Dzieci i młodzież

Oksana Buśko - „Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?”

Czytelnia Pon. 02.10.2023 12:34:37
02
paź 2023

„Dlaczego się złoszczę? Jak się zachowuję, gdy czuję złość? Czy to uczucie może całkowicie zniknąć?” – to pytania, które zadaje sobie Staś. Chłopiec szuka odpowiedzi w tajemniczym laboratorium. Pod czujnym okiem badacza sprawdza, kiedy pojawia się złość i jakie reakcje jej towarzyszą. Do dyspozycji ma magiczne księgi oraz probówki pełne dziwnych substancji, ale rozwiązanie zagadki będzie możliwe tylko wtedy, gdy wykona zadanie, dzięki któremu rozpozna zbliżającą się złość i zrozumie swoje zachowanie…

Czy Staś podejmie wyzwanie badacza? I jak właściwie trafił do laboratorium? Czy chłopiec pozbędzie się złości? Jeśli chcesz poznać rozwiązanie zagadki, przeczytaj tę książkę.

Dzięki tej książce twoje dziecko:

- razem z bohaterem przeżyje niezwykłą przygodę,
- zrozumie, że złość towarzyszy także innym ludziom,
- dowie się, jak ciało informuje nas o złości,
- rozpozna swoje zachowania powodowane złością,
- pozna strategie radzenia sobie z tym uczuciem,
- oswoi złość i odzyska spokój.

Drodzy Czytelnicy, przyglądając się Stasiowi, będziecie mogli razem z nim odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące złości. Dzięki temu lepiej poznacie tę emocję i przekonacie się, że panowanie nad własnym zachowaniem jest możliwe. Jeśli chcecie spędzić miło czas ze swoimi bliskimi, a jednocześnie zrozumieć, po co nam złość, koniecznie przeczytajcie „Stasia i laboratorium emocji”. Przyjemnej lektury!

Opowiadanie opatrzone jest komentarzem certyfikowanej psychoterapeutki poznawczo-behawioralnej Karoliny Ziegart-Sadowskiej.

GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci https://www.gwp.pl/


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.