Przyszłość w Twoich rękach - dosłownie!

Archiwum Śr. 16.08.2023 06:00:49
16
sie 2023

Fizjoterapia wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków studiów.

Rekrutacja do wyższych uczelni na półmetku. Niezmiennie od paru lat ogromnym zainteresowaniem kandydatów na studia cieszą się kierunki medyczne i te, z zakresu nauk o zdrowiu. Wśród nich jest Fizjoterapia- jednolite studia magisterskie. Jedną z renomowanych uczelni prowadzących ten kierunek jest Warszawska Uczelnia Medyczna.

Stawiamy na najwyższą jakość kształcenia. Zasadniczą częścią edukacji w WUMed jest praktyka. Co roku unowocześniamy pracownie do praktycznej nauki zawodów medycznych i tych z zakresu nauk o zdrowiu, w tym pracownie do nauki fizjoterapii. To z pewnością profesja przyszłości. Dyplomowany fizjoterapeuta nie zostanie bez pracy. Żeby jak najlepiej przygotować naszych absolwentów do wykonywania zawodu, oddajemy do ich dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie m.in.: kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, masażu i ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii,  fizjologii wysiłku i diagnostyki funkcjonalnej, pracownie postaw ratownictwa medycznego. Studenci odbywają także praktyki i staże w renomowanych podmiotach leczniczych w Warszawie i na terenie woj. Mazowieckiego. – mówi dr Waldemar Dębski, rektor WUMed.

Prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej, dodaje:

Magistrowie fizjoterapii są zatrudniani przez publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia, centra sportowe, fitness kluby, salony urody, ośrodki rehabilitacji i opieki, hospicja, zakłady pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, instytucje oświatowe, szkoły wyższe. Dyplomowani fizjoterapeuci mogą również prowadzić własne gabinety. Specjalista fizjoterapii jest potrzebny zarówno w ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, położnictwie, pulmonologii, onkologii jak i kardiologii, kardiochirurgii, stomatologii, geriatrii i medycynie paliatywnej. Szczególną grupą osób korzystających z pomocy fizjoterapeutów są wyczynowi sportowcy. Ważną społecznością, coraz częściej korzystającą ze wsparcia fizjoterapeutów są też seniorzy.

Kadra dydaktyczna Warszawskiej Uczelni Medycznej to praktycy zawodów medycznych z dorobkiem naukowym i dydaktycznym. Przekazują studentom nie tylko wiedzę ale i niezbędne w poznaniu przyszłej profesji, doświadczenie.

Zawód fizjoterapeuty w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, co wynika z ogromnych potrzeb społecznych w zakresie leczenia bólu mięśniowo-szkieletowego związanego z narządem ruchu. Spektrum naszego oddziaływania jest bardzo szerokie, od placówek ściśle medycznych takich jak szpitale, kliniki, przychodnie, czy indywidualne praktyki fizjoterapeutyczne, gdzie spotykamy się z konkretnymi przypadkami klinicznymi, po miejsca związane z aktywnością fizyczną na różnych poziomach –zarówno zawodowe kluby sportowe, jak i sport amatorski, rekreacyjny, gdzie powrót do sprawności, jej utrzymanie czy profilaktyka są realizowane w gabinetach odnowy biologicznej czy siłowniach. Studia na kierunku fizjoterapia otwierają szereg możliwości i  pozwalają realizować się na wiele sposobów, a tylko od nas zależy w czym jako fizjoterapeuci będziemy się specjalizować. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pracujemy bezpośrednio z drugim człowiekiem, co z jednej strony przenosi na nas ogromną odpowiedzialność za efekty leczenia, ale z drugiej daje ogromną satysfakcję, co jako fizjoterapeuta z 15-letnim stażem bardzo doceniam i traktuję jako wartość dodaną do naszej pracy zawodowej.- mówi dr Marcin Rosiński, specjalista fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem, autor wielu publikacji  naukowych i instruktażowych, wykładowca akademickim w tym, w Warszawskiej Uczelni Medycznej.