Ponad 200 młodych strażaków rywalizowało w halowych zawodach MDP powiatu bialskiego
mar 2026
Ponad dwustu młodych strażaków z całego powiatu bialskiego spotkało się w Piszczacu, aby sprawdzić swoje umiejętności podczas powiatowych halowych zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych. Do rywalizacji stanęły 44 drużyny, a sportowym zmaganiom towarzyszyły duże emocje i gorący doping.
Zawody odbyły się w sobotę, 7 marca, w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu. W rywalizacji wzięło udział 216 zawodników z 15 miejscowości powiatu bialskiego.Młodzi druhowie startowali w czterech kategoriach: dziewcząt młodszych i starszych oraz chłopców młodszych i starszych. Zmagania rozegrano zgodnie z regulaminem halowych młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych, a turniej miał charakter eliminacyjny do kolejnego etapu rywalizacji.
Na torze liczyły się szybkość, dokładność oraz dobra współpraca w drużynie. Każdy element zadania wymagał precyzji i opanowania, dlatego zawodnicy dawali z siebie wszystko, a na trybunach nie brakowało wsparcia kolegów, opiekunów i rodzin.
Podczas zakończenia zawodów burmistrz Piszczaca Kamil Kożuchowski podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.
– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszych zawodów – pracownikom szkoły, dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu oraz wszystkim jednostkom i organizacjom wspierającym to wydarzenie. Gratuluję także młodym strażakom sportowej rywalizacji i zaangażowania – mówił burmistrz.
Wyniki zawodów
Dziewczęta młodsze
- Krzewica
- Zalesie
- Piszczac
Chłopcy młodsi
- Rogoźnica
- Chotyłów
- Żabce
Dziewczęta starsze
- Chotyłów
- Krzewica
- Zalesie
Chłopcy starsi
- Rogoźnica
- Chotyłów
- Krzewica
W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęli:
- Oliwia Wereniuk z Krzewicy – zwyciężczyni w młodszej grupie,
- Piotr Wójcicki z Rogoźnicy – najlepszy zawodnik w starszej grupie chłopców.
Tytuł najlepszego zawodnika zawodów w starszej kategorii zdobył Dawid Baraniuk, natomiast w młodszej – Oliwia Wereniuk. Wyłoniono także najmłodszych uczestników zawodów – Antoninę Laszuk i Gabriela Bandzerewicza.
Halowe zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również ważny element szkolenia przyszłych strażaków. Uczą współpracy, odpowiedzialności i dyscypliny. Dla wielu młodych druhów start w Piszczacu był kolejnym krokiem w strażackiej działalności.


0 komentarze