Męska pielęgnacja, czyli jak być zadbanym mężczyzną

Archiwum Czw. 30.03.2023 18:32:12
30
mar 2023

Na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym zależy nie tylko kobietom, ale również i panom. Każdy mężczyzna powinien zatem zdawać sobie sprawę z tego, jakie czynności pielęgnacyjne wykonywać, aby być zadowolonym ze swojego wizerunku. Na pewno należy zainwestować nie tylko w odpowiednie kosmetyki, ale również w akcesoria. Dobrze byłoby dowiedzieć się, po które z nich warto sięgnąć i czym należy kierować się przy ich wyborze.

Pielęgnacja zarostu

Dla zdecydowanej większości panów ważna jest staranna pielęgnacja zarostu. Aby sobie ją ułatwić, warto sięgnąć po najlepsze golarki elektryczne. Wybierając tego typu produkt, należy zwrócić uwagę na różne kryteria. Choć może wydawać się to nieco banalne, golarka powinna posiadać ergonomiczny kształt. Jeżeli będzie nam dobrze leżeć w dłoni, korzystanie z niej będzie o wiele prostsze. Warto zwrócić także uwagę na rodzaj zasilania konkretnej golarki. Dużym zainteresowaniem cieszą się te akumulatorowe, ale nie brakuje także fanów golarek zasilanych bateriami. Należy także przemyśleć kwestię tego, czy lepsza będzie golarka foliowa, czy też może rotacyjna. Jeżeli posiadamy brodę lub wąsy, same akcesoria nam nie wystarczą. Należałoby również zdecydować się na inwestycję w dobre jakościowo kosmetyki. Warto rozważyć kupno:

• żelu do oczyszczania zarostu
• olejku nawilżającego do brody
• preparatu, który ułatwi stylizację zarostu

Dobrym pomysłem może okazać się kupno kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Cechuje je wysoka skuteczność oraz to, że nie przyczyniają się do podrażnień naskórka.

Krem do skóry twarzy nie tylko dla kobiet

Wielu mężczyznom wydaje się, że są zwolnieni z używania kremu do twarzy. Tymczasem okazuje się, że tego rodzaju preparat jest niezbędny także męskiej cerze. Dotyczy to przede wszystkim panów w wieku dojrzałym. Wybór odpowiedniego kosmetyku znacząco może ułatwić krem przeciwzmarszczkowy 40+ ranking. Zapoznanie się z poszczególnymi pozycjami powinno być na tyle dokładne, abyśmy nie mieli wątpliwości co do tego, że faktycznie sięgamy po skuteczny krem. Należy zwrócić swoją uwagę nie tylko na skład preparatu, ale również na jego konsystencję, a także na zapach. Większość mężczyzn wybiera raczej kremy bezwonne, o żelowej, dobrze wchłaniającej się konsystencji. Bez względu na to, na jaki krem postawisz, miej na uwadze:

• aplikowanie go na starannie oczyszczoną skórę
• systematyczność
• równoczesne stosowanie innych kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak żel oczyszczający czy tonik

Efekty stosowania właściwej pielęgnacji nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku tygodniach jak najbardziej możesz już ocenić skuteczność kremu. Długofalowe rezultaty to przede wszystkim spłycenie zmarszczek, jak również wyrównanie kolorytu naskórka. Na uwagę zasługuje także uregulowanie pracy gruczołów łojowych.

Nie zapomnij zatroszczyć się o stan paznokci


Zadbany mężczyzna nie powinien także zapomnieć o pielęgnacji swoich dłoni, a więc również i paznokci. Dobrze byłoby zatem zastanowić się nad tym, jaka frezarka do paznokci będzie odpowiednia. Tego typu urządzenie może pomóc nam przede wszystkim w nadaniu paznokciom właściwego, a więc pożądanego przez nas kształtu. Poza tym, frezarka bardzo pomoże nam w wypolerowaniu płytki paznokciowej. Jeśli ją wykorzystamy, możemy mieć absolutną pewność co do tego, że zaoszczędzimy sporo naszego czasu. Frezarka wydaje się być zatem zdecydowanie lepszą inwestycją niż kupno klasycznych narzędzi do pielęgnowania paznokci i skórek. Wybierając ten typ urządzenia, koniecznie należy przyjrzeć się jego poszczególnym parametrom. Najważniejsza jest odpowiednia moc oraz precyzyjne działanie.

Artykuł Partnera