Dzieci i młodzież

Niezwykły święty i jego wierny przyjaciel

Czytelnia Śr. 22.03.2023 14:09:57
22
mar 2023

Wydawnictwo Unitas prezentuje swoją najnowszą książkę: „Tajemniczy święty z dalekiego Libanu – św. Szarbel”.

Książka opowiada o życiu św. Szarbela – libańskiego mnicha z długą, białą brodą i kapturem głęboko naciągniętym na oczy. Po ludzku mówiąc – dziwak, a w oczach bożych – mocarz i tak skromny człowiek, że nie pozwolił za życia, utrwalić swojego wizerunku.

- Kiedy zostałam poproszona o napisanie książki dla dzieci o św. Szarbelu, nie wiedziałam, jak się zabrać do tego zadania. Bo jak napisać książkę dla najmłodszych o kimś, kto przeżył swoje życie w milczeniu? Dlatego po pierwszych dwóch podejściach powiedziałam, że nie dam rady, nie potrafię tego zrobić. A potem pojawił się pomysł z pajączkiem, który miał towarzyszyć świętemu z Libanu w jego cichym, pokornym życiu. Z pomocą pajączka pisanie poszło łatwiej - mówi pani Beata Cechowska-Atay, autorka książki.

Kosmatek – bo tak nazywa się to delikatne stworzonko, zupełnie przez przypadek, zostało wiernym przyjacielem mnicha. Mieszkając w kieszonce jego habitu było świadkiem życia libańskiego świętego oraz kronikarzem jego cudów. Kosmatek, w tkanych latami pajęczych sieciach, opisał spotkanie Szarbela z jadowitym wężem, cudowne uzdrowienie mamy dwunastki dzieci czy przepędzenie szarańczy. Te zapiski stały się przyczyną cudu. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym on polegał, jak również chciałbyś poznać największe marzenie Szarbela – sięgnij po lekturę.

Autorka dodaje, że patrząc na świętego z Libanu zrozumiała, że nadmiar słów nie sprzyja zbliżaniu się i poznawaniu Pana Boga. Cisza i pokora są kluczem do spotkania z Ojcem, do nawiązania z nim głębszej relacji.

- Książka napisana jest prostym, komunikatywnym językiem, a ubogacają ją humorystyczne komentarze pajączka Kosmatka. Kolorowe ilustracje pozwolą dziecku głębiej przeżyć historię świętego z Libanu - dodaje ks. Przemysław Świderski – dyrektor wydawnictwa „Unitas”.

Lektura może stać się doskonałym materiałem do rodzinnych rozmów na temat świętości oraz życia w przyjaźni z Bogiem. Ogromnym atutem książki jest zamieszczona na końcu dzieła, krótka wierszowana modlitwa dla dzieci do codziennego odmawiania.

Książka autorstwa Beaty Cechowskiej-Atay ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej Unitas.

Inf. prasowe

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.