Łuków

Stypendyści marszałka

Region Pt. 02.06.2023 11:11:26
02
cze 2023

236 osób z województwa lubelskiego, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, otrzymało stypendia artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego. Na liście stypendystów znalazły się m.in. młode i zdolne osoby z Łukowa i powiatu łukowskiego.

Do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wpłynęła w tym roku rekordowa liczba 306 wniosków o przyznanie stypendium artystycznego. Zarząd Województwa Lubelskiego pozytywnie rozpatrzył 236. Stypendia przyznano 184 osobom niepełnoletnim w kategorii „najmłodszy twórca kultury” oraz 52 osobom w kategorii „młody twórca kultury”. Na stypendia przeznaczono w sumie blisko 300 tys. zł.

Gala wręczenia stypendiów artystycznych odbyła się 29 maja w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Stypendia odebrali m.in. młodzi i zdolni artyści z Łukowa i powiatu łukowskiego. Na liście stypendystów znaleźli się: Norbert Sierpień, uczeń klasy III TC w ZS nr 3 w Łukowie, Zuzanna Krasuska uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Mikłusach oraz podopieczni Łukowskiego Ośrodka Kultury: Julia Semczuk, Oliwa Dzido, Natalia Polkowska, Zuzanna Bochman, Marta Wardak, Oliwia Gręzak, Emilia Szcześniak, Lena Aleksandrowicz, Julia Wardak, Julia Osiak, Maciej Radomyski, Maksymilian Zdanowski oraz Kacper Siwiak.zdjęcia i informacja: Urząd Marszałkowski w Lublinie/ŁOK/ZS nr 3 Łuków/SP Mikłusy

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.