Biała Podlaska

Agresywny pies zaatakował dwie kobiety. Jedna z nich trafiła do szpitala

Region Wt. 16.04.2024 16:10:12
16
kwi 2024

14 kwietnia na terenie gminy Zalesie, 55-latka została zaatakowana i pogryziona przez psa. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili mundurowi, agresywne zwierzę wydostało się z kojca jednej z okolicznych posesji. Policjanci terespolskiego komisariatu ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na terenie gminy Zalesie. Przed godziną 18.00 dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o pogryzieniu kobiety przez agresywnego psa. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres ustalili, że dwie spacerujące z dzieckiem kobiety zostały zaatakowane. W wyniku zdarzenia, 55-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Właścicielem agresywnego czworonoga okazał się 65-latek. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Z relacji mężczyzny wynikało, że zwierzę wydostało się ze znajdującego się na posesji kojca i wybiegło na ulicę.

Funkcjonariusze ustalili także, że pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że zwierzę nie było zabezpieczone we właściwy sposób.

Policja ustala wszystkie okoliczności tego zdarzenia. W sprawie prowadzone są czynności w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Pamiętajmy, że na właścicielach psów ciąży wiele obowiązków, których nie dopilnowanie może skutkować zarówno odpowiedzialnością cywilną jak i karną.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.