Marcin Szczygielski - „Bajtowe wersety”

kwi 2025
Życie na dysku jest całkiem spoko – dopóki wierzysz we wszystko, w co każą ci wierzyć. Pełna zwrotów akcji i humoru powieść przygodowa rozgrywająca się… we wnętrzu komputera.
To miał być zwyczajny dzień. Szumiały drzewa folderowe, dysk kręcił się tak jak zwykle, a bajt Tolo planował tylko krótki wypad poza swoją osadę. Nigdy by nie pomyślał, że ta wycieczka zmieni się w prawdziwą wyprawę w nieznane.Gdy z nieba spada nagły kataklizm, Tolo musi uciekać na tratwie niesionej rwącą rzeką danych. Towarzyszy mu spragniona przygód bajtka Partycja. A przecież bajtom w ogóle nie wolno podróżować (ani za dużo wiedzieć, ani zadawać pytań)! Czy uda im się wrócić do swojego Bad Sektora? I co napotkają podczas wędrówki przez nieznane obszary dysku, pełne gadających stworzeń, groźnych wirusów i zdumiewających miejsc, od których dyskopogląd może się przewrócić do góry nogami?
Wciągająca fabuła, przewrotny humor i zakazane tajemnice – autor bestsellerowych książek dla młodzieży Marcin Szczygielski zaprasza do niezwykłego świata bajtów, w którym przygody bywają niebezpieczne, ale jeszcze groźniejsze okazuje się myślenie.
Marcin Szczygielski (ur. 1972) – pisarz, dziennikarz i grafik, autor poczytnych książek dla dorosłych i dla dzieci oraz sztuk teatralnych. Do jego najbardziej popularnych dzieł należy cykl zapoczątkowany powieścią Czarownica piętro niżej. Jest laureatem licznych nagród, m.in. w trzykrotnym zdobywcą Grand Prix w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (za powieści Czarny młyn, Arka czasu oraz Teatr Niewidzialnych Dzieci), czterokrotnym zdobywcą nagrody Książki Roku w konkursie IBBY (za powieści Omega, Klątwa dziewiątych urodzin, Serce Neftydy, Antosia w bezkresie), Nagrody Literackiej Miasta Warszawy za powieść Klątwa dziewiątych urodzin, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Teatr Niewidzialnych Dzieci oraz Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego za powieść Antosia w bezkresie. Jego książki były tłumaczone na kilkanaście języków. Jest również laureatem nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów oraz Brązowego Medalu Gloria Artis.
Ilustracje: Jacek Ambrożewski
Wydawnictwo Dwie Siostry

0 komentarze