Poradniki

Katarzyna Świątkowska „Mity medyczne 5. Jak cofnąć zegar biologiczny”

Czytelnia Śr. 17.01.2024 13:57:43
17
sty 2024

Kontynuacja bestsellerowej serii „Mity medyczne”, która rozeszła się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. W kolejnym tomie autorka, praktykujący lekarz pierwszego kontaktu, namawia nas do przemyślenia kolejnych zagadnień, które mogą decydować o naszym zdrowiu i życiu.

• Nowe życzenia urodzinowe: „Obyś miał/miała jak najdłuższe telomery”. Badania podpowiadają, jak cofnąć nasz zegar biologiczny.

• „To wreszcie leczą, czy nie?!” Uwaga na rakotwórcze witaminki! Te suplementy znajdziemy w każdej aptece.

• Robaki, kleszcze, toksyny – cała prawda o boreliozie, odrobaczaniu, odkwaszaniu i odtruwaniu. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że: „Nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko nie do końca przebadani”.

• Refluks i odkwaszanie. organizmu. Jako dowód na „zakwaszenia organizmu” w pseudonaukowych źródłach podaje się powszechne tak dzisiaj uczucie przewlekłego zmęczenia, osłabienie, pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, podatność na infekcje. Ale nadużywane powszechnie leki, mające poprawić ten stan zaczynają ujawniać swą ciemną stronę.

• Liczymy kalorie i nie osiągamy pożądanego efektu. Dlaczego jesteśmy coraz grubsi (jako społeczeństwo)? Groźne mity, które nie pozwalają schudnąć, a potem utrzymać zdrowej wagi.

• 10 patentów na oddalenie depresji. Nie tylko cudowne pigułki.

• Żywność, która leczy. Może zmiana diety zamiast leków?

„Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, mieszkam i prowadzę praktykę lekarską w pięknym mieście na Pomorzu Zachodnim. Od lat staram się przekonywać swoich pacjentów i czytelników mojej strony http://katarzynaswiatkowska.pl/, że dbałość o zdrowie nie polega na gonitwie za modnymi suplementami i magicznej wierze, że lekarz załatwi za nas wszystko.

Niby mamy XXI wiek, dostęp do wiarygodnych źródeł wiedzy a nadal, niemal jak w średniowieczu można się często spotkać z wiarą w nieprawdopodobne opowieści wśród dorosłych ludzi. Najczęściej te bajki serwowane przez sprzedawców nowych, rewolucyjnych metod diagnostycznych i leczniczych. Zadziwia mnie jak wiele osób jest skłonnych uwierzyć dzisiejszym szamanom, którzy nie mają pojęcia o fizjologii, anatomii człowieka, o tym jak choroby przebiegają i jak się je diagnozuje i leczy. Zapewne, niejednokrotnie powodem szukania alternatywnych źródeł wiedzy i kuracji jest rozczarowanie konwencjonalną medycyną, lekarzem z którym się miało kontakt, lub poszukiwanie cudów, których medycyna nie jest w stanie zaoferować.

Moja książka przybliża Cię do prawdy – o Tobie i Twoim zdrowiu. I mam na to twarde dane”.

– Katarzyna Świątkowska
Wydawnictwo FRONDA0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.