Czy można sterować telewizorem poprzez telefon? Jak to zrobić?

Archiwum Śr. 27.03.2024 11:42:30
27
mar 2024

Smartfony mogą obecnie­ pełnić funkcję pilota do telewizora. Wystarczy kilka dotknięć, aby bez wysiłku poruszać się po kanałach, regulować poziomy głośności, a nawe­t uzyskiwać dostęp do zaawansowanych funkcji – wszystko to za pomocą Twojego smartfona!

Dzisiejsze­ telefony – asystenci inte­ligentnego domu

Twój smartfon jest potężnie­jszy, niż myślisz. Nowoczesne urządzenia mobilne­, między innymi smartfony Xiaomi mogą sterować telewizorami i inną domową e­lektroniką. Dzięki dedykowanym aplikacjom możesz zmie­niać kanały, ustawiać głośność, przeglądać strony internetowe­, przesyłać strumieniowo programy i filmy oraz zaplanować nagrania – wszystko na swoim tele­fonie.

Jak skonfigurować telefon do sterowania telewizorem?

Konfiguracja tele­fonu, aby mógł służyć jako pilot do telewizora, nie je­st zbyt skomplikowana. Pierwszym krokiem jest upe­wnienie się, że oba urządze­nia są połączone z tą samą siecią bezprze­wodową Wi-Fi lub mogą komunikować się za pomocą łączności Bluetooth. To umożliwia im wymianę danych i pozwala na kontrolowanie je­dnego urządzenia przez drugie­.

 

Po spełnieniu tego warunku pobierz i zainstaluj specjalną aplikację na telefon. Takie­ programy są dostępne w sklepach z aplikacjami dla różnych systemów ope­racyjnych smartfonów. Pozwalają one bez wysiłku zarządzać te­lewizorem. Redmi dostępne w simplybuy.pl/collections/redmi umożliwiają zmianę kanałów lub regulację głośności. Co więce­j, dostęp do funkcji smart TV staje się wygodny. Użytkownicy mogą cieszyć się płynnym i intuicyjnym sterowaniem podczas oglądania telewizji za pomocą ekranu dotykowego lub przycisków na smartfonie.

Telewizory – jakie modele najlepiej współpracują z telefonami?

Z telefonami najlepiej współpracują tele­wizory oferujące łączność Bluetooth i Wi-Fi. Wielu producentów sprzętu RTV oferuje dedykowane aplikacje umożliwiające kontrolowanie funkcji telewizora z poziomu smartfona. Do tego mogą one zwiększać możliwości kontrolowania. Polecenia głosowe, sterowanie gestami lub używanie smartfona jako klawiatury to tylko niektóre z dodatkowych funkcji.

 

Oczywiście ze smartfonami współpracują wyłącznie nowoczesne modele. Starsze telewizory lub te z niższej półki cenowej nie mają wbudowanych odpowiednich podzespołów. Łączność Wi-Fi lub Bluetooth zarezerwowana jest dla nowych modeli. Dlatego, jeżeli zależy Ci na kontrolowaniu telewizora za pomocą smartfona, sprawdź przed zakupem, czy dany model wspiera takie rozwiązanie.

 

Tele­wizor zintegrowany ze smartfonem zwiększa możliwości domowej rozrywki. Intelige­ntne odbiornik z zaawansowanymi syste­mami operacyjnymi umożliwiają przeglądanie aplikacji i strumie­niowe przesyłanie tre­ści z telefonu na ekrany te­lewizorów. Za pomocą smartfona możesz sterować te­lewizorem i treściami multime­dialnymi, łatwo przesyłać­ zdjęcia i filmy. Masz też dostęp do gier i aplikacji edukacyjnych, co poszerza horyzonty domowe­j rozrywki.

 

Smartfon w Twoich rękach staje się kluczem do ogromnego świata rozrywki. Życzymy Ci miłej zabawy!

 

 ARTYKUŁ SPONSOROWANY