Konkurs

Wygraj bilety na koncert jazzowy!

11
mar 2025

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe i Restauracja „U Starosty” organizuje wyjątkowy koncert jazzowy duetu Krzysztofa i Marcina Ścierańskich. Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 marca w restauracji „U Starosty” w Białej Podlaskiej przy ul. Narutowicza 58A. Początek o 18:00. Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.




Krzysztof Ścierański

To nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także – co nieraz nam zaprezentował – świetny gitarzysta. W środowiskach artystycznych nie trzeba go przedstawiać, wystarczy wymienić jego imię, nazwisko i wszyscy doskonale wiedzą, o kogo chodzi. Tworzy improwizowaną muzykę instrumentalną. Najlepsza jazzowa gitara basowa Polski według magazynu „Jazz Forum” od roku 1984 do dziś.


Fot: Wojtek Mann

Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności, dał się poznać jako członek słynnych polskich zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80. super grup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Janusz Muniak – byli dla niego najlepszą uczelnią muzycznego kształcenia i doskonalenia.
Nie sposób wymienić wszystkich składów i wykonawców, z którymi współpracował, nagrywał płyty, tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli i innych projektów. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy 163 płyt w tym 12 autorskich, które ma w swojej dyskografii.

Grał na międzynarodowych festiwalach jazzowych w 27 krajach Europy a także w dalekich Indiach, Indonezji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (Jazz Jamboree, Jazz Yatra’78, Jak Jazz Jakarta, Zurich Jazz Fest, North Sea Jazz Fest, Reno Jazz Fest, International Jazz Fest Montreal).


Fot: Wojtek Mann

Ze światowej czołówki docenili jego udział we wspólnych występach takie tuzy jak: Pat Metheny, Paul Wertico, Carlos Johnson, Bill Bruford, Will Calhoun, Carl Palmer, Buddy Miles, Esperanza Spalding, Boby McFerrin i inni.

To również twórca sonorystycznych brzmień oraz technik, prekursor unikalnych recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej. Nade wszystko jednak ten gitarowy wojownik daje nam odczuć, że ładne melodie to lek na dzisiejsze dziwne eksperymenty i przy okazji przypomnienie, że forma, rytm i harmonia są najważniejszymi elementami muzyki.


Fot: Wojtek Mann

We wrześniu 2024 roku odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis i Honoris Gratia nadanym przez Prezydenta Miasta Krakowa. W listopadzie 2024 odznaczony medalem Pro Masovia przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Marcin Ścierański
Perkusista, muzyk sesyjny. Absolwent I i II stopnia Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
Nauczyciel dzieci i młodzieży w klasie perkusji w Yamaha Music School a także, już jako Absolwent, w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Od ponad dziesięciu lat aktywnie koncertuje i nagrywa muzykę w Polsce i za granicą.

Fot: Wojtek Mann

Nagrywał płyty m in. z: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Skolimowskim, Przemysławem Gintrowskim, Pawłem Binkiewiczem, Karoliną Jastrzębską, Percival Schuttenbach, Kwiat Jabłoni. Występował na wielu festiwalach muzycznych, w tym Jazz Jamboree, KFPP w Opolu, Pol and Rock Festiwal, Open’er Festiwal, Timishort Film Festival w Rumunii oraz Ragnard Rock we Francji. Współpracował z artystami grającymi muzykę w gatunkach: pop, rock, jazz, metal, muzyka autorska, poezja śpiewana.



Występuje na stałe w zespołach: Laboratorium, Krzysztof Ścierański Quartet, Kwiat Jabłoni.
W zespole Jeże Oruelińskie wraz z Grzegorzem Kowalskim komponuje, aranżuje i prezentuje muzykę autorską.


JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl w tytule maila należy wpisać KONCERT JAZZOWY BIAŁA PODLASKA, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do PIĄTKU, 14 MARCA do godz. 9:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Podlasiak Wt. 11.03.2025 19:23:34

Zastanawiam się, czy Wielki Post to odpowiedni czas na organizowanie takich koncertów? Mam mieszane uczucia!