Życie i wiara

Renata Czerwińska „Rycerze Jezusa”

Czytelnia Pon. 31.07.2023 13:28:56
31
lip 2023

Jeśli wydaje ci się czasami, że święci to osoby, których życie było strasznie nudne i które nie robiły nic ciekawego poza spędzaniem długich godzin na modlitwie, to… bardzo się mylisz!

Czytając książkę Renaty Czerwińskiej „Rycerze Jezusa”, poznasz nie tylko Ignasia, głównego bohatera tej historii, ale także kilku świętych, których życie było niezwykle barwne i pełne tak wielu przygód, że mogliby nimi obdzielić kilka, a nawet kilkanaście innych osób.

Święty Ignacy opowiada o średniowiecznej bitwie, w której sam brał udział, gdy był jeszcze rycerzem, i w której nieomal stracił życie. Święty Franciszek Ksawery – niestrudzony żeglarz po dalekich morzach świata – zabiera czytelnika w niezwykłą wyprawę do Indii. Święty Andrzej Bobola – największy łobuz w gronie niebiańskich bohaterów – pokazuje czytelnikowi Polesie, gdzie spotyka dziadka Timofieja i tajemniczego Waniuszkę. Z kolei błogosławiony Jan Benzym, boży ogrodnik i przyjaciel ubogich, opowiada przejmujące historie ludzi chorych na trąd, z którymi pracował przez wiele lat.

Renata Czerwińska - z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka. Autorka książek: „Cuda świętych” i „Cuda polskich świętych; „Teresa z Ávili. Mistyczka z temperamentem”; „Ludwik Maria Grignion de Montfort. Boży szaleniec, który uczy nas, jak zawierzyć się Maryi”, a także: „Święte księżniczki”.

Wydawnictwo eSPe0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.