Derbowy remis

Region Pon. 23.09.2024 11:57:03
23
wrz 2024

W sobotę, 21 września doszło do derbowego starcia pomiędzy Podlasiem a Avią Świdnik. Mecz dostarczył wielu emocji. Goście na początku drugiej połowy mieli już dwubramkową przewagę, jednak biało-zieloni nie poddali się i zdołali wywalczyć cenny punkt.

Po kwadransie gry świdniczanie uzyskali rzut rożny. Wrzutka Pawła Ulicznego nie dotarła do żadnego z kolegów w polu karnym, ale Andrij Remeniuk przejął piłkę i z lewej flanki ponownie wrzucił ją w szesnastkę. Tam czekał Rafał Kursa, który efektownie strzelił głową, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Szybko do wyrównania mógł doprowadzić Dmytro Avdieiev, który w szesnastce gości oddał potężny strzał, lecz piłka poleciała nad bramką. Kwadrans później Tomasz Andrzejuk z impetem wdarł się w pole karne, a Damian Lepiarz wykonał efektowną „ruletę", ale akcja Podlasia nie zakończyła się nawet strzałem.

Dobrze zapowiadał się atak biało-zielonych w 39. minucie. Andrzejuk znowu samotnie przedzierał się w kierunku bramki, ale Kursa zdołał mu odebrać piłkę w ostatniej chwili. Na zakończenie pierwszej połowy Michał Opalski oddał groźny strzał, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Drugą część gry żółto-niebiescy rozpoczęli bardzo dobrze. Wojciech Kalinowski posłał świetną centrę z prawej strony, a Piotr Cichocki popełnił błąd, nie sięgając piłki. Remeniuk miał doskonałą okazję, ale jego strzał obronił bramkarz. Wydawało się, że goście wywalczyli tylko rzut rożny, ale Igor Szczygieł dośrodkował, a w zamieszaniu pod bramką Podlasia Kursa strzelił na 0:2.

W 54. minucie Uliczny zagrał prostopadle w pole karne, a Szczygieł próbował oddać strzał wślizgiem. Paweł Lipiec, dobrze decydując, wyszedł z bramki i wspólnie z obrońcami zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

Nie było 0:3, a wkrótce na tablicy wyników zrobiło się 1:2. Szymon Kamiński oddał strzał z dystansu, a Jakub Murawski „wypluł" piłkę przed siebie, co wykorzystał Lepiarz. Podopieczni Artura Renkkowskiego ruszyli do ataku, a Michał Pokora przeprowadził ładną akcję, kończąc ją uderzeniem w boczną siatkę. Lepiarz jednak lepiej zachował się chwilę później. Po podaniu od Opalskiego, w sytuacji sam na sam, doprowadził do remisu.

W kolejnych fragmentach meczu obie drużyny miały szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, lecz derby zakończyły się podziałem punktów.

W następnym spotkaniu Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Wisłoką Dębica. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 28 września o 16:00.