Biała Podlaska

20 stopni dla klimatu

Region Pt. 23.09.2022 10:00:15
23
wrz 2022

Czeka nas droga zima, dlatego spółka PEC w Białej Podlaskiej we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi zachęcają mieszkańców do oszczędzania ciepła w domach.

O tym, że czeka nas droga zima wiedzą chyba wszyscy. Rosnące ceny energii elektrycznej, wody, opału, a także problemy z jego dostępnością skłaniają wszystkich do szukania rozwiązań, jak zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie. Dlatego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej włącza się w akcję „20 stopni dla klimatu”, chcąc we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi z terenu miasta dotrzeć do mieszkańców i zachęcić do racjonalnego gospodarowania ciepłem w domu.

Jerzy Adamski, prezes Zarządu SM „Zgoda”, powiedział w rozmowie z Radiem Podlasie, że już od sierpnia wdrażany jest system oszczędzania energią cieplną. POSŁUCHAJSebastian Paszkowski, prezes bialskiej spółki PEC powiedział o głównych założeniach akcji „20 stopni dla klimatu” oraz o oszczędnościach, jakie płyną dla mieszkańców POSŁUCHAJ


Nie wiadomo jeszcze, o ile wzrośnie cena za centralne ogrzewanie w Białej Podlaskiej. Jak podkreślił prezes Sebastian Paszkowski, na dzień dzisiejszy spółka nie otrzymała jeszcze nowej taryfy na ciepło. Wniosek został złożony w lipcu tego roku. POSŁUCHAJ
Sprawdziliśmy co mieszkańcy miasta Biała Podlaska sądzą o tym pomyśle i jak sami starają się oszczędzać ciepło w swoich mieszkaniach.


ICH/Biała Podlaska [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.