Ogrodzenie panelowe — nowoczesne ogrodzenie nieruchomości charakteryzujące się wieloma zaletami!

Archiwum Czw. 09.11.2023 14:14:34
09
lis 2023

Pięknie prezentujące się nowe domy wymagają równie ładnego, estetycznego ogrodzenia. Wśród nowoczesnych rozwiązań króluję ogrodzenia kamienne czy drewniane, które są jednak bardzo drogie. Fantastyczną alternatywą mogą okazać się ogrodzenia panelowe, które świetnie pasują do nowoczesnych zabudowań, a także do magazynów, firm czy zakładów przemysłowych. Nie da się ukryć, że ogrodzenie panelowe to stosunkowo nowa opcja z kilkunastoletnim stażem na rynku, która w ostatnim czasie zdobywa coraz więcej zwolenników. Dlaczego tak się dzieje? Czym może pochwalić się ogrodzenie panelowe? Jakie zalety wyróżnimy w przypadku tego rozwiązania?


Ogrodzenie panelowe — systemowe rozwiązanie na każdą kieszeń

Nie bez powodu ogrodzenie panelowe zdobywa coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna płoty te wykorzystywane były wyłącznie do ogradzania zakładów przemysłowych, magazynów, siedzib firm. Obecnie chętnie korzystają z niego indywidualni inwestorzy, którzy chcą otoczyć swój dom solidnym płotem, a jednocześnie niedrogim i estetycznym. 


Ogrodzenie panelowe to minimalistyczna konstrukcja ażurowa, która rewelacyjnie wpisuje się we współczesne trendy. Cienkie pionowe pręty poprzecinane prostymi prętami poziomymi podkreślają aktualny charakter ogrodzenia. Całość tworzy bardzo uporządkowaną, niezwykle estetyczną kompozycję. Jeśli chodzi o grubość prętów, jest ona wybierana przez inwestora podczas zakupu. Zwykle firmy oferują kilka grubości. Wiadomo, że im grubsze pręty, tym solidniejsze będzie ogrodzenie, ale też jego cena będzie rosła.


Ogrodzenia panelowe występują w dwóch wersjach - 2D oraz 3D. Ogrodzenie 2D jest zupełnie płaskie, pręty w żaden sposób się nie wyginają, z kolei w ogrodzeniach 3D pręty posiadają specjalne przetłoczenia w kształcie litery V. Występują one na całej długości ogrodzenia na jednej, dwóch lub trzech wysokościach. 

Połącz elegancję z funkcjonalnością i minimalnym wysiłkiem podczas montażu!

O ogrodzeniach panelowych jest głośno od kilkunastu lat. Stosuje się je w coraz większej liczbie nieruchomości. Wyglądają znacznie lepiej, niż zwykłe ogrodzenia z siatki, które można spotkać na wsi, a jednocześnie są znacznie tańsze, niż ogrodzenia drewniane, ogrodzenia kute czy ogrodzenia z kamienia. 


Ogrodzenia panelowe nazywane są inaczej systemowymi, ponieważ opracowano bardzo charakterystyczny sposób montażu. Tak naprawdę wystarczy zainwestować we wszystkie potrzebne części, aby niebawem cieszyć się stabilnym i skutecznie odstraszającym niezapowiedzianych gości płotem. Montaż jest bardzo łatwy, można się go podjąć bez pomocy fachowców i nieco przypomina układankę jak z klocków.


Do postawienia ogrodzenia panelowego potrzebne są słupki i panele. Poza tym ważne jest zaopatrzenie się w obejmy, daszki na słupki oraz podmurówkę prefabrykowaną, która pozwoli na dokonanie ostatnich szlifów przy ogrodzeniu.

Zalety wynikające z użycia ogrodzenia panelowego

Jakie zalety można wymienić w przypadku ogrodzenia panelowego? Przede wszystkim:

  • duże możliwości aranżacyjne — minimalistyczny charakter ogrodzenia oraz możliwość dobrania odpowiedniego koloru sprawia, że płot może wpisać się w otaczający krajobraz bez najmniejszego problemu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozsiać wokół niego pnące rośliny, które z łatwością odnajdą się na ażurowej konstrukcji;

  • szybki i łatwy montaż — dzięki gotowym częściom można w szybkim czasie postawić ogrodzenie wokół domu, nie przejmując się zupełnie załatwianiem ekipy fachowców, w ten sposób można dodatkowo obniżyć koszty całego przedsięwzięcia;

  •  wytrzymałość i trwałość — ocynkowana stal, z której wykonywane są elementy płotu to gwarancja odporności na trudne warunki atmosferyczne, dodatkowe zabezpieczenie stanowi malowanie proszkowe, które realnie przedłuża trwałość nawet do kilkudziesięciu lat;

  • atrakcyjna cena — decydując się na ogrodzenie panelowe, warto wiedzieć, że jest to stosunkowo tania opcja w porównaniu z ogrodzeniem kamiennym, kutym czy drewnianym, a także sporo solidniejsza.