Poradniki

Teresa Grzywocz „Lotniskowy zawrót głowy. Jak podróżować samolotami i nie dać się zwariować. Poradnik bywalczyni przestworzy”

Czytelnia Czw. 22.06.2023 08:00:18
22
cze 2023

Uwielbiamy poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Próbować egzotycznej kuchni i zrobić selfie „tam, gdzie nikogo jeszcze nie było”. Dziś podróż przez ocean nie jest już wyprawą życia. Świat przypiął nam do ramion skrzydła. Ale – te skrzydła należą do konkretnych linii lotniczych. Zasięgnijmy języka u bywalczyni przestworzy, jak podróżować samolotami i nie dać się zwariować.

Jesteśmy już na pasie startowym. Czekamy tylko na ciebie.

My zawsze czekamy na VIP-ów.

Przed startem

Kupujemy bilet * Subczarter * wet lease * „Przesiadka na ryzyko pasażera” * Długi tranzyt * Jak spakować bagaż rejestrowany * Jet lag * Overbooking * Bilet typu „standby” * Lot opóźniony lub odwołany * Bezpieczeństwo na lotnisku

W samolocie

Klasa ekonomiczna/turystyczna/coach * Jedzenie * Crew Rest Compartment * Etykieta w samolocie* Latanie w ciąży * Lot z dzieckiem * Lot ze zwierzęciem * Nerwowy pasażer * Turbulencje * Sytuacje awaryjne

Po przylocie

Odprawa celna * Zagubiony bagaż * Meet and Greet

Od blisko 15 lat pracuję jako stewardesa. Wylatałam niezliczoną liczbę godzin, odwiedziłam kilkaset portów lotniczych, obsłużyłam wiele tysięcy pasażerów. To mój świat: o lotniskach i samolotach naprawdę wiem sporo.

Książkę Lotniskowy zawrót głowy dedykuję wszystkim, którzy lubią latać, ale jeszcze nie opanowali tej sztuki w stu procentach.

Oraz tym, którzy są przekonani, że o lataniu wiedzą już wszystko. Mam nadzieję, że uda mi się Was czymś zaskoczyć.

Teresa Grzywocz

Wydawnictwo Zona Zero0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.