Dzieci i młodzież

Aleksandra Cieślak „Czego nie wiecie o alfabecie”

Czytelnia Czw. 14.03.2024 13:04:50
14
mar 2024

Poznajcie litery i ich charaktery! To zwariowane abecadło oswoi najmłodszych ze znakami alfabetu za pomocą zabawnych scenek, rymów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. A ma katar (a psik!), B biegnie do baru, C gnie ciało w pałąk… A to dopiero początek! W tej książce litery naprawdę mają charaktery – i bardzo zaskakujące zajęcia. D chowa się pod dywanem, K kracze w krzakach, P dudni w pianino...

Każdy z 23 podstawowych znaków alfabetu poznajemy tu w akcji – poprzez zabawną scenkę zawartą w zwięzłym wierszyku i na prostej, wyraziście kolorowej ilustracji. Wpadające w ucho rymy, śmieszne sytuacje i wplecione w tekst wyrazy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że tekst z łatwością zapada w pamięć i aż prosi się o wielokrotną lekturę. Kształt litery jest centralnym elementem każdej z ilustracji, a na wielu z nich został dodatkowo ukryty wśród detali, by czytelnicy mogli bawić się w jego wyszukiwanie. Wszystko po to, by wciągnąć dzieci w zabawę alfabetem i zbudować w ich głowach wyraziste skojarzenia, dzięki którym bez trudu zapamiętają litery.

Jeśli znacie wcześniejsze książki Oli Cieślak dla maluchów: „Od 1 do 10” czy „Co wypada, a co nie wypada” i tęsknicie za jej poczuciem humoru, talentem do wpadających w ucho fraz i umiejętnością zamieniania nauki w zabawę – nie będziecie zawiedzeni.

Wydawnictwo Dwie Siostry https://wydawnictwodwiesiostry.pl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.