Diecezja siedlecka

Bp Kazimierz Gurda zaprasza na Narodowy Marsz Życia

Kościół Pon. 08.04.2024 14:22:21
08
kwi 2024

W niedzielę, 14 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia 2024. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Niech żyje Polska!”. Uczestnictwo w marszu jest wyrażeniem sprzeciwu wobec zabijania Dzieci Nienarodzonych oraz świadectwem wiary i przywiązania do Bożych prawd.

- Zachęcam, aby wierni naszej diecezji, którym zależy na ochronie życia Nienarodzonych w tym Marszu wzięli udział - wskazał biskup siedlecki podczas Mszy św. w katedrze siedleckiej, która była sprawowana w poniedziałek, 8 kwietnia z racji przypadającej tego dnia Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Jednocześnie bp Kazimierz Gurda zachęca do organizacji wyjazdów z parafii.


Tegoroczna manifestacja na rzecz życia rozpocznie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 12:30, 14 kwietnia.

Narodowy Marsz Życia wznosi się jako głos w obronie życia, rodziny, wiary, wolności i niepodległości. To nie tylko manifestacja wartości, ale także solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Zwłaszcza z nienarodzonymi dziećmi zagrożonymi aborcją oraz tymi, którym nie było dane się narodzić.

Wybór daty na 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, nie jest przypadkowy. Oznacza to manifestację wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Hasło “Niech żyje Polska!” wyraża pragnienie, aby Polska żyła w duchu rodzin, dzieci, suwerennych ojczyzn i kultury opartej na wierze, nadziei i miłości.

W obliczu wyzwań, jakie stoją przed Polską w kontekście cywilizacji życia i praw rodziny, Narodowy Marsz Życia jest wyrazem wspólnej odpowiedzialności. Społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny waży się teraz.

Więcej informacji: https://narodowymarszzycia.pl/

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Drwal Zofia Sob. 13.04.2024 04:05:55

Dziękuję za poparcie .Wybieram się na ten Narodowy Marsz Życia. Pozdrawiam serdecznie