Policja

Gigantyczne laboratorium narkotykowe zlikwidowane na Podlasiu

Region Wt. 20.01.2026 08:36:21
20
sty 2026

To była produkcja na ogromną skalę, prowadzona w warunkach rodem z filmu sensacyjnego. Policjanci z Moniek, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym wytwarzano niebezpieczne substancje psychotropowe. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, którzy – jak ustalili śledczy – zajmowali się produkcją narkotyków.

W pomieszczeniach domu, w którym działała nielegalna wytwórnia, mundurowi natrafili na pojemniki wypełnione cieczą wykorzystywaną do produkcji narkotyku oraz gotowy produkt przygotowany do dalszej dystrybucji. Skala znaleziska była kolosalna – policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 720 kilogramów substancji, która po wstępnych badaniach okazała się tzw. „kryształem”, zarówno w postaci płynnej, jak i skrystalizowanej.



Jak wyliczają funkcjonariusze, gdyby przejęty narkotyk trafił na czarny rynek, mógłby zostać podzielony na około 720 tysięcy działek dealerskich, których wartość sięga niemal 36 milionów złotych.



Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni pracowali w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach. Do pomieszczeń, w których prowadzono produkcję, wchodzili w specjalnych maskach chroniących przed toksycznymi oparami chemicznymi. Podczas przeszukań funkcjonariusze dokonali jeszcze jednego odkrycia – w mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleziono nielegalną broń alarmową oraz 41 sztuk amunicji.



Cała trójka usłyszała już zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Jeden z mężczyzn odpowie dodatkowo za posiadanie broni alarmowej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności. Dzięki skutecznej akcji policjantów ogromna ilość narkotyków nie trafiła na ulice.










Źródło: Podlaska Policja

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Franciszek Wt. 20.01.2026 14:14:23

Czyżby działania służb przeciwko środowisku kibiców? Smuteczek

Najnowsze informacje

Facebook