowe podziękowania oraz symboliczny upominek ufundowany przez Wójta Gminy Krzysztofa Adamowicza. Specjalny jubileuszowy grawerton z życzeniami wręczył także jubilatkom Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz wicestarosta Mariusz Skólimowski, który także przekazał paniom upominek.

Po podziękowaniach przyszedł czas na prezentacje zespołów ludowych, które pieśnią chwaliły Matkę Bożą – Królową Różańca Świętego, do której w październiku w sposób szczególny wznoszone są modlitwy. W Przeglądzie wzięło udział 5 zespołów ludowych i jedna solistka: „Echo” z Przychód, „Kalina” z Wygnanki, „Polne Kwiaty” z Kolembród, „Jutrzenka” z Rogoźnicy, „Sami Swoi” z Tłuśćca oraz Jadwiga Tarasiuk z Mań. Uczestnicy Przeglądu wzięli także udział w jubileuszowym poczęstunku przygotowanym przez panie z zespołu „Echo”, który odbył się w lokalnej remizie OSP.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Tekst i foto
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim

SK [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu z 19 maja 2022
2022-05-19 07:31:08 Kategoria:

Spacery na świeżym powietrzu często przynoszą nam niespodzianki. Na przykład w postaci spotykanych na naszych ścieżkach dzikich zwierząt. Tym bardziej, jeśli jest to...

więcej »


foto

Gastronomia to ciężki kawałek chleba
2022-05-23 15:17:39 Kategoria:

- Borykamy się ze zmianą cen. Tak jak wszyscy. Ceny wzrastają i jest to problem dla nas i klienta - mówi Bożena Polak-Stojanova, właściciel regionalnej restauracji...

więcej »
foto

Grzejniki do domu - pięć najpopularniejszych modeli
2022-05-23 09:51:01 Kategoria:

- Wraz z początkiem zimnej pogody popyt na grzejniki wzrasta. One służą pomocą w poza okresem grzewczym i podczas ciężkich mrozów, gdy centralne ogrzewanie nie zapewnia...

więcej »
foto

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając fotel do salonu?
2022-05-23 09:29:27 Kategoria:

Marzy Ci się arcywygodne odpoczywanie przy wciągającym serialu? Albo przy lekturze, od której trudno się oderwać? A może po prostu chcesz stworzyć w salonie miejsce, w...

więcej »
foto

Najbardziej wymagające kondycyjnie sporty
2022-05-18 14:19:45 Kategoria:

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzasz na ćwiczeniach, ale jak dobrze go wykorzystujesz. Możesz poświęcić wiele godzin na siłowni i nie uzyskać żadnych wyników, ale masz...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3

MIĘDZYRZEC, 03.05 11:30

3 maja w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14

MIĘDZYRZEC, 14.05 10:00

Kiermasz książki przeczytanej

więcej »
15
16 17 18

MIĘDZYRZEC, 18.05

Wieczornica poświęcona pamięci papieża Jana Pawła II

więcej »
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje